Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Chcete si vzít úvěr? Porovnejte jeho podmínky s konkurencí

Porovnejte nabídky úvěrůDle průzkumu RSTS si v posledních pěti letech vzal úvěr každý druhý Čech. Pouze malá část z nich si ale pamatuje a zná konkrétní podmínky sjednaného úvěru. Zjistěte si o podmínkách úvěru co nejvíce a porovnejte je s konkurencí. Při výběru vhodného úvěru hraje důležitou roli také sazba RPSN (roční procentní sazba nákladů), která má umožnit spotřebiteli vyhodnotit výhodnost poskytovaného úvěru.

Nejsilnějším faktorem pro žadatele o půjčky je rychlost a v současné době také dobrá pověst firmy, od které si půjčují. V České republice působí desítky finančních institucí, které poskytují finanční produkty a služby. Není jednoduché se v jejich nabídkách orientovat a umět si vybrat vhodný úvěr. Pokud si nevyberete správně, může vás přijít velmi draho.

Porovnejte nabídky více bank

Dobře si rozmyslete, u které společnosti budete půjčku čerpat. Důležité je vědět, kolik peněz a nač potřebujete. Nejvhodnější jsou samozřejmě banky. Seznamte se podrobně s nabídkami více bank. Zjistěte podmínky splácení, poplatky a případné sankce za předčasné splacení. I tato sankce vás může v budoucnu nemile překvapit.

Pozor na výši sazby RPSN

procentaRoční procentní sazba nákladů je číslo, které udává procentuální podíl z dlužné částky, který musíte zaplatit za období jednoho roku. Souvisí se splátkami, správou a dalšími výdaji spojenými s čerpáním úvěru. Průměrná sazba u bankovních poskytovatelů se pohybuje okolo 16 %. Sazba RPSN je tím vyšší, čím kratší dobu půjčky požadujete.

Podepište jen to, co si pořádně přečtete

Přečtěte si řádně úvěrovou smlouvu, a pokud vám není cokoliv jasné, požádejte o vysvětlení. Pokud potřebujete více času nebo se chcete poradit s rodinou, požádejte, abyste si mohli dokumenty půjčit domů a zde si vše v klidu rozmyslet.

Autor: Ing. Jana Kubešová, 13. 2. 2015

Tíží vás dluhy? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s konsolidací, refinancováním či oddlužením?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

Pomohli jsme 13 503 lidem z dluhů ve výši 10 202 639 488 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky