777 722 822 Stačí
prozvonit
 

Dluhy a exekuce je vhodné vyřešit i v případě, kdy se stěhujete do jiné země

I když máte v plánu získat občanství v zahraničí, nenechávejte v ČR žádné dluhy. Proč? Nikdy totiž nevíte, kdy a z jakého důvodu se budete muset do rodné země vrátit. Několikatisícové dluhy se za pár let nesplácení mohou dostat na velmi vysoké částky, které už nebude ve vašich silách uhradit. Své o tom ví i naše klientka Alena, která si prošla podobnou životní zkušeností.

Alena chtěla získat lépe placenou práci a odstěhovala se do Anglie

Alena opustila Českou republiky před několika lety. Zakotvila v Anglii, kde získala výborně placenou práci. Odhlásila se z trvalého pobytu v Česku, ale už si bohužel nepohlídala pohledávky vůči zdravotní pojišťovně a velmi rychle zapomněla i na malou půjčku, kterou si zde vyřídila.

Dluhy přerostly v exekuci

co to je insolvence a jak probíhá – muž si čte onlineAlena měla dříve trvalý pobyt u rodičů v domě, kam také začaly chodit exekuční příkazy. Celkový dluh se vyšplhal na 500 000 Kč. Rodičům sice nic nehrozilo, ale návštěva exekutora byla velmi nepříjemná. Alena byla v klidu do doby, než jí zemřel otec a musela se nečekaně vrátit do České republiky a postarat se o maminku.

Návrat Aleny do ČR si exekutor velmi dobře pohlídal

Alena zrušila v Anglii bydlení, veškerou práci i sociální záležitosti. Jakmile se ocitla v České republice, velice brzy měla exekutora v patách. Nevěděla, jak situaci řešit a pomocí kamarádky se dozvěděla o oddlužení. Domluvila si schůzku v advokátní kanceláři Mgr. Martin Ludvík ve Zlíně, kde se osobně potkala se zkušeným specialistou na oddlužení Milanem Vozárem

Jedinou možností bylo oddlužení

Milan Vozár vyhodnotil situaci klientky a pomohl ji zjistit všechny dluhy a exekuce. 500 000 Kč by Alena nebyla schopná uhradit nejspíš nikdy, hlavně proto, že úroky neustále rostou. Jedinou cestou probíhající insolvence bylo oddlužení nebo-li osobní bankrot. Podmínky a průběh oddlužení upravuje insolvenční zákon

Soud si vyžádal trvalé bydliště 

Alena si našla práci a následně advokát zpracoval návrh na povolení oddlužení a podal na příslušný soud. Aby mohlo být oddlužení ze strany soudu povoleno, bylo nutné, aby si Alena znovu požádala o trvalé bydliště v České republice.

Oddlužení bylo schváleno velmi brzy

Oddlužení bylo povoleno a následně schváleno. Alena tak vyřešila svou nepříjemnou situaci a spolu s maminkou mohou zase normálně žít. I když už bohužel bez tatínka.

Před dluhy a exekucemi nikdo neuteče

Oddlužením vyřešíte dluhy a exekuceMáte-li dluhy a chcete opustit Českou republiku, berte v potaz i možnost, že se budete muset zpět také nečekaně vrátit. Nikdy neříkej nikdy… nevíte, co vám budoucnost přinese. Proto je vhodné svou stávající situaci vždy vyřešit. Jedině tak nebudete mít v budoucnu problémy. Pokud situaci s dluhy řešit nebudete, spadne tato nepříjemnost do klína vašim dětem. 

S insolvencí a oddlužením vám rádi pomůžeme

Nevíte, jak s oddlužením začít? Co vše je potřeba doložit? Nevadí. Rádi vás celým procesem provedeme a budeme při vás stát po celou dobu. Stačí napsat kolegovi dle místa vašeho bydliště, který vám obratem zavolá a vše vysvětlí. 

  Potřebujete pomoci? Napište nám!

  Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822.
  PSČ nám dovolí, aby vám rovnou zavolal specialista na oddlužení z vašeho okolí. Pracujeme i online.

  Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.

   

  Pomohli jsme 15 949 lidem z dluhů ve výši 14 549 723 529 Kč.

  Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

  Kontaktujte svého poradce

  Novinky

   • V březnu se začaly vyplácet vratky na daních a daňové bonusy. Co si dlužník v insolvenci nebo exekuci může ponechat?
   • Sleva na dani a vrácení daně v insolvenci a exekuci 2023 (za rok 2022)

    V březnu 2023 začíná finanční úřad vyplácet první vrácené daně za uplynulý rok 2022. Jaké jsou přesné termíny podání daňového přiznání a vyplácení přeplatků na dani? Vrací finanční úřad přeplatek automaticky? Může si dlužník v insolvenci nebo exekuci vyplacenou vratku daně ponechat? Je to stejně i s daňovým bonusem (slevou na dani)? A věděli jste, že letos jde poprvé uplatnit […]

   • Michael N. - oddlužení podnikatelů, Martina Prudilová
   • Příběh klienta Michaela N. – dluhy z podnikání

    Publikováno: 28. 2. 2023 Všechno to začalo, když mi nevycházelo podnikání v pohostinství podle představ. Nevěděl jsem, jak řešit dluhy z podnikání, zda i jako OSVČ můžu do oddlužení. Má situace ovšem vyžadovala radikální řešení, proto jsem se po konzultaci s insolvenční specialistkou Ing. Martinou Prudilovou z webového portálu Abivia.cz rozhodl vyhlásit insolvenci neboli osobní bankrot. Díky paní Prudilové, která mi pomohla sepsat […]