Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Video: Půjčky, ztráta zaměstnání a neúprosní exekutoři za dveřmi

Paní Kateřina chtěla finančně pomoci svým rodičům a vzala na sebe půjčku. Bez problémů ji spláceli se svým otcem. Vše bylo v pořádku do okamžiku, než otec vážně onemocněl a přišel o práci. Splácení zůstalo na Kateřině. V té době se rozešla s přítelem a aby si mohla ponechat vybavení bytu, zavázala se k další půjčce. „Zůstávalo mi 1 000 korun na živobytí“. Její nepříjemná situace vyvrcholila ztrátou zaměstnání. Dluhovou spirálu nebyla schopna sama řešit. Požádala o pomoc společnost Abivia a díky oddlužení může zase spát.  

Rodiče Katky potřebovali nutné opravy na svém bytě. Maminka byla nezaměstnaná a otec neměl na půjčku dostatečný příjem. Katka chtěla rodičům pomoci a vzala na sebe půjčku ve výši 15 000 korun. Půjčku poctivě bez problémů se svým otcem spláceli. Spolu s přítelem žila Katka v pronajatém bytě, na jehož vybavení si vzal půjčku její přítel. O nájem se dělili. Vše bylo v pořádku do okamžiku, kdy otec pětatřicetileté Kateřiny vážně onemocněl. Podstoupil operaci srdce, ztratil zaměstnání a ocitl se na částečném invalidním důchodě.

Katka se po čase rozešla se svým přítelem. Chtěla zůstat v tomto bytě a aby mohla užívat dané vybavení, musela přebrat placení půjčky od přítele. „Nechala jsem si jeho půjčku, aby mi zůstaly věci“, vzpomíná Katka. Platila tedy půjčku rodičů, půjčku po příteli a nájem pronajatého bytu. „Už jsem to finančně neunášela, zůstávalo mi 1 000 korun na živobytí.“ Katka nevěděla kudy kam a byla nucena vzít si další půjčku na 30 000 korun. Půjčku s nehoráznými úroky, nad kterými ji v tu chvíli tísně nenapadlo přemýšlet. Vlastně neměla na výběr. Díky této půjčce doplatila svou první půjčku a část půjčky po příteli.

„Nakonec jsem přišla o práci.“ Nebylo jednoduché se vrátit a bydlet znovu s rodiči, nikdo z nich neměl peníze a vůbec se zde nežilo dobře. Z vyplaceného odstupného zaplatila Katka část dluhu, ale nestačilo to. Měla obrovské nervy a strach, co bude dál. Nevěděla jak splácet.

Jedinou světlou chvilkou v tomto nepříjemném čase byl její nový přítel, ke kterému se časem nastěhovala. Tak strašně se styděla, že mu o dluhu nedokázala říci. Přiznala se jen k jedné půjčce, kterou ji přítel pomáhal splácet. Otěhotněla a narodila se jim nádherná holčička. Za tu dobu se celkový dluh kvůli obrovským úrokům vyšplhal až na neuvěřitelných 305 000 korun. Ale kde měla vzít najednou tolik peněz? Katka byla na dně. Začala na internetu hledat pomoc. Našla zde společnost Abivia a kontaktovala pobočku v Havířově. Celý měsíc paní Kateřině trvalo, než uvěřila a souhlasila s oddlužením. Nevěřila nám, nevěřila nikomu.

Vyvrcholením celé šílené situace byla nepříjemná návštěva exekutora. Katka držela v rukou svou malou dcerku a se slzami v očích se mu snažila vysvětlit svou situaci. Nepomohlo. Exekutor po ní chtěl ihned 40 000 korun. Domluvili se na dvou splátkách po 20 000 korun. Specialistka na oddlužení paní Borovou dala dohromady všechny potřebné dokumenty a byl zaslán návrh na povolení oddlužení k soudu. „Jsem ráda, že si můžu odpočinout a nemusím mít strach ohledně exekutorů.“

Máte podobné problémy? Pojďte je řešit co nejdříve.

Autor: Ing. Jana Kubešová

Tíží vás dluhy? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s konsolidací, refinancováním či oddlužením?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

Pomohli jsme 13 503 lidem z dluhů ve výši 10 202 639 488 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky