Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Video: „Do finančních problémů mě dostal bývalý manžel“

Manželství Romany se nevydařilo. Odstěhovala se k rodičům, kde se svým synem začala nový život. Po několika měsících ji v bytě rodičů začali navštěvovat věřitelé a exekutoři kvůli dluhům jejího bývalého manžela. Veškerá odpovědnost za dluhy padla na ni. V bezvýchodné situaci ji pomohlo oddlužení. 

Manželství šestatřicetileté Romany z Prahy se zdálo být v pořádku do doby, než se manželům narodil syn. Manžel se přestal o rodinu a hlavně synka zajímat. Romana se se synem odstěhovala k rodičům. Po dvou měsících naléhání a slibování manžela se Romana nechala uprosit a kvůli synovi dala vztahu druhou šanci. Manžel zapomněl na kamarády a snažil se věnovat své rodině. Tento spokojený stav vydržel ale velice krátce, výsledkem bylo opět jen zklamání. Romana požádala o rozvod a natrvalo se se synem přestěhovala k rodičům do Havířova.  Našla si zde zaměstnání a začala nový život.

„Po několika měsících začali chodit lidé a exekutoři, že můj bývalý manžel dluží tam a tam. Chtěla jsem to s ním řešit, ale neměl zájem. Neměl zájem ani o malého.“ Manžel rozprodal svůj majetek, veškeré peníze rozházel a dluhy neřešil. Stal se z něj bezdomovec. Romana jako bývalá manželka byla nucena splácet dluhy za něj a činila tak.

Pracovní úraz, nemocenská a výpověď

Po dvou letech si Romana nešťastně přivodila pracovní úraz.  Zaměstnavatel na Romanu naléhal, aby úraz nehlásila jako pracovní. Slíbil jí, že jí jako protislužbu nedá výpověď v případě, že se budou snižovat stavy. Souhlasila. Nejen že se vzdala možnosti získat vyšší nemocenskou pro nenahlášení pracovního úrazu, ale kvůli chybě účetní nedostávala několik měsíců nemocenskou žádnou. Zůstala bez příjmů a byla nucena vzít si půjčku i ona. Po nástupu do práce ji čekalo nemilé překvapení. Obdržela výpověď.

„Pak jsem přišla o práci a už se mi vše nasbíralo. Vzala jsem si půjčku i já, následně další, abych zaplatila tu první a rok a půl stále dokola. Celková dlužná částka se dostala na 600 000 korun. Vyvrcholilo to tím, že k našim přišel exekutor a olepil jim vše, co se dalo. Byl arogantní a nenechal si vysvětlit, že zde nic mého není. Měla jsem zde trvalé bydliště z důvodu, abych s malým nebyla registrována na magistrátě.“

Nové zaměstnání a pomoc u Abivie

Romana našla po několika měsících nové zaměstnání a začala situaci co nejdříve řešit. „O Abivii jsem se dozvěděla z televizních zpráv. Ihned jsem kontaktovala paní, co to vyřizovala. Velice vstřícně nám specialista společnosti Abivia vše o osobním bankrotu vysvětlila,“ vzpomíná s úsměvem Romana. Byl vypracován a podán návrh na povolení oddlužení na příslušný krajský soud. „Hodně se mi změnil život. Nejsem protivná, v klidu spím, jím, jsem ráda, že jsem do oddlužení mohla jít. Doporučuji to každému, kdo má podobné problémy.“

Autor: Ing. Jana Kubešová

Tíží vás dluhy? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s konsolidací, refinancováním či oddlužením?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

 

 

 

 

Pomohli jsme 13 137 lidem z dluhů ve výši 9 881 907 330 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky