Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Video: Nedostatečná finanční gramotnost způsobila Pavle nezvladatelnou situaci

Paní Pavla pracovala jako uklízečka a její povědomí o finančním světě bylo velmi mizivé. Její nízká finanční gramotnost ji dovedla do velmi špatné finanční situace. 

Před třemi lety paní Pavlu matka požádala, aby si vzala kvůli strýci půjčku a finančně mu tak pomohla ze spárů exekutorů. Pavla si bez delšího přemýšlení vzala v bance dvě půjčky na celkovou částku 120 000 korun a snažila se svým závazkům dostát.

Těžká nemoc syna a drahé léky

Život paní Pavly není jednoduchý. Manžel trpí vážnou psychickou nemocí a vyžaduje neustálou péči. Několikrát podstoupil léčení, avšak jeho stav se s přibývajícím věkem natolik zhoršil, že byl odvezen do sanatoria natrvalo.

Situaci a život jí zkomplikovala také náhlá nemoc syna, kterému byla taktéž diagnostikována schizofrenie.Vyžaduje neustálou péči a potřebuje velmi drahé léky. Vyšší výdaje znamenaly pro Pavlu velký problém, který řešila dalšími půjčkami, nebankovními. „Každý týden si chodili pro peníze. Dala jsem jim vše, co jsem měla. Čtyři stovky, někdy pět. Slíbila jsem, že budu dávat více, ale nebylo z čeho,“ vysvětluje Pavla.

Dlouhodobý boj vyhrála díky přátelům

Celkový dluh se postupně vyšplhal nad částku 300 000 korun. Pavla neměla vůbec tušení, že její nepříjemnou situaci je možno řešit. Až na doporučení přátel zjistila, že existuje možnost oddlužení a společnost Abivia. Obrátila se na zkušeného specialistu na oddlužení.

Návrh byl podán na soud a jelikož byly všechny povinnosti dle insolvenčního zákona splněny, oddlužení bylo paní Pavle povoleno a schváleno. „Spadl mi kámen ze srdce,  jsem zase spokojená. Oddlužení mi změnilo život k lepšímu,“ sděluje nám Pavla s úsměvem.

Oddlužení s Abivií

Autor: Ing. Jana Kubešová, 20. 6. 2015

Tíží vás dluhy? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s konsolidací, refinancováním či oddlužením?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

Pomohli jsme 13 503 lidem z dluhů ve výši 10 202 639 488 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky