Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Video: „Do finančních problémů mě dostal bývalý manžel“

Manželství Romany se nevydařilo. Odstěhovala se k rodičům, kde se svým synem začala nový život. Po několika měsících ji v bytě rodičů začali navštěvovat věřitelé a exekutoři kvůli dluhům jejího bývalého manžela. Veškerá odpovědnost za dluhy padla na ni. V bezvýchodné situaci ji pomohlo oddlužení. 

Manželství šestatřicetileté Romany z Prahy se zdálo být v pořádku do doby, než se manželům narodil syn. Manžel se přestal o rodinu a hlavně synka zajímat. Romana se se synem odstěhovala k rodičům. Po dvou měsících naléhání a slibování manžela se Romana nechala uprosit a kvůli synovi dala vztahu druhou šanci. Manžel zapomněl na kamarády a snažil se věnovat své rodině. Tento spokojený stav vydržel ale velice krátce, výsledkem bylo opět jen zklamání. Romana požádala o rozvod a natrvalo se se synem přestěhovala k rodičům do Havířova.  Našla si zde zaměstnání a začala nový život.

„Po několika měsících začali chodit lidé a exekutoři, že můj bývalý manžel dluží tam a tam. Chtěla jsem to s ním řešit, ale neměl zájem. Neměl zájem ani o malého.“ Manžel rozprodal svůj majetek, veškeré peníze rozházel a dluhy neřešil. Stal se z něj bezdomovec. Romana jako bývalá manželka byla nucena splácet dluhy za něj a činila tak.

Pracovní úraz, nemocenská a výpověď

Po dvou letech si Romana nešťastně přivodila pracovní úraz.  Zaměstnavatel na Romanu naléhal, aby úraz nehlásila jako pracovní. Slíbil jí, že jí jako protislužbu nedá výpověď v případě, že se budou snižovat stavy. Souhlasila. Nejen že se vzdala možnosti získat vyšší nemocenskou pro nenahlášení pracovního úrazu, ale kvůli chybě účetní nedostávala několik měsíců nemocenskou žádnou. Zůstala bez příjmů a byla nucena vzít si půjčku i ona. Po nástupu do práce ji čekalo nemilé překvapení. Obdržela výpověď.

„Pak jsem přišla o práci a už se mi vše nasbíralo. Vzala jsem si půjčku i já, následně další, abych zaplatila tu první a rok a půl stále dokola. Celková dlužná částka se dostala na 600 000 korun. Vyvrcholilo to tím, že k našim přišel exekutor a olepil jim vše, co se dalo. Byl arogantní a nenechal si vysvětlit, že zde nic mého není. Měla jsem zde trvalé bydliště z důvodu, abych s malým nebyla registrována na magistrátě.“

Nové zaměstnání a pomoc u Abivie

Romana našla po několika měsících nové zaměstnání a začala situaci co nejdříve řešit. „O Abivii jsem se dozvěděla z televizních zpráv. Ihned jsem kontaktovala paní, co to vyřizovala. Velice vstřícně nám specialista společnosti Abivia vše o osobním bankrotu vysvětlila,“ vzpomíná s úsměvem Romana. Byl vypracován a podán návrh na povolení oddlužení na příslušný krajský soud. „Hodně se mi změnil život. Nejsem protivná, v klidu spím, jím, jsem ráda, že jsem do oddlužení mohla jít. Doporučuji to každému, kdo má podobné problémy.“

Autor: Ing. Jana Kubešová

Tíží vás dluhy? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s konsolidací, refinancováním či oddlužením?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

 

 

 

 

Pomohli jsme 13 503 lidem z dluhů ve výši 10 202 639 488 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky