777 722 822 Stačí
prozvonit
 

Z malé půjčky do úvěrové spirály? Řešením je oddlužení

V současné době si klienti mohou půjčit téměř na cokoliv: Na bydlení, na automobil, na dovolenou, na elektroniku, na estetické úkony apod., těch možností je nesčetně. Lidé ovšem kolikrát neznají základní pravidla finanční gramotnosti a snadno se dostávají do začarovaného kruhu půjček a dluhů. Z toho vám může pomoci insolvence neboli oddlužení.

Do insolvence se může dostat každý

Z male pujcky do dluhove spiraly

Jakub se jako spousta lidí do dluhů dostal vlastní vinou. Byl laik a jeho nakládání s financemi nebylo zodpovědné. Nikdo ho neučil, jak hospodařit s penězi, a že vzít si půjčku může znamenat velký problém. Nejde jen o půjčku samotnou, ale také o částku, kterou musíte navíc za půjčku zaplatit. Poslední hrozbou jsou nemalé úroky v případě, kdy splátky nehradíte včas.

Začarovaný kruh půjček a ztráta zaměstnání

U Jakuba se situace velmi zdramatizovala v době, kdy ze zdravotních důvodů ztratil dobře placené zaměstnání a tím i svůj dlouholetý vybudovaný standard i sebevědomí. Půjčku tak řešil půjčkou další a dostal se do dluhové spirály. Psychicky se zhroutil a nutně potřeboval pomoc. Ale vůbec netušil, kde ji hledat a zda vůbec existuje.

Úleva díky oddlužení a insolvenčnímu specialistovi

Až po návštěvě olomoucké pobočky advokátní kanceláře Mgr. Martin Ludvík se Jakub, dle svých slov, velmi uklidnil. Insolvenční specialistka Ing. Martina Prudilová mu zodpověděla všechny dotazy a vysvětlila průběh oddlužení. „Dodala mi odvahu už jen tím, že mi sdělila, že je situace řešitelná. Jsem s ní ve spojení neustále, vždy je milá a vše mi klidně i znovu vysvětlí.“

Oddlužení a právní pomoc v průběhu celé insolvence

Insolvence neboli oddlužení či osobní bankrot znamená, že se dlužník nachází v platební neschopnosti a nemůže platit své dluhy. Je to ale taky cesta, jak vyváznout z dluhové pasti a znovu začít život bez dluhů.  Výsledkem oddlužení je osvobození dlužníka od povinnosti platit své dluhy. 

Oddlužení však není jen o sepsání návrhu na jeho povolení a podání na soud. Má několik fází, ve kterých se často řeší komplikované majetkové a právní záležitosti a důležité požadavky soudu nebo insolvenčního správce. Může jít o odvolání proti rozhodnutí soudu, doplnění a reakce na výzvy soudu, námitky věřitelů či incidenční spory (spory o majetek dlužníka či osob blízkých). Podmínky a průběh oddlužení pak upravuje insolvenční zákon.

 

Zajistíme právní pomoc po celou dobu insolvenčního řízení

Dlouholeté zkušenosti a profesionalita během oddlužení

Na insolvenci a oddlužení se specializujeme více než 10 let. Připravíme vás na něj a profesionálně vypracujeme návrh na povolení oddlužení včetně všech povinných příloh.

Budeme s vámi po celou dobu oddlužení a váš případ pečlivě sledovat a hlídat až do úspěšného ukončení insolvence.

Jakub využil u advokátní kanceláře nejen službu sepis návrhu na povolení oddlužení, ale také službu právní pomoc po celou dobu insolvence. „Veškerá tato právní pomoc je pro mne nesmírně důležitá a upřímně k nezaplacení. Největší stres máte totiž v okamžiku, kdy nevíte, jak postupovat nebo si sám nedokážete poradit. Je to přímo zoufalé. Mít advokáta za zády a být v klidu, je to nejlepší, co jsem mohl udělat.“ 

Poděkování Ing. Martině Prudilové z Olomouce

Z Jakuba konečně spadl ten obrovský kámen a rozhodl se podělit o svůj příběh, ve kterém nám napsal milé poděkování. Velice si váží možnosti oddlužení a také kolegyňky Ing. Martiny Prudilové z olomoucké pobočky advokátní kanceláře Mgr. Martin Ludvík.  

Co Jakub o oddlužení a spolupráci s Martinou napsal?

Znovu se mohu usmívat a věřím, že vše dobře dopadne a budu moci žít zase jako dříve. Pomocná ruka paní Prudilové byla pro mě vysvobozením. Svou práci odvádí poctivě, citlivě a svědomitě. Moc bych chtěl poděkovat nejen jí, ale celé advokátní kanceláři. Když jste ve správných rukou, není co řešit. Vše, co mi paní Prudilová řekla, souhlasí s údaji ve smlouvě, částka, kterou jsem za právní servis zaplatil, je férová a po zkušenostech už vím, že tuto službu mnohokrát využiju a vyplatí se mi. 

Pokud bych byl odkázán jen na insolvenčního správce, ze zkušenosti přátel si myslím, že v některých případech k lidem přistupují podobně jako exekutoři a mnohdy jim v bankrotu sdělují neúplné informace v ohledu na vlastní zisk. I když díky oddlužení nejsem již hledaný exekutory, stále jsem vyděšený ze soudních dopisů, vyjádření a dokumentů, které od soudu chodí. Jakmile tam něčemu nerozumím, obratem jsem ve spojení s paní Prudilovou, která mi zajistí zpracování potřebných podkladů advokátem. Děkuji za vaše služby a velmi si jich cením. S pozdravem Jakub Novák.

Rádi pomůžeme také vám!

Ing. martina Prudilová - insolvenšní poradce Olomoucko

Nevíte, jak s oddlužením začít? Máte obavy, co vše to bude obnášet? Rádi vás celým procesem provedeme a budeme při vás stát po celou dobu. Stačí napsat kolegovi dle místa vašeho bydliště, který vám obratem zavolá a vše spolu vyřešíte.

 

  Potřebujete pomoci? Napište nám!

  Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822.
  PSČ nám dovolí, aby vám rovnou zavolal specialista na oddlužení z vašeho okolí. Pracujeme i online.

  Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.

   

  Pomohli jsme 15 276 lidem z dluhů ve výši 14 133 990 701 Kč.

  Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

  Kontaktujte svého poradce

  Novinky

   • PF 2023 AK Mgr. Martin Ludvík
   • PF 2023

    Krásné Vánoce a úspěšný start nového roku 2023! Mějte na paměti, že každá následující minuta je příležitostí k tomu něco změnit. » Jak dodržet novoroční předsevzetí? 💡 

   • Vyšší nezabavitelná částka 2023 je reakcí na životní náklady rodin dlužníků a jejich vyživované osoby
   • Nezabavitelná částka 2023 – vláda schválila zvýšení

    Vláda ve středu 21. 12. 2022 schválila úpravu nezabavitelné částky na rok 2023. Od 1. 1. 2023 se změní také koeficient pro její výpočet. Změna se týká až 700 00 dlužníků. V insolvenci a exekuci jim tak po provedení srážek zůstane více peněz. Když k dlužníkům připočteme i jejich rodiny, bude mít změna přímý dopad na živobytí až 1 500 000 lidí. Nárůst nákladů na energie a bydlení se […]