Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Video: Díky oddlužení dostala rodina druhou šanci

Manželé z Opavska se dostali do finančních problémů velice rychle. Úroky půjček, které si vyřídili, byly nevýhodné a vysoké. Veškeré vydělané peníze manžela a mateřská Kateřiny šly na splátky. Na živobytí zůstávalo rodině minimum prostředků. „Bylo to zlé, psychicky jsme na tom byli hodně špatně,“ svěřuje se Katka. Z nepříjemné životní situace dostalo rodinu oddlužení.

Manželé měli dvě půjčky, které v pořádku spláceli. Jednu půjčku přinesl do manželství manžel, druhou si vzali spolu na dovybavení bytu. Vše řádně spláceli do doby, než Katka nastoupila na mateřskou dovolenou. Jako všem maminkám se zvýšily náklady a snížil příjem. Situaci zvládali, ale nebylo to snadné.

Půjčky na dárky s nevýhodným úrokem

Blížily se narozeniny dcery a Vánoce. Kateřina ji toužila koupit nějaké pěkné dárky. Byla smutná, měla pocit, že její dcerka kvůli jejich špatné finanční situaci strádá. Nevydržela a rozhodla se si na dárky půjčit. Pro přilepšení využili manželé zanedlouho také úvěrové karty, kterou našli ve schránce. Peníze byly bohužel zanedlouho pryč a zůstaly jen dlužné částky, které se kvůli úrokům neustále navyšovaly.

Finanční situaci přestali manželé pomalu zvládat. Úroky byly nevýhodné a velice vysoké, rodina začala lepit dluh dluhem. Nebylo cesty ven. Celkem si manželé vzali 9 půjček. Dluh s nehorázně vysokými úroky se vyšplhal až na neuvěřitelných 700 000 korun. „Exekutoři nás sice navštívit nestihli, ale všechny manželem vydělané penízky a má mateřská šla pryč. Zůstávalo nám minimum na živobytí.“ Nesnadnou situaci začali manželé řešit. Hledali pomoc na internetu.

Rodinu zachránilo oddlužení

Na internetu objevila Katka webové stránky společnosti Abivia, kde vyplnila formulář se zájmem o bezplatnou konzultaci. Ihned ji kontaktovala specialistka na oddlužení paní Grünspanová z Opavy a domluvily se na schůzce. Specialistka nabídla manželům možnost řešení jejich situace pomocí oddlužení. „Jako každý v podobné situaci jsem šla do oddlužení s Abivií s nedůvěrou, ale od prvního kontaktu s paní Grünspanovou šlo vidět, že nám chce opravdu pomoci.

Byl vypracován návrh na povolení oddlužení a podán k příslušnému krajskému soudu. Oddlužení bylo soudem povoleno a následně schváleno splátkovým kalendářem. Rodina má tak možnost začít znovu.

„V životě už si nevezmu půjčku. Budeme to muset zvládnout s penězi, které jsou“, ukončila náš rozhovor šťastně Katka.

Tíží vás dluhy? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s konsolidací, refinancováním či oddlužením?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

 

Pomohli jsme 13 503 lidem z dluhů ve výši 10 202 639 488 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky