Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Video: Kvůli hloupé jízdě načerno dluží 240 tisíc. Díky oddlužení zaplatí polovinu

Pětačtyřicetiletá Marie z Ostravy jela před několika lety jednu zastávku načerno. Měla smůlu. Byla přistižena revizorem a obdržela pokutu 400 korun. Pokutu ihned nezaplatila a po nějaké době na ni úplně zapomněla. První dopis o výši dluhu obdržela v době, kdy ji opustil manžel a byla na mateřské dovolené. Kvůli nepříjemné situaci a nedostatku finančních prostředků nemohla dluh uhradit. Ba naopak, musela si půjčit i na živobytí. Pokuta se postupně nabalila o penále a exekuce. Tento dluh i s ostatními problémy způsobil Marii neřešitelnou situaci.

„Pamatuji si, že jsem jela jednu zastávku načerno a chytil mě revizor. Nechají vás v klidu minimálně rok, dva a pak vám posílají dopisy, že částka narostla na částku 30 000 korun a každý další rok byla v dopise vyšší a vyšší částka dluhu,“ vysvětluje Marie.

Kritická finanční situace

Marie se svým manželem žili v bytě v Ostravě. Po narození jejich malé dcerky je manžel opustil a Marie zůstala na vše sama. Na mateřské dovolené měla velice nízký příjem. Její nemilou finanční situaci komplikoval nejen dluh za neuhrazenou pokutu, ale právě i bývalý manžel, který ji řádně neplatil soudem nařízené alimenty. „Dluží mi 136 000 korun, podala jsem trestní oznámení na policii, ale neděje se vůbec nic. Navíc mi vyhrožoval,“ svěřuje se Marie. Aby mohla dceru zaopatřit, byla nucena si pár tisíc půjčit.

Dluh za neuhrazenou pokutu nebyla Marie ze svého minimálního příjmu schopna uhradit ani splácet. „Holka byla malá, koupila jsem potřebné věci raději jí.“ Po několika letech se dluh nabalil o penále a exekuce a vyšplhal se až na částku 240 000 korun.         

Stop exekucím díky oddlužení

Marie měla velké trápení s finanční situací, ale také se svým zdravím. Vážně onemocněla a podstoupila operaci hlavy. Nečekaně a velice rychle se ocitla na invalidním důchodě. „Jsem ráda, že jsem si našla chráněné dílny, abych mohla uživit svou dceru i sebe.“ Právě zde potkala Marie kolegyni, která se stejně jako ona dostala nechtíc do dluhů. Doporučila ji pobočku společnosti Abivia v Ostravě Porubě, kde si vše potřebné vyřídila.

Advokátem byl vypracován návrh na povolení oddlužení a následně doručen k soudu. Oddlužení bylo soudem schváleno a z celkového dluhu Marie splatí v oddlužení cca polovinu. „Jsem ráda, že to tak dopadlo. Mám v sobě stále strach, přece jen jsem na vše sama, ale musím to zvládnout! Nebojte se svou situaci řešit, důležitá je především odvaha svěřit se a důvěřovat. Společnosti Abivia důvěřovat rozhodně můžete.“

Autor: Ing. Jana Kubešová, 20. 1. 2015

Tíží vás dluhy? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s konsolidací, refinancováním či oddlužením?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

   

 

Pomohli jsme 13 503 lidem z dluhů ve výši 10 202 639 488 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky