Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Video: Oddlužení pomohlo Patrikovi vrátit se do normálního života

Patrik chtěl pomoci rodičům zachránit jejich rodný dům před dražbou a vzal si několik půjček. Bohužel jeho plán nevyšel a do finančních problémů dostal i sám sebe. Vytloukal klín klínem a ze svého invalidního důchodu a brigády nebyl schopen dluh uhradit. Oddlužení mu pomohlo vrátit se do normálního života.

S Patrikem si osud nepříjemně pohrál již po narození, kdy prodělal dětskou mozkovou obrnu. Celý svůj život je pod dohledem lékařů a každých 6 měsíců chodí pravidelně na preventivní prohlídky. Velice brzy se ocitl na invalidním důchodě a ve svých teprve 23 letech má stále větší problémy s klouby a chůzí. Jeho život mu naplňuje rodina a milovaná brigáda údržbáře. „Práce mě baví, dělám vše možné v budově i mimo ní, nejraději sekám trávu,“ svěřuje se Patrik.

Dům před dražbou se zachránit nepodařilo

Rodiče Patrika se kvůli nevydařenému podnikání otce dostali do velkých finančních problémů. Situace s dluhy se táhla dlouhou dobu a vyvrcholila zahájením dražby na jejich dům. Patrik chtěl rodičům pomoci, a aby zachránil jejich dům, vzal si půjčku na 150 000 korun. Následně si vzal další tři menší půjčky v celkové výši 140 000 korun. Bohužel ani jeho snaha dražbě a prodeji domu nezabránila. Všichni se museli vystěhovat.

Oddlužení AbiviaVeřejnou dražbou se rozumí veřejné jednání, jehož účelem je přechod vlastnického práva k předmětu dražby na osobu, která za stanovených podmínek učiní nejvyšší nabídku. Účastníkem dražby je osoba přítomná při dražbě, která se dostavila nebo přihlásila v prostředí veřejné datové sítě na určené adrese a splňuje podmínky stanovené Zákonem o veřejných dražbách. Dražbu zahajuje na základě navrhovatele tzv. licitátor, který vyzývá účastníky, aby činili podání, uděluje příklep a provádí též losování ohledně udělení příklepu.

Patrik zvládl své dluhy pomocí oddlužení

„Rodiče měli barák v dražbě a já ho chtěl zachránit. Bral jsem si půjčku za půjčkou a následně vytloukal klín klínem. Barák se zachránit stejně nepodařilo,“ vzpomíná na nepříjemné chvíle mladičký Patrik. Jeho celkový dluh se vyšplhal na téměř půl milionu korun. Invalidní důchod a brigáda nestačily na splácení tak vysokého dluhu.

Patrikovi nezbývaly žádné peníze na živobytí. Aby předešel návštěvě exekutorů, začal zjišťovat možnosti pomoci. Na základě doporučení své blízké rodiny kontaktoval společnost Abivia, která je specialistou na oddlužení. Spolu s odborníky z kanceláře v Uherském Hradišti dali dohromady všechny potřebné dokumenty, advokátem byl vypracován návrh na povolení oddlužení a doručen na příslušný krajský soud. Patrikovi bylo oddlužení povoleno a schváleno splátkovým kalendářem. „V současné době splácím pouze jedno a nemusím se bát příchodu exekutorů. Nečekejte a řešte svou situaci také včas. Děkuji Abivii, která mi pomohla“.

Autor: Ing. Jana Kubešová

Tíží vás dluhy? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s konsolidací, refinancováním či oddlužením?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

 

Pomohli jsme 13 503 lidem z dluhů ve výši 10 202 639 488 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky