Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Video: Je mi nádherně. Už se nebojím, když někdo zazvoní

Samoživitelka Jana žije se svými třemi dětmi, z nichž dvě jsou těžce nemocné a vyžadují soustavnou péči. Otcové nejeví o děti zájem, Jana se tak se svou nelehkou životní a finanční situací musí poprat sama. Do dluhů se dostala před několika lety, kdy kvůli úniku plynu a poruše kotle měla uhradit obci několikatisícové doplatky. Celkový dluh se po šesti letech vyšplhal na 104 000 korun. Situaci zvládla pouze díky oddlužení a lidskému přístupu pana Havlíčka ze společnosti Abivia. 

„Už se mi zase daří dobře, spí se mi dobře, nebojím se, když někdo zazvoní. Děkuji Abivii a především panu Havlíčkovi, který za mnou jezdil a pomohl se všemi potřebnými dokumenty. Od začátku jsem mu důvěřovala, vždy byl ochoten mi pomoci. Je to člověk se srdíčkem na správném místě,“ křičí do světa šťastná Jana.

Dluh kvůli úniku plynu

Osmatřicetiletá Jana si ve svém životě prošla několika složitými životními situacemi. Neměla štěstí na muže. Opustili ji a o své děti nejevili zájem. Zůstala na všechno sama a její situace nebyla vůbec jednoduchá. Žila se svými třemi dětmi v obecním bytě 3+1 v Tátenicích, za který platila obci čtyři až pět tisíc korun měsíčně. Vše bylo v pořádku do doby, než obdržela roční vyúčtování s doplatkem na 8 000 korun. Nevěřila vlastním očím, kde se tato částka vzala? Zač má doplácet?

Následující rok přišlo vyúčtování s doplatkem na částku 24 000 korun, další rok na částku 36 000 korun a po šesti letech se celková částka vyšplhala na 104 000 korun. Důvodem byl únik plynu a porucha kotle, o které nikdo nevěděl.  Počítala každou korunu, nemohla svým dětem kupovat sladkosti a jiné věci, které byly v jiných rodinách běžné. Její dvě děti jsou navíc těžce nemocné, vyžadují soustavnou péči a drahé léky.

Bezvýchodná situace

„Hledala jsem někoho, kdo by mi pomohl k oddlužení. Všichni mi říkali, že na oddlužení nemám příjem. Zhroutila jsem se až tak, že jsem nebyla schopná pracovat a šla do invalidního důchodu. Neměla jsem chuť k životu. Kdyby nebylo mých dětí, skončila bych jej.“ Nové bydlení pomohla Janě najít Sanace rodiny. Přestěhovali se. „Děti byly naučené, že máme málo korun. Nemohli jsme si koupit bombóny ani čokoládu.“

Pomoc našla na internetu

Na internetu našla bezmocná maminka tří dětí kontakt na společnost Abivia. Vyplnila formulář, který měli na stránkách umístěn. Druhý den se jí ozval specialista na oddlužení a vše nabralo jiný spád. Pan Havlíček ji pomohl zařídit potřebné věci a následně byl advokátem vypracován návrh na povolení oddlužení. Oddlužení bylo soudem schváleno.

Před oddlužením jsem splácela 5 tisíc měsíčně a nyní splácím pouze 2 tisíce. Můžu tak dětem k snídani koupit klidně koblížek, k svačině sýry.“ Jsem hrdá na sebe a své děti, že jsme to zvládli!

Autor: Ing. Jana Kubešová, 30. 12. 2014

Tíží vás dluhy? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s konsolidací, refinancováním či oddlužením?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

Pomohli jsme 13 503 lidem z dluhů ve výši 10 202 639 488 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky