Volejte 777 722 822  

V dluzích jsem se ocitla kvůli kamarádovi. Díky oddlužení jsem mohla začít znovu

Nikdy jsem problém s dluhy neměla. Vše jsem si řádně platila a nekoupila nic, na co bych peníze neměla. Mé problémy začaly v době, kdy mě kamarád požádal o půjčení peněz. Slíbil mi, že mi je do čtvrt roku včetně úroků vrátí. Tuto situaci jsem dlouho zvažovala a nakonec tedy souhlasila. Peníze jsem mu půjčila. Splácel mi včas každý měsíc. Po nějaké době mě znovu požádal o pomoc, tentokrát pro jeho sestru. Rychle potřebovala půjčit peníze pouze na týden. Znovu jsem jim vyhověla. Jeli jsme spolu do banky a peníze jsem si na sebe půjčila. Sestra kamaráda je opravdu po nějaké době vrátila, ale nepředala mi je osobně nýbrž po svém bratrovi.

Zemřel mi otec a potřebovala jsem peníze na pohřeb

Kamarád mi lhal a vrácené peníze zatajil. Splácel mi je měsíčně, ale ne včas, po dobu asi půl roku. Stále jsem z jeho úst slýchávala: „Neboj, peníze ti vrátím, ale teď nemám“. Peníze mi byly stahovány z účtu, kde mi chodila výplata. Za rok mi zemřel otec. Nutně jsem potřebovala peníze na pohřeb a část si vzala z mého účtu. Zaplatily jsme jej se sestrou napůl. Následně jsem musela zaplatit nájem a na splátku půjčky už mi to bohužel nevycházelo. Další měsíc mi splátka z účtu odešla i s úroky, ale po zaplacení nájmu už mi zase nezbylo na další splátku. A tímto se to vše začalo komplikovat.

Otěhotněla jsem a čekala mě nečekaná operace

Zanedlouho jsem zjistila, že jsem těhotná. Dále jsem pracovala, ale ve 4. měsíci těhotenství jsem musela nečekaně na operaci a bojovala o život své dcerky. Nakonec vše úspěšně proběhlo, ale skončila jsem rázem na nemocenské a do práce se již vrátit nemohla. Snížil se mi příjem a již jsem neměla možnost půjčku splácet.

Obrátila jsem se na policii

Neustále jsem volala kamarádovi, psala několik zpráv denně. Nejprve mě stále uklidňoval, že mi peníze vrátí a následně se mnou přestal úplně komunikovat. Byla jsem tak šíleně zoufalá, až mi došla trpělivost a šla na policii a „kamaráda“ udala. Tam jsem se bohužel dozvěděla, že můj bývalý kamarád už 4 měsíce sedí a nebyla jsem jediná, komu takto ublížil. Za měsíc jsem byla předvolána na kriminální oddělení, kde jsem se dozvěděla, že nás poškozených bylo asi 10. Celková částka sahala k 5 milionům korun. Dokonce jsem se dozvěděla, že byl za podvod zavřený i v minulosti a má 6 exekucí. Byl to pro mě veliký šok a totální zoufalství.

Po porodu už jsem to nezvládla

Týden po porodu nastal zlom, kdy už jsem opravdu nevěděla, co dělat a jak dál žít. Odstěhovala jsem se s dcerkou ke své matce.  Až po velice dlouhé době jsem se odhodlala situaci řešit a obrátila se na pobočku advokátní kanceláře Mgr. Martin Ludvík v Ostravě. Zde jsem potkala paní Hanku Witoszovou, která mi byla velkou oporou a díky ní jsem to vše zvládla. Dlouhý běh plný starostí a nejistot se rázem změnil v radost a úsměv na tváři. Bylo mi povoleno a schváleno oddlužení a můj život nabral nový směr. Konečně ze mě spadl stres a mohu se v klidu věnovat dceři, která si to nadevšechno zaslouží!

Velice děkuji za obrovskou pomoc jak po stránce právní, tak po stránce psychické!

Alena Začalová, Ostrava

Tíží vás dluhy a exekuce? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s oddlužením či snížením splátek?

Chci konzultaci zdarma

 

Pomohli jsme 12 514 lidem z dluhů ve výši 12 298 061 483 Kč.

Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

Kontaktujte svého poradce

Novinky