777 722 822 Stačí
prozvonit
 

Insolvence společnosti kvůli covidu. Děkuji advokátní kanceláři!

Nevěřila jsem, že zrovna nás potká tato situace. Naše společnost se zabývala výstavnictvím. Vyráběli jsme a stavěli výstavní stánky nejen pro české firmy, ale také pro zahraniční firmy po celé Evropě. V letošním roce jsme měli domluvené práce pro 8 velkých společností a zakázky naplánovány až do konce roku. Stánky na březen a duben jsme měli již vyrobeny a předem jsme také objednali a zaplatili noclehy v zahraničí. Kvůli Covidu jsme se ale dostali do insolvence a vůbec nevěděli, co dělat a jak nejlépe postupovat. Děkuji Abivii a paní Kataríně Vaňkové za pomoc!

Zde dne na den se vše změnilo

Z důvodu koronaviru byly od konce února uzavřeny veškerá výstaviště a výstavy zrušeny. Naplánované cesty a noclehy propadly bez náhrady. Do programu COVID-19 jsme se nedostali, protože do půl hodiny byl vybraný. Při podané žádosti o pomoc u banky nám nebylo vyhověno. Tím jsme se dostali do finančních potíží a insolvence,  museli prodat veškerá nákladní auta, abychom mohli pokrýt náklady za nakoupený materiál na výrobu, stavby ve Frankfurtu a Berlíně, dopravu, platy zaměstnanců a také nájemné za místa, kde se stánky vyráběly.

Musely se také splácet úvěry u KB a leasingové společnosti. Tuto situaci jsme nedokázali sami zvládnout a museli propustit také zaměstnance. Vzhledem k situaci stále uzavřených výstavišť, není možnost firmu udržet a dluhy splácet.

Jedinou cestou bylo podání insolvenčního návrhu

Nebyla jiná cesta, jak z této nečekané a velmi nepříjemné situace ven. Kvůli insolvenci firmy bylo nutné podat insolvenční návrh. Ze zákona je to vlastně povinnost na sebe insolvenční návrh podat ihned po té, co se o úpadku či předlužení společnost dozví.

Jelikož jsme vůbec nevěděli, jak toto řešit a jak postupovat, požádala jsem jako jednatel společnosti o pomoc advokátní kancelář Mgr. Martina Ludvíka a to konkrétně pobočku v Přerově.

Oddlužení PřerovInsolvenční specialistka paní Vaňková mi vše vysvětlila a nyní musím doložit potřebné skutečnosti a samostatné listiny jako je seznam majetku včetně pohledávek, seznam závazků s označením věřitelů atd. Nemám právní znalosti a v této složité problematice bych se sama nikdy nevyznala. Těším se, až budu mít vše za sebou, protože toto období je pro společnost, bývalé zaměstnance i naše rodiny velmi frustrující.

Ještě jednou velké díky Abivii za pomoc a vám všem přeji hodně štěstí a zdraví! Pokud máte podobné problémy, neváhejte a požádejte také o pomoc. Za ten klid to stojí.

Drahomíra K. – jednatelka společnosti

  Potřebujete pomoci? Napište nám!

  Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822.
  PSČ nám dovolí, aby vám rovnou zavolal specialista na oddlužení z vašeho okolí. Pracujeme i online.

  Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.

  Pomohli jsme 15 949 lidem z dluhů ve výši 14 549 723 529 Kč.

  Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

  Kontaktujte svého poradce

  Novinky

   • V březnu se začaly vyplácet vratky na daních a daňové bonusy. Co si dlužník v insolvenci nebo exekuci může ponechat?
   • Sleva na dani a vrácení daně v insolvenci a exekuci 2023 (za rok 2022)

    V březnu 2023 začíná finanční úřad vyplácet první vrácené daně za uplynulý rok 2022. Jaké jsou přesné termíny podání daňového přiznání a vyplácení přeplatků na dani? Vrací finanční úřad přeplatek automaticky? Může si dlužník v insolvenci nebo exekuci vyplacenou vratku daně ponechat? Je to stejně i s daňovým bonusem (slevou na dani)? A věděli jste, že letos jde poprvé uplatnit […]

   • Michael N. - oddlužení podnikatelů, Martina Prudilová
   • Příběh klienta Michaela N. – dluhy z podnikání

    Publikováno: 28. 2. 2023 Všechno to začalo, když mi nevycházelo podnikání v pohostinství podle představ. Nevěděl jsem, jak řešit dluhy z podnikání, zda i jako OSVČ můžu do oddlužení. Má situace ovšem vyžadovala radikální řešení, proto jsem se po konzultaci s insolvenční specialistkou Ing. Martinou Prudilovou z webového portálu Abivia.cz rozhodl vyhlásit insolvenci neboli osobní bankrot. Díky paní Prudilové, která mi pomohla sepsat […]