777 722 822 Stačí
prozvonit
 

Do insolvence se může dostat každý. Nezáleží na věku, vzdělání ani povolání

Často se na sociálních sítích setkáváme s negativními komentáři na lidi, kteří se ocitli v tíživé finanční situaci a insolvenci. Jak se říká, nikdy neříkej „nikdy“, protože nevíš, co se ti v životě přihodí. I když jste v současné době spokojení, máte dobře placenou práci a neznáte problém s dluhy, vše se může se dne na den změnit.

Své o tom ví i náš klient, jehož příběh bychom vám rádi přiblížili. Ctíme soukromí našich klientů a proto si dovolujeme pojmenovat jej smyšleným jménem. Budeme mu říkat Petr.

Petr měl výbornou práci a založil i firmu

Petr byl uznávaný vysokoškolský profesor, který začal po revoluci podnikat v oblasti lidských zdrojů. Jeho firma se stala brzy úspěšnou a dařilo se jemu i zaměstnancům. Měli spoustu spokojených klientů a Petr prožíval šťastné a pohodové období. Mohl dělat to, co ho bavilo a naplňovalo. Vyučoval mladé studenty a zároveň se realizoval ve firmě, ve které viděl budoucnost. Co se týkalo finanční stránky, byl, jak se laicky říká, „za vodou“. 

Dopravní nehoda změnila celý Petrův život

dopravní nehodaJednoho dne, když se jako každý den vracel autem z práce domů, se nečekaně připletl k dopravní nehodě. Nehodu nezavinil, nicméně tento okamžik mu obrátil život o 360 stupňů.

Lusknutím prstu se jeho spokojený život nečekaně a hlavně úplně změnil. Během rekonvalescence po nehodě dostal několik mozkových příhod a dva roky byl odstaven mimo pracovní proces. Doslova střídal domov se špitálem.

Konec profesorské kariéry i milované firmy

Nejen že se již nemohl věnovat milovanému vyučování studentů, ale upadala i jeho firma. Neměl sílu hledat jiné vedení firmy a neujala se jí ani Petrova přítelkyně. Naopak se s dítětem Petra odstěhovala na opačný konec republiky, což pro něj bylo v této šílené situaci naprosto vyčerpávající. Petr bul nucen vzít si několik půjček, ale úpadek a insolvence společnosti na sebe nedaly dlouho čekat. 

Oddlužení bylo pro Petra jediným řešením

Petr se dostal do velkých finančních problémů. Celkový dluh se vyšplhal na 3 mil. korun. Jedinou možností, jak ze všeho ven a začít znovu trochu v klidu žít, bylo oddlužení. Na radu známé vyhledal Martinu Adamčíkovou z advokátní kanceláře Mgr. Martina Ludvíka, která mu pomohla zajistit potřebné dokumenty a předala je advokátovi k sepisu návrhu na povolení oddlužení.

Díky oddlužení uhradí Petr jen část svého dluhu

Petrovi bylo oddlužení soudem povoleno a schváleno splátkovým kalendářem. Byla to jediná legální možnost, jak získat osvobození od dluhů a vyřešit je jednou provždy. Už nikdy se k profesorské činnosti nemůže kvůli zdravotnímu stavu vrátit, ale daleko více si váží života i obyčejné manuální práce, kterou smí vykonávat.

V oddlužení uhradí cca půl milionu korun. Je chráněn před věřiteli, exekutory a úroky již dále nenarůstají. 

„Petr si prošel životním peklem, které si dokáže představit málo kdo z nás. Jsem ráda, že jsme mu mohli s insolvencí pomoci a že vše proběhlo velmi rychle. Přeji mu jen to dobré a věřím, že navzdory zdravotním komplikacím se bude ještě dlouho ze života radovat,“ komentovala Martina Adamčíková, specialistka na oddlužení z pobočky advokátní kanceláře v Havířově.

Do insolvence může téměř každý

Stop dluhům a exekucímObrovskou výhodou je, že insolvence může využít každý, kdo se nachází v úpadku, což znamená, že má minimálně dva dluhy u dvou různých věřitelů po splatnosti. Další podmínkou je minimální úhrada v oddlužení, která zahrnuje součet odměny insolvenčního správce v insolvenci a jednou tolik na pohledávky ostatních věřitelů. Minimální úhrada činí tedy 2 300 Kč měsíčně.  

Důležité je řešit dluhy a exekuce včas

Pokud máte také dluhy, případně již exekuce, nečekejte, že se za vás vyřeší. V tomto případě hraje čas proti vám. Proberte vaši situaci se zkušenými specialisty a zjistěte, zda můžete i vy vyhlásit osobní bankrot. Často je jediným řešením, jak během několika let dát svou finanční situaci do pořádku a začít pak znovu s čistým štítem. V současné době může být oddlužení na 3 nebo 5 let. Na 3 roky v případě, že dlužník uhradí minimálně 60% svých dluhů.

Přejeme hodně štěstí Petrovi i vám!

  Potřebujete pomoci? Napište nám!

  Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822.
  PSČ nám dovolí, aby vám rovnou zavolal specialista na oddlužení z vašeho okolí. Pracujeme i online.

  Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.

  Pomohli jsme 15 949 lidem z dluhů ve výši 14 549 723 529 Kč.

  Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

  Kontaktujte svého poradce

  Novinky

   • V březnu se začaly vyplácet vratky na daních a daňové bonusy. Co si dlužník v insolvenci nebo exekuci může ponechat?
   • Sleva na dani a vrácení daně v insolvenci a exekuci 2023 (za rok 2022)

    V březnu 2023 začíná finanční úřad vyplácet první vrácené daně za uplynulý rok 2022. Jaké jsou přesné termíny podání daňového přiznání a vyplácení přeplatků na dani? Vrací finanční úřad přeplatek automaticky? Může si dlužník v insolvenci nebo exekuci vyplacenou vratku daně ponechat? Je to stejně i s daňovým bonusem (slevou na dani)? A věděli jste, že letos jde poprvé uplatnit […]

   • Michael N. - oddlužení podnikatelů, Martina Prudilová
   • Příběh klienta Michaela N. – dluhy z podnikání

    Publikováno: 28. 2. 2023 Všechno to začalo, když mi nevycházelo podnikání v pohostinství podle představ. Nevěděl jsem, jak řešit dluhy z podnikání, zda i jako OSVČ můžu do oddlužení. Má situace ovšem vyžadovala radikální řešení, proto jsem se po konzultaci s insolvenční specialistkou Ing. Martinou Prudilovou z webového portálu Abivia.cz rozhodl vyhlásit insolvenci neboli osobní bankrot. Díky paní Prudilové, která mi pomohla sepsat […]