Volejte 777 722 822  

Dluhy a exekuce je vhodné vyřešit i v případě, kdy se stěhujete do jiné země

I když máte v plánu získat občanství v zahraničí, nenechávejte v ČR žádné dluhy. Proč? Nikdy totiž nevíte, kdy a z jakého důvodu se budete muset do rodné země vrátit. Několikatisícové dluhy se za pár let nesplácení mohou dostat na velmi vysoké částky, které už nebude ve vašich silách uhradit. Své o tom ví i naše klientka Alena, která si prošla podobnou životní zkušeností.

Alena chtěla získat lépe placenou práci a odstěhovala se do Anglie

Alena opustila Českou republiky před několika lety. Zakotvila v Anglii, kde získala výborně placenou práci. Odhlásila se z trvalého pobytu v Česku, ale už si bohužel nepohlídala pohledávky vůči zdravotní pojišťovně a velmi rychle zapomněla i na malou půjčku, kterou si zde vyřídila.

Dluhy přerostly v exekuci

Dluhy a exekuceAlena měla dříve trvalý pobyt u rodičů v domě, kam také začaly chodit exekuční příkazy. Celkový dluh se vyšplhal na 500 000 Kč. Rodičům sice nic nehrozilo, ale návštěva exekutora byla velmi nepříjemná. Alena byla v klidu do doby, než jí zemřel otec a musela se nečekaně vrátit do České republiky a postarat se o maminku.

Návrat Aleny do ČR si exekutor velmi dobře pohlídal

Alena zrušila v Anglii bydlení, veškerou práci i sociální záležitosti. Jakmile se ocitla v České republice, velice brzy měla exekutora v patách. Nevěděla, jak situaci řešit a pomocí kamarádky se dozvěděla o oddlužení. Domluvila si schůzku v advokátní kanceláři Mgr. Martin Ludvík ve Zlíně, kde se osobně potkala se zkušeným specialistou na oddlužení Milanem Vozárem

Jedinou možností bylo oddlužení

Milan Vozár vyhodnotil situaci klientky a pomohl ji zjistit všechny dluhy a exekuce. 500 000 Kč by Alena nebyla schopná uhradit nejspíš nikdy, hlavně proto, že úroky neustále rostou. Jedinou cestou probíhající insolvence bylo oddlužení nebo-li osobní bankrot. Podmínky a průběh oddlužení upravuje insolvenční zákon

Soud si vyžádal trvalé bydliště 

Alena si našla práci a následně advokát zpracoval návrh na povolení oddlužení a podal na příslušný soud. Aby mohlo být oddlužení ze strany soudu povoleno, bylo nutné, aby si Alena znovu požádala o trvalé bydliště v České republice.

Oddlužení bylo schváleno velmi brzy

Oddlužení bylo povoleno a následně schváleno. Alena tak vyřešila svou nepříjemnou situaci a spolu s maminkou mohou zase normálně žít. I když už bohužel bez tatínka.

Před dluhy a exekucemi nikdo neuteče

Oddlužením vyřešíte dluhy a exekuceMáte-li dluhy a chcete opustit Českou republiku, berte v potaz i možnost, že se budete muset zpět také nečekaně vrátit. Nikdy neříkej nikdy… nevíte, co vám budoucnost přinese. Proto je vhodné svou stávající situaci vždy vyřešit. Jedině tak nebudete mít v budoucnu problémy. Pokud situaci s dluhy řešit nebudete, spadne tato nepříjemnost do klína vašim dětem. 

S insolvencí a oddlužením vám rádi pomůžeme

Nevíte, jak s oddlužením začít? Co vše je potřeba doložit? Nevadí. Rádi vás celým procesem provedeme a budeme při vás stát po celou dobu. Stačí napsat kolegovi dle místa vašeho bydliště, který vám obratem zavolá a vše vysvětlí. 

Tíží vás dluhy a exekuce? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s oddlužením či snížením splátek?

Chci konzultaci zdarma

 

Pomohli jsme 14 570 lidem z dluhů ve výši 13 651 022 290 Kč.

Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

Kontaktujte svého poradce

Novinky