Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Video: „Styděla jsem se, ale i přesto jsem věděla, že oddlužení je správná cesta“

Lucie s přítelem si vzali půjčku 580 000 Kč na zvelebení jejich domečku a žili v poklidu se svými dvěma dětmi. Domluvili si nejvyšší možnou splátku, aby splácení zvládli co nejdříve a měli tak rodinné finance brzy v pořádku. Přišel nečekaný zlom. Příteli byl odebrán částečný invalidní důchod a následně onemocněl. Příjem rodiny se tak rapidně snížil. Rázem nebylo z čeho platit jídlo ani inkaso.

Vše začalo jednou půjčkou na nová okna a potřebné auto. Lucie s přítelem si vše spočítali a byli si jistí, že půjčku rychle a v klidu zaplatí. Oba měli nadprůměrný příjem, přítel navíc dostával částečný invalidní důchod na svá nemocná záda. Svou půjčku spláceli bez problémů.

Špatná finanční situace v důvodu snížení příjmů

Finanční situace rodiny byla v pořádku do doby, než nastal nečekaný zlom. Příteli byl odebrán invalidní důchod. Následně onemocněl. Bolavá záda vyžadovala dlouhodobé léčení. Jeho příjem se tak o více než polovinu snížil a tím se celá situace rodiny velmi zkomplikovala. Svědomitá a čestná Lucie chtěla za každou cenu dostát svým závazkům a na prvním místě řešila právě jejich půjčku.

Splátky ale pohltily veškeré finanční prostředky. Na živobytí již nezbývalo. Aby mohla rodina nakoupit jídlo a zaplatit inkaso, využila několika úvěrových karet. „Už toho všeho bylo tolik, že se to nedalo zvládat“, vysvětluje Lucie. Celkový dluh se vyšplhal na jeden milion korun. Měsíční splátky činili již kolem 40 000 Kč.

Nejvíce to odnášely děti

„Situaci jsme se rozhodla po dlouhém váhání řešit hlavně kvůli dětem. Nechtěla jsem, aby pykaly kvůli našemu rozhodnutí. Bylo mi líto, že nemohou chodit na bazén a jezdit s ostatními dětmi na školní výlety“, popisuje nejhorší okamžiky Lucie. Pochopila, že jejich situaci sami zvládnout nemohou a rozhodla se vyhledat pomoc. Přes internet oslovila společnost Abivia a jejího specialistu Bc. Ivo Adama.

„Pan Adam je suprový člověk, který nám vše vysvětlil. Mluvil takovým klidným a příjemný tónem a přinesl mi znovu pocit bezpečí. Měla jsem stud, že jsme došli tak daleko, ale díky němu jsem věděla, že oddlužení je ta jediná správná cesta než čekat, až exekutoři zaklepou na dveře“, dodává Lucie.

„Vše zlé je k něčemu dobré. Splnila jsem si celoživotní sen“

Aby mohla Lucie s přítelem využít výhodnější možnosti společného oddlužení manželů, dočkala se své vytoužené svatby. „Svatbu jsme si velmi užili my, i děti. Setkali jsme se s rodinou. Hodně lidí tyto problémy rozdělí, ale nás to stmelilo. Díky Abivii to dopadlo dobře a jsme všichni šťastní. V oddlužení zůstává rodině se dvěma dětmi životní minimum 23 000 Kč.

Autor: Ing. Jana Kubešová, 30. 4. 2015

Tíží vás dluhy? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s konsolidací, refinancováním či oddlužením?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

Pomohli jsme 13 505 lidem z dluhů ve výši 10 203 470 119 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky