Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Video: Rozvod a ztráta zaměstnání. Dluhy ve výši 1 300 000 korun

Gabriela se dostala do dluhů po krachu manželství, z něhož si přinesla závazek v podobě úvěru na vybavení bytu ve výši 80 000 korun. Přestěhovala se a následně si vzala úvěr na vybavení nového bytu a úvěr na auto pro svého nového přítele. Díky vysokým příjmům neměla se splácením problém. Zlom nastal v okamžiku, kdy nečekaně ztratila zaměstnání i svou lásku. Nebyla schopná své dluhy splácet. Situaci vyřešila až pomocí oddlužení.

Šestatřicetiletá Gabriela z Jeseníku si po rozvodu manželství přinesla úvěr ve výši 80 000 korun. Dle bývalého manžela byla nová kuchyňská linka pouze její rozmar a úhrada je na ní.  Rozvedená Gabriela se přestěhovala do nového bytu, a aby si mohla byt zařídit, vzala si v bance druhý úvěr. „Musela jsem si zařizovat byt. Vzala jsem si úvěr na 150 000 korun.“ V té době byla velice zamilovaná do svého mladšího přítele, který toužil po koupi auta. Neměl dostatečný příjem, proto se Gabriela nabídla a tento úvěr vzala opět na sebe. Jednalo se o částku 150 000 korun. Gabriela měla výborné zaměstnání a vysoké příjmy, se splácením všech tří úvěrů neměla problém.

Ztráta zaměstnání i velké lásky

Pohoda ani láska bohužel dlouho nevydržely. Gabriela přišla nečekaně o zaměstnání. Nenašla oporu ani ve svém příteli a zůstala na dluhy sama. Přítel zmizel i s autem a už jej nikdy neviděla. Zklamaná Gabriela se byla nucena přestěhovat zpět k rodičům. Snažila se s věřiteli domluvit na nižších splátkách, ale na dané nepřistoupili. „Dluh se kvůli úrokům a penále začal navyšovat na hrozné částky,“ vysvětluje Gabriela. Téměř rok se jí práci nedařilo najít. Byla znechucená a přestala celou situaci řešit. Rezignovala.

Exekutor za dveřmi

Šťastným okamžikem bylo pro Gabrielu setkání s novým přítelem v Havířově. Několik měsíců za ním z Jeseníku dojížděla. Po čase se jí v Havířově podařilo najít také zaměstnání a za přítelem se přestěhovala. Po dlouhé době byla zase spokojená. Tedy do doby, než je navštívil exekutor. „Bylo to až drsné chování, chovali se nechutně, pořád zvyšovali hlas a byli hnusní.“ Téměř vše v bytě přítele oblepili a to kvůli dluhu za auto, které Gabriela nikdy k dispozici neměla. Marně se situaci pokoušela exekutorovi vysvětlit.

Pomoc našla u Abivie

Právě nepříjemná návštěva exekutorů byla pro Gabrielu impulsem k řešení své situace. Celkový dluh se v té době vyšplhal až na neuvěřitelných 1 300 000 korun. Snažila se najít pomoc u oddlužovací společnosti, ale neuspěla. Několikrát se setkala se zástupci, ale pomoci se nedočkala. Pátrala na internetu znovu a narazila na společnost Abivia. Ihned na jejich webu vyplnila kontaktní formulář. Další den se jí ozvala specialistka na oddlužení z Havířova. Schůzka proběhla v kanceláři, kde se paní Gabriela dozvěděla vše o oddlužení a postupu pro zpracování návrhu na povolení oddlužení. Byly doloženy všechny potřebné dokumenty a návrh zaslán na soud. „Jsem ráda, že ta Abivie vůbec je a pomáhá lidem, zachránila mě.“

Fotka 2

 

 

 

 

Autor: Ing. Jana Kubešová

Tíží vás dluhy? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s konsolidací, refinancováním či oddlužením?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

 

Pomohli jsme 13 137 lidem z dluhů ve výši 9 881 907 330 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky