Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Jak si správně vybrat finančního poradce? Nač si dát pozor?

Na finančníhoAbivia poradce se nejčastěji obracíme tehdy, když potřebujeme pomoci „vymyslet“, jak si v praxi splnit své sny a cíle, na které nemáme hotovost. Očekáváme od něho odbornou radu šitou na míru naší peněžence, životnímu stylu i situaci, v níž se nacházíme, kvalitní servis a časovou i finanční úsporu. 

Trendy praktického finančního poradenství u nás se už nějakou dobu čím dál víc posouvají od poradců při velkých bankách a pojišťovnách k soukromému sektoru, tedy k nezávislým poradcům. Během 10 let naší každodenní praxe vzděláváme lidi ve finanční gramotnosti. Učíme je, jak lépe hospodařit s financemi, kdy zbytečně nevyhazovat peníze oknem, a že je nutno tvořit si rezervy.

Ne všichni se orientujeme v oblasti financí a špatná rada poradce nám může v konečném důsledku i uškodit. Proto jsme pro Vás připravili třídílný seriál o finančních poradcích, kde Vám nabídneme několik užitečných rad a tipů, které se Vám či Vašim blízkým mohou hodit.

Svého poradce si najděte sami

Rozhodli jste se, že chcete dobrého finančního poradce? Najděte si jej sami! Nečekejte, až si Vás nějaký najde sám. Poradci totiž už tradičně patří k nejaktivnějším marketérům, své klienty často doslova loví. Právě u těchto „lovců“ je logicky menší pravděpodobnost, že budou opravdu kvalitní, když musejí klientelu takto shánět. Naopak nejlepším poradcům noví klienti přicházejí sami. Stačí získat kontakty a reference od svých spokojených známých.

Doporučujeme Vám, poradce si vyberte prvotně na sestavení vlastního optimální finančního plánu a jeho následné plnění. Až poté řešte výběr produktů. Ačkoliv existuje obrovský počet a dostupnost poradců, v každém případě však při hledání toho správného buďte ostražití a mějte na paměti, že objevit toho pravého právě pro Vás není zdaleka jednoduché.

Kde a jak dobrého poradce vyhledat

Dejte na doporučení své rodiny, přátel či známých, kteří mají s poradcem dlouhodobě výborné zkušenosti. Sázíte tak na prověřeného odborníka, jenž člověku, kterého dobře znáte a věříte jeho „vkusu“, dobře pomáhá spravovat finance. Nemáte-li však od nikoho takovéto doporučení, nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak si finančního poradce opatřit, je zažádat o něj v jakékoli finančně poradenské společnosti. Nebo také ve velké bance, spořitelně či pojišťovně. V obou případech Vám téměř vždy doporučí někoho, kdo je v oboru dobrý a se zárukou, že jde opravdu o vyškoleného člověka.

V konkrétních finančních domech ovšem musíte počítat s tím, že nepůjde o nezávislého poradce, pracujícího se širokým portfoliem produktů mnoha různých poskytovatelů, ale že bude „kopat“ za produkty značky, která ho zaměstnává. Poradenské společnosti i finanční poradce „na volné noze“ lehce najdete na internetu. Jak poznat kvalitního finančního poradce si můžete přečíst v druhém díle našeho seriálu o finančních poradcích.

Autor: Ing. Jana Kubešová

Pomohli jsme 10 076 lidem z dluhů ve výši 10 587 843 849 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky

Insolvenční den aneb vše o insolvenci

Nevíte, zda splňujete podmínky pro oddlužení? Máte dotazy ohledně insolvence? Připravili jsme pro vás Den otevřených dveří na pobočkách naší advokátní kanceláře. Zeptejte se zdarma na vše, co vás zajímá! Těšíme se na Vás!

Insolvenční specialista

Zajímavá pracovní příležitost

Hledáme novou posilu do našeho týmu insolvenčních specialistů. Dlouhodobá spolupráce, pružná pracovní doba, zajímavé finanční ohodnocení. Přidej se k nám a pomáhej s námi lidem!