Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Odměna insolvenčních správců při prodeji majetku

Ministerstvo spravedlnosti na začátku roku 2014 zvedlo provize insolvenčních správců. Insolvenční řízení se tak stala pro správce velmi zajímavá. Odměny z prodeje majetku jsou nastaveny progresivně a začínají na 25 % z hodnoty majetku. Důvodem zvýšení odměn byla větší motivace insolvenčních správců k vymáhání dluhů.

Insolvenční správpenízece je ustanoven soudem při povolení oddlužení dlužníka. Je povinen vyvinout veškeré úsilí, aby věřitelé byli uspokojeni v co nejvyšší míře. Správci v současné době velice často vyvíjejí tlak na věřitele i dlužníky a snaží se je přesvědčit o prodeji majetku. Důvod je prostý, získávají z prodeje tučnou odměnu.

Pokud člověk v insolvenčním řízení prodá majetek za 500 tisíc až milion korun, obdrží správce 125 tisíc plus 20 % z částky přesahující 500 tisíc korun. V případě, že má majetek hodnotu jednoho až pěti milionů korun, připíše si správce na účet částku 225 tisíc korun plus 15 % z částky nad milion.

Zvýšení odměn někteří správci vnímají jako obrovskou příležitost přijít k velké provizi. S klienty mnohdy nekomunikují a využívají na to svých asistentů, kterými bývají především realitní makléři. „Narazili jsme i na případy, kdy insolvenční správce nebyl rád, že si dlužník zajistil kupce na nemovitost, neboť již měl dohodnut prodej přes spolupracující realitní kancelář za jinou cenu,“ popisuje v deníku Lidové noviny odborník na insolvenční zákon a jednatel společnosti Abivia David Vozák. Přečtěte si zajímavý článek.

Autor: Ing. Jana Kubešová, 28. 11. 2014

Tíží vás dluhy a exekuce? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s oddlužením či snížením splátek?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

Pomohli jsme 10 061 lidem z dluhů ve výši 10 561 034 915 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky

Insolvenční den aneb vše o insolvenci

Nevíte, zda splňujete podmínky pro oddlužení? Máte dotazy ohledně insolvence? Připravili jsme pro vás Den otevřených dveří na pobočkách naší advokátní kanceláře. Zeptejte se zdarma na vše, co vás zajímá! Těšíme se na Vás!

Insolvenční specialista

Zajímavá pracovní příležitost

Hledáme novou posilu do našeho týmu insolvenčních specialistů. Dlouhodobá spolupráce, pružná pracovní doba, zajímavé finanční ohodnocení. Přidej se k nám a pomáhej s námi lidem!