Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Tipy, jak ušetřit na energiích 1. díl

Jak ušetřit při vařeníJak nejlépe ušetřit při vaření? Nabízíme vám 5 zaručených tipů, díky kterým můžete ušetřit stovky korun ročně.

1. Při vaření je vhodné používat vždy pokličku

Zdá se, že se jedná pouze o drobnost, ale není to tak. Vaření v hrncích bez pokličky je na spotřebu náročnější o 150 – 300 %. Nejlepším přítelem při vaření je papiňák. Téměř každá rodina jej spokojeně využívá. Jídlo máte připraveno během velice krátké doby. Ušetříte energii i svůj čas strávený v kuchyni.

2. Nejvýhodnější je vaření na plynu

Plynový sporák je levnější a ekologičtější než elektrický (to neplatí, pokud používáte výhradně elektřinu z obnovitelných zdrojů). Pokud nemáte k dispozici plyn, je úspornější sporák s indukční deskou.

3. Nepoužívejte více vody než je potřeba

Používejte jen nezbytně nutné množství vody, neboť čím více vody, tím je delší doba vaření a vaše spotřeba energie roste. Pokud použijete litr vody tam, kde stačí čtvrtina, zvýší se spotřeba až o 75 %. Používejte méně vody. Vejce i zelenina se uvaří ve vodní páře.

4. Volte správnou velikost hrnce

Při vaření je důležité zvolit na plotýnku správný hrnec. Šířka hrnce by měla být vždy přibližně stejná jako použitá plotýnka. Stačí si dát ruku vedle malého hrnce postaveného na velké plotýnce. Cítíte? Spousta tepla utíká bez užitku kolem.

5. Troubu používejte co nejméně a pečte úsporně

Nepoužívejte troubu na ohřívání jídla. Použijte pánvičku nebo kovový plát na vařiči. Ušetříte až 70 % energie. Recepty často vyžadují předehřátí trouby, ale většinou je to zbytečné.

Jak ušetřit na elektřině? Přečtěte si další tipy, které vám brzy nabídneme. 

světlo

Autor: Ing. Jana Kubešová, 20. 4. 2016

Pomohli jsme 13 503 lidem z dluhů ve výši 10 202 639 488 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky