Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Chcete si vzít úvěr? Porovnejte jeho podmínky s konkurencí

Porovnejte nabídky úvěrůDle průzkumu RSTS si v posledních pěti letech vzal úvěr každý druhý Čech. Pouze malá část z nich si ale pamatuje a zná konkrétní podmínky sjednaného úvěru. Zjistěte si o podmínkách úvěru co nejvíce a porovnejte je s konkurencí. Při výběru vhodného úvěru hraje důležitou roli také sazba RPSN (roční procentní sazba nákladů), která má umožnit spotřebiteli vyhodnotit výhodnost poskytovaného úvěru.

Nejsilnějším faktorem pro žadatele o půjčky je rychlost a v současné době také dobrá pověst firmy, od které si půjčují. V České republice působí desítky finančních institucí, které poskytují finanční produkty a služby. Není jednoduché se v jejich nabídkách orientovat a umět si vybrat vhodný úvěr. Pokud si nevyberete správně, může vás přijít velmi draho.

Porovnejte nabídky více bank

Dobře si rozmyslete, u které společnosti budete půjčku čerpat. Důležité je vědět, kolik peněz a nač potřebujete. Nejvhodnější jsou samozřejmě banky. Seznamte se podrobně s nabídkami více bank. Zjistěte podmínky splácení, poplatky a případné sankce za předčasné splacení. I tato sankce vás může v budoucnu nemile překvapit.

Pozor na výši sazby RPSN

procentaRoční procentní sazba nákladů je číslo, které udává procentuální podíl z dlužné částky, který musíte zaplatit za období jednoho roku. Souvisí se splátkami, správou a dalšími výdaji spojenými s čerpáním úvěru. Průměrná sazba u bankovních poskytovatelů se pohybuje okolo 16 %. Sazba RPSN je tím vyšší, čím kratší dobu půjčky požadujete.

Podepište jen to, co si pořádně přečtete

Přečtěte si řádně úvěrovou smlouvu, a pokud vám není cokoliv jasné, požádejte o vysvětlení. Pokud potřebujete více času nebo se chcete poradit s rodinou, požádejte, abyste si mohli dokumenty půjčit domů a zde si vše v klidu rozmyslet.

Autor: Ing. Jana Kubešová, 13. 2. 2015

Tíží vás dluhy? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s konsolidací, refinancováním či oddlužením?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

Pomohli jsme 13 136 lidem z dluhů ve výši 9 881 529 416 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky