Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Buďte opatrní při nákupu dárků. Velice snadno se můžete zadlužit

Vánoce jsou obdobím, kdy máte možnost potěšit dárkem svou rodinu a blízké. Stanovte si výši finančních prostředků, které můžete na dárky použít, aniž byste se kvůli nim zadlužili. Důležité je si uvědomit, že i menší dárek přinese radost. Vánoce jsou přece především o klidu a okamžicích strávených s rodinou.

V předvánočním čase navštěvOddlužení s jistotouujeme nákupní střediska, potkáváme uspěchané lidi s plnými vozíky jídla a nejrůznějších dárků. Mnohdy nevíme, co svým blízkým koupit a necháváme se ovlivnit vánoční atmosférou a dalšími lidmi, kteří dané zboží také kupují. Místo abychom zjistili možnosti, jak za dárek co nejvíce ušetřit (kde jej koupit), často se kvůli pořízení vánočních dárků neváháme zadlužit.

Nevyužívejte drahých půjček

Na trhu je celá řada nabídek na desetitisícové neúčelné půjčky bez ručitele, dají se využít osobní půjčky nebo nákup zboží na splátky. Sobě či svým blízkým sice dárkem uděláme radost, ale velice brzy po svátcích zjistíme, že právě kvůli nesmyslnému nákupu drahých dárků si do nového roku místo klidu přinášíme dlouhodobé trápení s řešením zhoršené finanční situace.

Naše klientka Kateřina chtěla své dceři koupit k vánocům vytoužené dárky a neváhala si vzít půjčku 10 000 korun. Jednalo se o krátkodobou půjčku, jejichž úroky byly velice nevýhodné a vysoké. Radost o vánocích byla obrovská, bohužel ihned po té začaly pro celou rodinu nepříjemné chvilky. Pro zlepšení své situace využila Kateřina úvěrovou kartu, kterou našla ve schránce. Vysoké úroky už ale nebyla schopná sama zvládnout. Požádala nás o pomoc.

Nakupujte dárky za našetřené peníze

Dárky by se měly nakupovat za našetřené peníze. Pokud na dárek nemáte dostatečnou finanční hotovost tyto Vánoce, můžete na něj nejdříve peníze našetřit a jeho nákup odložit na později, třeba k narozeninám.

Nesnažte se překvapit manžela dárkem na dluh, neboť splácení úvěru je následně záležitost celé rodiny. Trpí tak rodinné finance a věřte, že dluh, se kterým nesouhlasil, jej rozhodně nepotěší.

Přejeme klidné a pohodové Vánoce bez dluhů.

Autor. Ing. Jana Kubešová, 10. 12. 2014

Tíží vás dluhy? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s konsolidací, refinancováním či oddlužením?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

Pomohli jsme 13 503 lidem z dluhů ve výši 10 202 639 488 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky