Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Rychlou půjčkou na dovolenou si můžete zadělat na pořádný problém

Léto je opět za dveřmi a všichni kolem nás se chvástají plánovanou dovolenou u moře. Kamarádka do Itálie, kolegyňka do Egypta, sousedka do Chorvatska a sestřenice dokonce na Maurícius. Je dovolená u moře nezbytnou součástí léta? Je rozumné půjčovat si na ni?

Češi se pro vysněnou dovolenou nezdráhají sáhnout hluboko do kapsy. Ne každý na to ale má a řešením může být právě půjčka na splátky. Dle odborníků je půjčka na dovolenou nesmysl. Taková neuvážená rychlá půjčka může znamenat dlouholetý boj s dluhy, případně exekutory.

Pokud v současné době nemáte na dovolenou našetřeno, nejspíš se vám ani nepodaří splatit často několikanásobně vyšší půjčku. Nenechejte se ovlivnit okolím ani působivou reklamou na každém kroku. Buďte rozumní. Nejet na dovolenou neznamená být horším člověkem či rodičem.

Pozor na rostoucí úroky

Dovolená u moře může znamenat krásný prosluněný týden, který ale velmi brzy uteče a doma po návratu nám bude ouvej. Pokud se přece jen rozhodnete zadlužit, alespoň si pečlivě spočítejte, jaké jsou vaše finanční možnosti a kolik peněz budete moci měsíčně splácet. I malá půjčka je spojena s určitým rizikem, a pokud ji z nějakého důvodu přestanete splácet, musíte počítat s následky. Každý den prodlení znamená dodatečné náklady v podobě rostoucích úroků.

Pokud si na dovolenou půjčíte například 30 000 Kč, není neobvyklé, že celkové náklady na úvěr (tzv. sazba RPSN) dosáhne i několika desítek procent. Pokud by tedy sazba RPSN byla 17 %, a splatnost půjčky na dovolenou 3 roky, zaplatíte zpět na půjčce celkem 38 505 Kč.“

Přítelkyni lze ohromit i jinak

Dnešní doba je náročná, lidé jsou nároční a často zvyklí dostávat a brát maximum. Pokud na dovolenou nemáte a pouze chcete oslnit svou novou přítelkyni, určitě existují i jiné dostupnější možnosti. Pokud vás miluje, bude vás milovat kdekoliv.  O zadluženého, utrápeného a vystresovaného přítele bude mít zájem rozhodně menší.

Hezké léto přeje Abivia

Tíží vás dluhy a exekuce? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s oddlužením či snížením splátek?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

Pomohli jsme 10 076 lidem z dluhů ve výši 10 587 750 966 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky

Insolvenční den aneb vše o insolvenci

Nevíte, zda splňujete podmínky pro oddlužení? Máte dotazy ohledně insolvence? Připravili jsme pro vás Den otevřených dveří na pobočkách naší advokátní kanceláře. Zeptejte se zdarma na vše, co vás zajímá! Těšíme se na Vás!

Insolvenční specialista

Zajímavá pracovní příležitost

Hledáme novou posilu do našeho týmu insolvenčních specialistů. Dlouhodobá spolupráce, pružná pracovní doba, zajímavé finanční ohodnocení. Přidej se k nám a pomáhej s námi lidem!