Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Video: Rozvod a ztráta zaměstnání. Dluhy ve výši 1 300 000 korun

Gabriela se dostala do dluhů po krachu manželství, z něhož si přinesla závazek v podobě úvěru na vybavení bytu ve výši 80 000 korun. Přestěhovala se a následně si vzala úvěr na vybavení nového bytu a úvěr na auto pro svého nového přítele. Díky vysokým příjmům neměla se splácením problém. Zlom nastal v okamžiku, kdy nečekaně ztratila zaměstnání i svou lásku. Nebyla schopná své dluhy splácet. Situaci vyřešila až pomocí oddlužení.

Šestatřicetiletá Gabriela z Jeseníku si po rozvodu manželství přinesla úvěr ve výši 80 000 korun. Dle bývalého manžela byla nová kuchyňská linka pouze její rozmar a úhrada je na ní.  Rozvedená Gabriela se přestěhovala do nového bytu, a aby si mohla byt zařídit, vzala si v bance druhý úvěr. „Musela jsem si zařizovat byt. Vzala jsem si úvěr na 150 000 korun.“ V té době byla velice zamilovaná do svého mladšího přítele, který toužil po koupi auta. Neměl dostatečný příjem, proto se Gabriela nabídla a tento úvěr vzala opět na sebe. Jednalo se o částku 150 000 korun. Gabriela měla výborné zaměstnání a vysoké příjmy, se splácením všech tří úvěrů neměla problém.

Ztráta zaměstnání i velké lásky

Pohoda ani láska bohužel dlouho nevydržely. Gabriela přišla nečekaně o zaměstnání. Nenašla oporu ani ve svém příteli a zůstala na dluhy sama. Přítel zmizel i s autem a už jej nikdy neviděla. Zklamaná Gabriela se byla nucena přestěhovat zpět k rodičům. Snažila se s věřiteli domluvit na nižších splátkách, ale na dané nepřistoupili. „Dluh se kvůli úrokům a penále začal navyšovat na hrozné částky,“ vysvětluje Gabriela. Téměř rok se jí práci nedařilo najít. Byla znechucená a přestala celou situaci řešit. Rezignovala.

Exekutor za dveřmi

Šťastným okamžikem bylo pro Gabrielu setkání s novým přítelem v Havířově. Několik měsíců za ním z Jeseníku dojížděla. Po čase se jí v Havířově podařilo najít také zaměstnání a za přítelem se přestěhovala. Po dlouhé době byla zase spokojená. Tedy do doby, než je navštívil exekutor. „Bylo to až drsné chování, chovali se nechutně, pořád zvyšovali hlas a byli hnusní.“ Téměř vše v bytě přítele oblepili a to kvůli dluhu za auto, které Gabriela nikdy k dispozici neměla. Marně se situaci pokoušela exekutorovi vysvětlit.

Pomoc našla u Abivie

Právě nepříjemná návštěva exekutorů byla pro Gabrielu impulsem k řešení své situace. Celkový dluh se v té době vyšplhal až na neuvěřitelných 1 300 000 korun. Snažila se najít pomoc u oddlužovací společnosti, ale neuspěla. Několikrát se setkala se zástupci, ale pomoci se nedočkala. Pátrala na internetu znovu a narazila na společnost Abivia. Ihned na jejich webu vyplnila kontaktní formulář. Další den se jí ozvala specialistka na oddlužení z Havířova. Schůzka proběhla v kanceláři, kde se paní Gabriela dozvěděla vše o oddlužení a postupu pro zpracování návrhu na povolení oddlužení. Byly doloženy všechny potřebné dokumenty a návrh zaslán na soud. „Jsem ráda, že ta Abivie vůbec je a pomáhá lidem, zachránila mě.“

Fotka 2

 

 

 

 

Autor: Ing. Jana Kubešová

Tíží vás dluhy? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s konsolidací, refinancováním či oddlužením?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

 

Pomohli jsme 13 503 lidem z dluhů ve výši 10 202 639 488 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky