777 722 822 Stačí
prozvonit
 

Video: Jana Kovaříková – insolvence a oddlužení Praha

Insolvence neboli oddlužení bývá často jediným řešením, jak se z dluhů jednou provždy dostat a začít žít znovu normální život. Možnosti oddlužení může využít každý, kdo se nachází v insolvenci, má více než dva dluhy u dvou různých věřitelů po splatnosti a není schopen své závazky již plnit.

Jana Kovaříková se problematice insolvencí a oddlužení věnuje již 8 let. Přicházejí za ní nejen klienti, kteří mají dluhy z minulosti a obávají se návštěvy exekutora, ale především ti, kteří již s návštěvou exekutora mají zkušenosti.

Naši klienti často nevědí, kde všude dluhy mají a v jaké výši. V tomto případě jim nabídneme službu zjišťování dluhů a všechny potřebné informace pro ně zajistíme. Oslovíme veškeré finanční domy, pojišťovny, případně exekutory. Získají tak ucelený přehled o tom, kolik dluhů mají, v jaké výši, kdo jsou jejich věřitelé a hlavně informace, zda jsou schopni dluhy splatit či nikoli. Pokud je splácení reálné, domluvíme jim s věřiteli splátkový kalendář.

Oddlužení zastaví probíhající exekuce

V případě, že jsou dluhy a exekuce vysoké a není klient schopen je uhradit, jediným východiskem bývá oddlužení. Oddlužení je v České republice možné od roku 2007. Zastaví probíhající exekuce a vymáhání dlužných splátek a dlužník je tak chráněn před věřiteli a exekutory. Dluhy dlužníka tak dále nenarůstají.

Komu je oddlužení určeno?

Oddlužení může využít téměř každý, kdo si chce dát život do pořádku. Je určeno pro všechny fyzické osoby včetně podnikatelů OSVČ. Minimální splátka pro oddlužení činí pro jednotlivce 2 300 Kč měsíčně, pro manžele 3 200 Kč.

Pokud si není dlužník jistý, zda splňuje podmínky pro oddlužení, může využít kalkulačky oddlužení. Zde zjistí, zda plní podmínky, zda bude mít oddlužení na 3 nebo 5 let, jakou bude mít měsíční splátku pro oddlužení a kolik mu měsíčně zůstane.

Co vše je pro oddlužení potřeba?

Návrh na povolení oddlužení musí být na předepsaném formuláři a k němu připojeny povinné dokumenty. Mezi ně patří např.: seznam majetku dlužníka, přehled o příjmech dlužníka za posledních 12 měsíců, aktuální výpis z rejstříku trestů, dokumentace k uváděným dluhům, doklady prokazující vyživovací povinnost dlužníka k jiným osobám, pracovní smlouva, atd.

„Často se stává, že klienti nemají dokumentaci ke svým příjmům a závazkům, ale i s tímto jim dokážeme pomoci. Požádáme o součinnost mzdovou účetní, soud, popřípadě i exekutorský úřad,“ popisuje Jana Kovaříková.   

Domluvte si bezplatnou konzultaci v kanceláři nebo online

Pokud jste z Prahy a okolí, domluvte si s Janou osobní konzultaci. Zjistí, zda splňujete podmínky pro oddlužení a zda je pro vás oddlužení vhodnou volbou. V případě, že se nemůžete dostavit do kanceláře, je možné probrat vše telefonicky a spolupracovat online. Může se obrátit také na kolegy z dalších poboček advokátní kanceláře. 

  Potřebujete pomoci? Napište nám!

  Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822.
  PSČ nám dovolí, aby vám rovnou zavolal specialista na oddlužení z vašeho okolí. Pracujeme i online.

  Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.

  Pomohli jsme 15 276 lidem z dluhů ve výši 14 133 990 701 Kč.

  Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

  Kontaktujte svého poradce

  Novinky

   • PF 2023 AK Mgr. Martin Ludvík
   • PF 2023

    Krásné Vánoce a úspěšný start nového roku 2023! Mějte na paměti, že každá následující minuta je příležitostí k tomu něco změnit. » Jak dodržet novoroční předsevzetí? 💡 

   • Vyšší nezabavitelná částka 2023 je reakcí na životní náklady rodin dlužníků a jejich vyživované osoby
   • Nezabavitelná částka 2023 – vláda schválila zvýšení

    Vláda ve středu 21. 12. 2022 schválila úpravu nezabavitelné částky na rok 2023. Od 1. 1. 2023 se změní také koeficient pro její výpočet. Změna se týká až 700 00 dlužníků. V insolvenci a exekuci jim tak po provedení srážek zůstane více peněz. Když k dlužníkům připočteme i jejich rodiny, bude mít změna přímý dopad na živobytí až 1 500 000 lidí. Nárůst nákladů na energie a bydlení se […]