Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Tipy, jak ušetřit na energiích 2. díl

Stačí dodržovat několik maličkostí a úspora je na světě. Nabízíme vám 2. díl našeho seriálu, jak ušetřit na energiích. Přečtěte si dalších 5 tipů.

ušetřete na energiích 1. Zhasínejte za sebou světlo

Osvětlení spotřebuje až desetinu elektřiny v domácnosti. Pokud často zapomínáte zhasínat nebo svítíte zbytečně dlouho, spotřeba roste. Výbornou vychytávkou na společných chodbách či jiných místech, kde se často rozsvěcuje a zhasíná, jsou vypínače se senzorem pohybu. Spotřebovávají daleko méně energie.

2. Používejte úsporné zářivky nebo led žárovky

Pokud potřebujete pořádné světlo, možností jsou kompaktní zářivky, které vydrží několikanásobně déle než obyčejné žárovky. Navíc uspoří až 80 % energie.  Mohou mít stejně příjemné žluté světlo jako žárovka (je třeba si vybrat správné označení). Ještě úspornější jsou led žárovky. Jejich výhoda spočívá v tom, že jim nevadí častější zhasínání. Nevýhodou je, že zatím nedokáží vytvořit pořádné světlo. Na chodby, schodiště či do ložnice ale stačí. Klasickým vláknovým žárovkám se úplně vyhněte. Extrémně plýtvají energií a až 90 % jí unikne ve formě tepla.

3. Vypínejte svůj počítač a notebook

Patříte mezi ty, kterým počítač neustále běží? I když na počítači zrovna nepracujete, stále spotřebovává až 70 % energie.

4. Vypínejte spotřebiče ze sítě (nenechávejte je v pohotovostním režimu)

Televize, počítač, set-top spotřebují v tzv. pohotovostním režimu každoročně velké množství elektřiny. Pokud zapojíte několik spotřebičů do prodlužovacího kabelu s vypínačem a každý večer vypínač vypnete, ušetříte nejen peníze, ale i životní prostředí.

5. Používejte energeticky úsporné spotřebiče

Malé rozdíly energetické náročnosti znamenají během let velkou úsporu energie i peněz. Rozdíl ve spotřebě energie je patrný především mezi chladničkami a mrazničkami. Vybírejte si domácí spotřebiče nejlépe v kategorii A+++.

vypínejte počítač

Ve třetím, posledním díle seriálu, Jak ušetřit na energiích, vám brzy nabídneme 5 tipů, jak ušetřit při používání domácích spotřebičů.

Autor: Ing. Jana Kubešová, 13. 5. 2016

 

Pomohli jsme 13 503 lidem z dluhů ve výši 10 202 639 488 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky