Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

10 výhod investování do podílových fondů

Investování do podílových fondů je ve světě nejoblíbenějším a nejrozšířenějším způsobem, jak si Abiviatvořit finanční rezervu a efektivně ji zhodnotit. Za poslední léta roste přímo raketově obliba podílových fondů také v České republice. Investování do podílových fondů je vhodné především pro obyčejné lidi, kteří nemají s investováním potřebné znalosti a zkušenosti. V čem je investování do podílových fondů výhodné? Nabízíme vám 10 zajímavých důvodů. 

Do podílových fondů může investovat každý bez ohledu na to, zda má potřebné znalosti, zkušenosti a čas se kapitálovému trhu věnovat. Nemusí sám rozhodovat o tom, do jakých konkrétních cenných papírů bude investovat. Stačí si vybrat podílový fond a rozhodnout se, zda bude investovat jednorázově nebo pravidelně. Není potřeba oplývat vysokou hotovostí, pro pravidelné investování stačí částka 1 000 Kč měsíčně.

Proč právě podílové fondy

  • Velmi vám usnadní rozhodování, kam investovat. Nemusíte si sami vybírat konkrétní cenné papíry.
  • Osobní správa portfolia je pro vás jako běžného investora vysoce náročná, zejména časově a požadavky na vzdělání. U investování do podílových fondů je tomu zpravidla přesně naopak. Svou osobní zainteresovanost snížíte na minimum, stejně jako výrazně omezíte požadavky na Váš čas a vzdělání.
  • Investování do podílových fondů vám pomůže nejen vytvořit rezervu, ale především ji zhodnotit. Inflace vám ji tak neužírá.
  • Výnosy u podílových fondů mohou být výrazně vyšší než výnosy na termínovaných vkladech, nebo spořících účtech.
  • Fondy řídí specialisté (portfolio manažeři), kteří získali za svá dlouhá léta bohaté znalosti a zkušenosti.
  • Každý podílový fond je tvořen balíčkem různých cenných papírů, proto dokáže velice dobře rozložit případné riziko.
  • Podílové listy jsou velice likvidní a umožňují snadný a rychlý přístup k penězům. Investiční společnost má povinnost je kdykoliv odkoupit.
  • Majetek podílového fondu je oddělen od majetku investiční společnosti, proto se nemusíte obávat, že byste v případě jejího zániku o své peníze přišli.
  • Již každý sedmý Čech investuje do podílových fondů.
  • Investice v ČR během roku 2015 vzrostly o 20,42 %. V současné době tvoří celkem 65,34 miliardy korun (Zdroj: Oficiální Tisková zpráva ze dne 3. února 2016 vydaná Asociací pro kapitálový trh ČR).

Podílové fondy je možné rozdělit do mnoha kategorií. Některé investují do akcií, jiné do státních dluhopisů. Volba podílového fondu závisí především na vašich potřebách, časovém horizontu, toleranci k riziku a očekáváných výnosech. 

Autor: Ing. Jana Kubešová

Pomohli jsme 13 503 lidem z dluhů ve výši 10 202 639 488 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky