Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Video: Míši pomohla v oddlužení darovací smlouva

Mladičká Míša chtěla vyřešit svou nepříjemnou situaci s dluhy pomocí oddlužení. Jelikož byla čerstvě na mateřské dovolené a její příjem se tak rapidně snížil, podmínky pro oddlužení nesplňovala. Pomoc našla u své maminky, která ji podepsala darovací smlouvu a měsíčně ji na oddlužení přispívá částku 3 000 korun.

„Oddlužení mi pomohlo hlavně psychicky. Člověk už nemá nervy, co bude a co přijde,“ říká po nepříjemné zkušenosti s úsměvem Míša.

Míša s přítelem se chtěli osamostatnit a našli si pronájem. Přestěhovali se do bytu, na jehož vybavení si Míša vzala půjčku 30 000 korun. Po čase se jim pokazilo auto a Míša si vzala další půjčku na 40 000 korun. Následovalo několik dalších půjček na jiné potřebné věci. Velice brzy si Míša uvědomila, že svou situaci nezvládla a nabrané půjčky nemá šanci zvládnout. Nezbývalo nic jiného než půjčku řešit půjčkou, a tím se zamotala do nezvladatelného dluhového kolotoče.

Snížený příjem na mateřské dovolené

Míši se po nástupu na mateřskou dovolenou rapidně snížily příjmy. Nebylo z čeho žít, natož splácet. Celkový dluh se navýšil na více než 380 000 korun. Vyvrcholením byly upomínky a vymahači za dveřmi. Mladá maminka se velmi vyděsila, nemohla jíst ani spát, svůj obrovský stres přenášela i na malou dcerku.

Ve večerních zprávách televize Nova zaujala Míšu reportáž o oddlužení. Rozhodla se, že zjistí více informací. Na webu vyplnila formulář a do 24 hodin se jí ozvala poradkyně společnosti Abivia. Absolvovala zdarma schůzku se specialistkou, kde bylo probráno vše důležité. Zadlužená Míša se těšila na okamžik, až své trápení vyřeší. Nastal ale nečekaný problém. Její příjem nebyl dostatečně vysoký.

Darovací smlouva

Nízký příjem na mateřské dovolené nebyl pro splácení požadovaného minima pro oddlužení dostačující. Obecně platí, že oddlužení bude soudeDarovací smlouvam povoleno v případě, kdy lze důvodně předpokládat, že v oddlužení dlužník uhradí nezajištěným věřitelům na jejich pohledávkách nejméně 30 % z jejich hodnoty. Míša bohužel základní podmínku pro povolení oddlužení nesplňovala. Díky specialistce ale zjistila, že možnost existuje.

Požádala svou maminku o pomoc. Maminka podepsala darovací smlouvu a zavázala se, že bude Míši po dobu oddlužení přispívat měsíčně částku 3 000 korun. Darovací smlouva nebo smlouva o důchodu je možnost, jak navýšit příjem dlužníka a tak podmínky pro povolení oddlužení splnit.

„Doporučuji maminkám na mateřské dovolené, aby se nebály, že jejich situace se dá také vyřešit. I když nedosahují potřebné výše se svým příjmem, dá se to vyřešit darovací smlouvou.“  Míša si je vědoma toho, že si vše způsobila sama. Každý z vás se může dostat do podobné situace, ale je třeba ji řešit co nejdříve.

Autor: Ing. Jana Kubešová, 11. 11. 2014

Tíží vás dluhy? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s konsolidací, refinancováním či oddlužením?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

Pomohli jsme 13 503 lidem z dluhů ve výši 10 202 639 488 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky