Kvůli koronaviru skončila naše společnost v insolvenci. Děkujeme paní Vaňkové a advokátní kanceláři za pomoc

Naše společnost se zabývala výstavnictvím. Vyráběli jsme a stavěli výstavní stránky nejen pro české firmy, ale také pro zahraniční firmy po celé Evropě. V letošním roce jsme měli domluvené práce pro 8 velkých společností a zakázky naplánovány až do konce roku. Stánky na březen a duben jsme měli již vyrobeny a předem jsme také objednali a zaplatili noclehy v zahraničí.

Zde dne na den se vše změnilo

Kvůli covidové situaci se ale vše ze dne na den změnilo. Z důvodu koronaviru byly od konce února uzavřeny veškerá výstaviště a výstavy zrušeny. Naplánované cesty a noclehy propadly bez náhrady. Do programu COVID-19 jsme se nedostali, protože do půl hodiny byl vybraný. Při podané žádosti o pomoc u banky nám nebylo vyhověno. Tím jsme se dostali do finančních potíží a museli prodat veškerá nákladní auta, abychom mohli pokrýt náklady za nakoupený materiál na výrobu, stavby ve Frankfurtu a Berlíně, dopravu, platy zaměstnanců a také nájemné za místa, kde se stránky vyráběly.

Musely se také splácet úvěry u KB a leasingové společnosti. Tuto situaci jsme nedokázali sami zvládnout a museli propustit také zaměstnance. Vzhledem k situaci stále uzavřených výstavišť, není možnost firmu udržet a dluhy splácet.

Jedinou cestou bylo podání insolvenčního návrhu

Nebyla jiná cesta, jak z této nečekané a velmi nepříjemné situace ven. Bylo nutné podat insolvenční návrh. Ze zákona je to vlastně povinnost na sebe insolvenční návrh podat ihned po té, co se o úpadku či předlužení společnost dozví.

Jelikož jsme vůbec nevěděli, jak toto řešit a jak postupovat, požádala jsem jako jednatel společnosti o pomoc advokátní kancelář Mgr. Martina Ludvíka a to konkrétně pobočku v Přerově.

Oddlužení PřerovInsolvenční specialistka paní Vaňková mi vše vysvětlila a nyní musím doložit potřebné skutečnosti a samostatné listiny jako je seznam majetku včetně pohledávek, seznam závazků s označením věřitelů atd. Nemám právní znalosti a v této složité problematice bych se sama nikdy nevyznala. Těším se, až budu mít vše za sebou, protože toto období je pro společnost, bývalé zaměstnance i naše rodiny velmi frustrující.

Ještě jednou velké díky Abivii za pomoc a vám všem přeji hodně štěstí a zdraví! Pokud máte podobné problémy, neváhejte a požádejte také o pomoc. Za ten klid to stojí.

Více o insolvenci společnosti si můžete přečíst ZDE.

Drahomíra K. – jednatelka společnosti

Tíží vás dluhy a exekuce? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s oddlužením či snížením splátek?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

Pomohli jsme 11 796 lidem z dluhů ve výši 11 791 566 011 Kč.

Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

Kontaktujte svého poradce

Novinky