777 722 822 Stačí
prozvonit
 

Dluhy a exekuce je vhodné vyřešit i v případě, kdy se stěhujete do jiné země

I když máte v plánu získat občanství v zahraničí, nenechávejte v ČR žádné dluhy. Proč? Nikdy totiž nevíte, kdy a z jakého důvodu se budete muset do rodné země vrátit. Několikatisícové dluhy se za pár let nesplácení mohou dostat na velmi vysoké částky, které už nebude ve vašich silách uhradit. Své o tom ví i naše klientka Alena, která si prošla podobnou životní zkušeností.

Alena chtěla získat lépe placenou práci a odstěhovala se do Anglie

Alena opustila Českou republiky před několika lety. Zakotvila v Anglii, kde získala výborně placenou práci. Odhlásila se z trvalého pobytu v Česku, ale už si bohužel nepohlídala pohledávky vůči zdravotní pojišťovně a velmi rychle zapomněla i na malou půjčku, kterou si zde vyřídila.

Dluhy přerostly v exekuci

co to je insolvence a jak probíhá – muž si čte onlineAlena měla dříve trvalý pobyt u rodičů v domě, kam také začaly chodit exekuční příkazy. Celkový dluh se vyšplhal na 500 000 Kč. Rodičům sice nic nehrozilo, ale návštěva exekutora byla velmi nepříjemná. Alena byla v klidu do doby, než jí zemřel otec a musela se nečekaně vrátit do České republiky a postarat se o maminku.

Návrat Aleny do ČR si exekutor velmi dobře pohlídal

Alena zrušila v Anglii bydlení, veškerou práci i sociální záležitosti. Jakmile se ocitla v České republice, velice brzy měla exekutora v patách. Nevěděla, jak situaci řešit a pomocí kamarádky se dozvěděla o oddlužení. Domluvila si schůzku v advokátní kanceláři Mgr. Martin Ludvík ve Zlíně, kde se osobně potkala se zkušeným specialistou na oddlužení Milanem Vozárem

Jedinou možností bylo oddlužení

Milan Vozár vyhodnotil situaci klientky a pomohl ji zjistit všechny dluhy a exekuce. 500 000 Kč by Alena nebyla schopná uhradit nejspíš nikdy, hlavně proto, že úroky neustále rostou. Jedinou cestou probíhající insolvence bylo oddlužení nebo-li osobní bankrot. Podmínky a průběh oddlužení upravuje insolvenční zákon

Soud si vyžádal trvalé bydliště 

Alena si našla práci a následně advokát zpracoval návrh na povolení oddlužení a podal na příslušný soud. Aby mohlo být oddlužení ze strany soudu povoleno, bylo nutné, aby si Alena znovu požádala o trvalé bydliště v České republice.

Oddlužení bylo schváleno velmi brzy

Oddlužení bylo povoleno a následně schváleno. Alena tak vyřešila svou nepříjemnou situaci a spolu s maminkou mohou zase normálně žít. I když už bohužel bez tatínka.

Před dluhy a exekucemi nikdo neuteče

Oddlužením vyřešíte dluhy a exekuceMáte-li dluhy a chcete opustit Českou republiku, berte v potaz i možnost, že se budete muset zpět také nečekaně vrátit. Nikdy neříkej nikdy… nevíte, co vám budoucnost přinese. Proto je vhodné svou stávající situaci vždy vyřešit. Jedině tak nebudete mít v budoucnu problémy. Pokud situaci s dluhy řešit nebudete, spadne tato nepříjemnost do klína vašim dětem. 

S insolvencí a oddlužením vám rádi pomůžeme

Nevíte, jak s oddlužením začít? Co vše je potřeba doložit? Nevadí. Rádi vás celým procesem provedeme a budeme při vás stát po celou dobu. Stačí napsat kolegovi dle místa vašeho bydliště, který vám obratem zavolá a vše vysvětlí. 

  Potřebujete pomoci? Napište nám!

  Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822.
  PSČ nám dovolí, aby vám rovnou zavolal specialista na oddlužení z vašeho okolí. Pracujeme i online.

  Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.

   

  Pomohli jsme 15 276 lidem z dluhů ve výši 14 133 990 701 Kč.

  Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

  Kontaktujte svého poradce

  Novinky

   • PF 2023 AK Mgr. Martin Ludvík
   • PF 2023

    Krásné Vánoce a úspěšný start nového roku 2023! Mějte na paměti, že každá následující minuta je příležitostí k tomu něco změnit. » Jak dodržet novoroční předsevzetí? 💡 

   • Vyšší nezabavitelná částka 2023 je reakcí na životní náklady rodin dlužníků a jejich vyživované osoby
   • Nezabavitelná částka 2023 – vláda schválila zvýšení

    Vláda ve středu 21. 12. 2022 schválila úpravu nezabavitelné částky na rok 2023. Od 1. 1. 2023 se změní také koeficient pro její výpočet. Změna se týká až 700 00 dlužníků. V insolvenci a exekuci jim tak po provedení srážek zůstane více peněz. Když k dlužníkům připočteme i jejich rodiny, bude mít změna přímý dopad na živobytí až 1 500 000 lidí. Nárůst nákladů na energie a bydlení se […]