Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Rozumné novoroční předsevzetí: Vyřeším své dluhy

Novoroční předsevzetí je pro mnohé z nás každoročním rituálem. Na konci roku přemýšlíme, co bychom na sobě rádi změnili a čeho bychom chtěli dosáhnout. Mezi rozumná předsevzetí patří snaha dát do pořádku své finance a dluhy. Pokud si nevíte rady, neváhejte vyhledat odborníka.

Zhubnout, přestat kouřit, začít sportovat, jíst zdravě jsou nejčastějšími novoročními předsevzetími. Je třeba ale popřemýšlet, zda je splnění našich cílů vůbec reálné, zda nejsou příliš přehnané nebo jak moc jsou pro nás životně důležité. Pokud neshodíme slíbené 3 kilogramy své váhy, svět se nezboří. Můžeme to zkusit kdykoliv jindy během roku a žijeme v klidu dál. Pokud jsme ale ve finanční tísni a nezačneme situaci řešit co nejdříve, žít v klidu rozhodně nebudeme. Případná návštěva exekutorů nepatří mezi příjemné záležitosti.

Zlatá pravidla finanční gramotnosti

Začátek nového roku je ideální doba udělat si pořádek v domácích financích.

  • Plánujte své výdaje
  • Utrácejte úměrně svým příjmům
  • Zadlužte se do té výše, abyste mohli svůj dluh bez problémů splácet
  • Větší investice si pořádně rozmýšlejte
  • V případě nouze neváhejte vyhledat odborníka
  • Nezůstávejte bez rezervy, nežijte od výplaty k výplatě

Právě vytvořená finanční rezerva vám umožní připravit se na nečekané události, kterými může být snížení příjmů z důvodu nemoci či ztráty zaměstnání.

Stop dluhům a exekucím

Pokud již nejste schopni zvládnout své dluhy, nečekejte a obraťte se na odborníky co nejdříve. Možností může být oddlužení. Bývá někdy tím jediným efektivním řešením, které jednou pro vždy zastaví dluhy a exekuce. Komu je oddlužení určeno? Jaké jsou podmínky pro povolení oddlužení? Přečtěte sí více zde.

Autor: Ing. Jana Kubešová, 6. 1. 2015

Tíží vás dluhy a exekuce? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s oddlužením či snížením splátek?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

 

Pomohli jsme 10 076 lidem z dluhů ve výši 10 587 750 966 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky

Insolvenční den aneb vše o insolvenci

Nevíte, zda splňujete podmínky pro oddlužení? Máte dotazy ohledně insolvence? Připravili jsme pro vás Den otevřených dveří na pobočkách naší advokátní kanceláře. Zeptejte se zdarma na vše, co vás zajímá! Těšíme se na Vás!

Insolvenční specialista

Zajímavá pracovní příležitost

Hledáme novou posilu do našeho týmu insolvenčních specialistů. Dlouhodobá spolupráce, pružná pracovní doba, zajímavé finanční ohodnocení. Přidej se k nám a pomáhej s námi lidem!