Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Při oddlužení spolupracujte s odborníky

Lidé se často domnívají, že si zvládnou vypracovat insolvenční návrh sami, ale opak je pravdou. Ve skutečnosti není vypracování návrhu vůbec jednoduché. V minulém čtvrtletí požádalo v České republice o oddlužení celkem 7 851 osob, z nichž zdaleka ne všem soud vyhověl. Nejčastějším důvodem byl právě špatně vypracovaný návrh na povolení oddlužení. Pokud se chcete problémům u soudu vyhnout, využijte pomoci odborníka.

Oddlužení je možnost zbavit se veškerých dluhů a to i v případě, pokud všechny dluhy dlužník neuhradí v plném rozsahu. Výhodou je zákonem stanovený postup s přesnými podmínkami a také zastavení exekucí a další navyšování závazků o penále a pokuty. Insolvenční zákon stanoví, že insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení oddlužení je nutno podat na předepsaném formuláři, který zveřejňuje Ministerstvo spravedlnosti. Návrh musí obsahovat několik kvalifikovaných dokumentů a ověřených podpisů. Jedině odborně připravený návrh na povolení oddlužení má skutečnou šanci na úspěch. V opačném případě může dlužník skončit v konkursu.

Náš klient Zdeněk z Jihlavy si chtěl s pomocí bezplatné poradny vypracovat insolvenční návrh nejdříve sám. Se svou přítelkyní se činnosti věnovali celý měsíc. Návrh poradna následně zkontrolovala a zaslala na soud. Hned druhý den po zápisu do insolvenčního rejstříku mu byl Krajským soudem v Brně návrh smeten z důvodu nekompletnosti a špatného zpracování. Proč k tomu došlo? Nikdo mu neporadil. Samotným soudem mu bylo v usnesení doporučeno obrátit se právě na odborníky. Až s námi došel do šťastného konce.

V loňském roce vyhlásil osobní bankrot rekordní počet lidí

V loňském roce požádalo o osobní bankrot rekordní počet lidí a to více než 30 tisíc. V první polovině letošního roku se počet podaných insolvenčních návrhů spojených s návrhem na povolení oddlužení zvýšil ve srovnání se stejným obdobím v roce 2013 o 6 %. I když úspěšnost u soudu také mírně vzrostla, stále existuje spousta lidí, kterým soud při jejich oddlužení nevyhověl. Soud návrh může odmítnout také v případě nepoctivého záměru dlužníka nebo při nesplnění požadovaných podmínek.

Nevybírejte dodavatele služeb jen dle ceny

V současné době je na trhu hodně společností, které se oddlužením zabývají, ale ne všechny mají potřebné zkušenosti a neposkytují stejné služby. Spousta z nás vybíráme výrobky a dodavatele podle nejnižší ceny, ale v tomto případě se to nemusí vyplatit. Nejedná se o spotřebič, který v případě reklamace můžete vyměnit. Zde jde především o vás, vaši rodinu a váš budoucí život. Neporovnávejte pouze cenu. Zaměřte se na reference, zkušenosti a výsledky společnosti. Zjistěte si, jaké služby společnost navíc poskytuje a co bude následovat v případě, pokud bude soud požadovat doplňující informace. Postará se o vás i následně daná společnost?  Poskytuje takovou službu?

Autor: Ing. Jana Kubešová

Tíží vás dluhy? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s konsolidací, refinancováním či oddlužením?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

 

Pomohli jsme 13 136 lidem z dluhů ve výši 9 881 529 416 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky