Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Video: Podvodné společnosti zaplatili 24 tisíc korun, v oddlužení pomohla až Abivia

Manželé si vzali několik půjček, jejichž splácení řešili sjednáváním dalších půjček. Dostali se do dluhové spirály. Vytloukání klínu klínem není nikdy vhodným řešením. Následně šestatřicetiletá Simona z Karlovarska otěhotněla a kvůli nepříznivému zdravotnímu stavu se ocitla navíc na rizikovém těhotenství a s minimálním příjmem. Nechali zajít situaci opravdu příliš daleko.

„Žili jsme ze dvou tisíc korun měsíčně“

 „Brala jsem nějakých 4,5 tisíce. Nejhorší bylo, že manželovi pak zablokovali konto. Žili jsme ze dvou tisíc měsíčně“, vzpomíná na situaci Simona. Když jim bylo nejhůře, rozhodli se svou situaci řešit. Na internetu si našli společnost, která jim slíbila pomoc s oddlužením. Po každém z nich si zástupci dané společnosti vybrali 12 tisíc korun. Manželé si tyto peníze doslova vyprosili u své švagrové. Půjčila jim 24 tisíc korun a věřila, že vše dobře dopadne. Společnost zasílala manželům  pokyny na email, dle kterých si vše museli zařídit sami. K dalšímu osobnímu kontaktu již nikdy nedošlo.  Po třech měsících přišel email od společnosti s žádostí o úhradu další finanční hotovosti a pokynem, aby si sami obeslali a kontaktovali své věřitele. To již bylo manželům podezřelé a přestali spolupracovat. Své peníze již zpět nedostali.

Podruhé dala na doporučení svých známých

Těhotná Simona byla na dně. Měla obrovské nervy a starosti o sebe, dítě a také o budoucnost rodiny. Nevěřila, že jim může kdokoliv ještě pomoci. I přes tuto negativní zkušenost nakonec svolila a vsadili ještě jednou na oddlužovací společnost. Dala na doporučení svých známých, kteří si tíživou finanční situací také prošli. Jednalo se o odborníky ze společnosti Abivia.

„Do 14 dnů dala paní Veselá všechny papíry dohromady, aniž by po nás cokoliv chtěla. Dostali jsme se vlastně až k soudu,“ vybavuje si ten radostný moment Simona. Celkové dluhy se vyšplhaly až na neskutečných 1,5 milionu korun. Díky oddlužení zaplatí manželé z této částky jen něco málo přes 30 %. Zachránili svou rodinu a jsou šťastní, že se z bludného kruhu ve zdraví dostali.

Autor: Ing. Jana Kubešová

Tíží vás dluhy? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s konsolidací, refinancováním či oddlužením?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

Pomohli jsme 13 503 lidem z dluhů ve výši 10 202 639 488 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky