Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Jak poznat kvalitního poradce již na první schůzce?

AbiviaVýběru finančního poradce bychom měli věnovat obdobnou pozornost jako volbě praktického lékaře. I jemu přece svěřujeme jednu z našich největších životních hodnot a počítáme s tím, že se o nás bude starat mnoho let. Bude znát naši zdravotní minulost, reagovat na aktuální stav a všechny zásadní změny a také, že bude přemýšlet o naší budoucnosti v kontextu co nejlepší kondice.

Je proto důležité, abychom si nejen se svým lékařem, ale i svým finančním poradcem padli do oka a navázali přátelský vztah, založený na respektu a především důvěře. Připravili jsme pro Vás  pokračování seriálu o finančních poradcích, ve kterém si můžete přečíst další užitečné rady a tipy.

Již na první schůzce s poradcem věnujte zvýšenou pozornost jeho jednání. Můžete najít několik okamžiků, které Vám napoví. Poradce, u kterého vysledujete jednu z níže uvedených skutečností, není tím pravým a doporučujeme hledat dále.

  • Na úvodní schůzce se nezajímá o Vaše přání a potřeby, ale podsouvá Vám svůj názor. Dobrý poradce mluví naopak pouze krátce, a pak Vás nechá dopodrobna povyprávět o vašich přáních a problémech.
  • Nutí Vám produkt bez srovnání konkurenčních společností, místo aby Vám předložil více variant a rozebral jednotlivé pojmy. Stále mějte na paměti, že předložené návrhy by měly plnit Vaše potřeby a přání.
  • Když se jej na cokoliv zeptáte, na většinu otázek Vám odpoví: „ nevím, musím to zjistit, nedokáži Vám na to nyní odpovědět“. Správný poradce má přehled v základních a hlavně důležitých parametrech, odpovídá přesně a k věci. Zpravidla potřebuje doplnit pouze specifické dotazy.
  • Nedá Vám čas na rozmyšlenou. Snaží se obchod uzavřít nejlépe na druhé schůzce (pokud neodjíždíte druhý den na dovolenou a nepotřebujete ihned cestovní pojištění). Dobrý poradce pokud vidí Vaše váhání, nechá Vám varianty k prostudování a domluví se na příští schůzku.
  • Dejte na celkový dojem. Je důležité, jak poradce vypadá, jak je upravený, jak se chová, je-li nervózní, nebo klidný a vyrovnaný. Pokud Vám přinese zajímavé informace a těšíte se na další schůzku s ním, je vše v pořádku.
  • Při schůzce se špatným poradcem jej poznáte také podle očí. Takovýto poradce těká pohledem a nedokáže se Vám zpříma dívat do očí, což vypovídá o jeho neupřímnosti. Evidentně při jednání nemyslí na Váš prospěch, ale především na svůj.

Pozor pozorDobrý poradce nikdy nezneužije Vaší neznalosti dané problematiky ke svému prospěchu. Klidně Vás nechá prověřit si jeho rady i jinde. Vždy jej najdete v registru ČNB, která tento registr pravidelně aktualizuje.

Jednoznačně doporučujeme vybrat si poradce dle zkušeností a doporučení Vašich známých. Tito poradci jsou totiž osvědčení a prověření. V příštím díle našeho seriálu si můžete přečíst, oč by se měl finanční poradce zajímat jako první a jak by měl při své práci poradce postupovat.

Autor: Ing. Jana Kubešová

Pomohli jsme 13 503 lidem z dluhů ve výši 10 202 639 488 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky