Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Při oddlužení spolupracujte s odborníky

Lidé se často domnívají, že si zvládnou vypracovat insolvenční návrh sami, ale opak je pravdou. Ve skutečnosti není vypracování návrhu vůbec jednoduché. V minulém čtvrtletí požádalo v České republice o oddlužení celkem 7 851 osob, z nichž zdaleka ne všem soud vyhověl. Nejčastějším důvodem byl právě špatně vypracovaný návrh na povolení oddlužení. Pokud se chcete problémům u soudu vyhnout, využijte pomoci odborníka.

Oddlužení je možnost zbavit se veškerých dluhů a to i v případě, pokud všechny dluhy dlužník neuhradí v plném rozsahu. Výhodou je zákonem stanovený postup s přesnými podmínkami a také zastavení exekucí a další navyšování závazků o penále a pokuty. Insolvenční zákon stanoví, že insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení oddlužení je nutno podat na předepsaném formuláři, který zveřejňuje Ministerstvo spravedlnosti. Návrh musí obsahovat několik kvalifikovaných dokumentů a ověřených podpisů. Jedině odborně připravený návrh na povolení oddlužení má skutečnou šanci na úspěch. V opačném případě může dlužník skončit v konkursu.

Náš klient Zdeněk z Jihlavy si chtěl s pomocí bezplatné poradny vypracovat insolvenční návrh nejdříve sám. Se svou přítelkyní se činnosti věnovali celý měsíc. Návrh poradna následně zkontrolovala a zaslala na soud. Hned druhý den po zápisu do insolvenčního rejstříku mu byl Krajským soudem v Brně návrh smeten z důvodu nekompletnosti a špatného zpracování. Proč k tomu došlo? Nikdo mu neporadil. Samotným soudem mu bylo v usnesení doporučeno obrátit se právě na odborníky. Až s námi došel do šťastného konce.

V loňském roce vyhlásil osobní bankrot rekordní počet lidí

V loňském roce požádalo o osobní bankrot rekordní počet lidí a to více než 30 tisíc. V první polovině letošního roku se počet podaných insolvenčních návrhů spojených s návrhem na povolení oddlužení zvýšil ve srovnání se stejným obdobím v roce 2013 o 6 %. I když úspěšnost u soudu také mírně vzrostla, stále existuje spousta lidí, kterým soud při jejich oddlužení nevyhověl. Soud návrh může odmítnout také v případě nepoctivého záměru dlužníka nebo při nesplnění požadovaných podmínek.

Nevybírejte dodavatele služeb jen dle ceny

V současné době je na trhu hodně společností, které se oddlužením zabývají, ale ne všechny mají potřebné zkušenosti a neposkytují stejné služby. Spousta z nás vybíráme výrobky a dodavatele podle nejnižší ceny, ale v tomto případě se to nemusí vyplatit. Nejedná se o spotřebič, který v případě reklamace můžete vyměnit. Zde jde především o vás, vaši rodinu a váš budoucí život. Neporovnávejte pouze cenu. Zaměřte se na reference, zkušenosti a výsledky společnosti. Zjistěte si, jaké služby společnost navíc poskytuje a co bude následovat v případě, pokud bude soud požadovat doplňující informace. Postará se o vás i následně daná společnost?  Poskytuje takovou službu?

Autor: Ing. Jana Kubešová

Tíží vás dluhy a exekuce? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s oddlužením či snížením splátek?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

 

Pomohli jsme 10 061 lidem z dluhů ve výši 10 561 034 915 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky

Insolvenční den aneb vše o insolvenci

Nevíte, zda splňujete podmínky pro oddlužení? Máte dotazy ohledně insolvence? Připravili jsme pro vás Den otevřených dveří na pobočkách naší advokátní kanceláře. Zeptejte se zdarma na vše, co vás zajímá! Těšíme se na Vás!

Insolvenční specialista

Zajímavá pracovní příležitost

Hledáme novou posilu do našeho týmu insolvenčních specialistů. Dlouhodobá spolupráce, pružná pracovní doba, zajímavé finanční ohodnocení. Přidej se k nám a pomáhej s námi lidem!