777 722 822 Stačí
prozvonit
 

Z malé půjčky do úvěrové spirály? Řešením je oddlužení

V současné době si klienti mohou půjčit téměř na cokoliv: Na bydlení, na automobil, na dovolenou, na elektroniku, na estetické úkony apod., těch možností je nesčetně. Lidé ovšem kolikrát neznají základní pravidla finanční gramotnosti a snadno se dostávají do začarovaného kruhu půjček a dluhů. Z toho vám může pomoci insolvence neboli oddlužení.

Do insolvence se může dostat každý

Z male pujcky do dluhove spiraly

Jakub se jako spousta lidí do dluhů dostal vlastní vinou. Byl laik a jeho nakládání s financemi nebylo zodpovědné. Nikdo ho neučil, jak hospodařit s penězi, a že vzít si půjčku může znamenat velký problém. Nejde jen o půjčku samotnou, ale také o částku, kterou musíte navíc za půjčku zaplatit. Poslední hrozbou jsou nemalé úroky v případě, kdy splátky nehradíte včas.

Začarovaný kruh půjček a ztráta zaměstnání

U Jakuba se situace velmi zdramatizovala v době, kdy ze zdravotních důvodů ztratil dobře placené zaměstnání a tím i svůj dlouholetý vybudovaný standard i sebevědomí. Půjčku tak řešil půjčkou další a dostal se do dluhové spirály. Psychicky se zhroutil a nutně potřeboval pomoc. Ale vůbec netušil, kde ji hledat a zda vůbec existuje.

Úleva díky oddlužení a insolvenčnímu specialistovi

Až po návštěvě olomoucké pobočky advokátní kanceláře Mgr. Martin Ludvík se Jakub, dle svých slov, velmi uklidnil. Insolvenční specialistka Ing. Martina Prudilová mu zodpověděla všechny dotazy a vysvětlila průběh oddlužení. „Dodala mi odvahu už jen tím, že mi sdělila, že je situace řešitelná. Jsem s ní ve spojení neustále, vždy je milá a vše mi klidně i znovu vysvětlí.“

Oddlužení a právní pomoc v průběhu celé insolvence

Insolvence neboli oddlužení či osobní bankrot znamená, že se dlužník nachází v platební neschopnosti a nemůže platit své dluhy. Je to ale taky cesta, jak vyváznout z dluhové pasti a znovu začít život bez dluhů.  Výsledkem oddlužení je osvobození dlužníka od povinnosti platit své dluhy. 

Oddlužení však není jen o sepsání návrhu na jeho povolení a podání na soud. Má několik fází, ve kterých se často řeší komplikované majetkové a právní záležitosti a důležité požadavky soudu nebo insolvenčního správce. Může jít o odvolání proti rozhodnutí soudu, doplnění a reakce na výzvy soudu, námitky věřitelů či incidenční spory (spory o majetek dlužníka či osob blízkých). Podmínky a průběh oddlužení pak upravuje insolvenční zákon.

 

Zajistíme právní pomoc po celou dobu insolvenčního řízení

Dlouholeté zkušenosti a profesionalita během oddlužení

Na insolvenci a oddlužení se specializujeme více než 10 let. Připravíme vás na něj a profesionálně vypracujeme návrh na povolení oddlužení včetně všech povinných příloh.

Budeme s vámi po celou dobu oddlužení a váš případ pečlivě sledovat a hlídat až do úspěšného ukončení insolvence.

Jakub využil u advokátní kanceláře nejen službu sepis návrhu na povolení oddlužení, ale také službu právní pomoc po celou dobu insolvence. „Veškerá tato právní pomoc je pro mne nesmírně důležitá a upřímně k nezaplacení. Největší stres máte totiž v okamžiku, kdy nevíte, jak postupovat nebo si sám nedokážete poradit. Je to přímo zoufalé. Mít advokáta za zády a být v klidu, je to nejlepší, co jsem mohl udělat.“ 

Poděkování Ing. Martině Prudilové z Olomouce

Z Jakuba konečně spadl ten obrovský kámen a rozhodl se podělit o svůj příběh, ve kterém nám napsal milé poděkování. Velice si váží možnosti oddlužení a také kolegyňky Ing. Martiny Prudilové z olomoucké pobočky advokátní kanceláře Mgr. Martin Ludvík.  

Co Jakub o oddlužení a spolupráci s Martinou napsal?

Znovu se mohu usmívat a věřím, že vše dobře dopadne a budu moci žít zase jako dříve. Pomocná ruka paní Prudilové byla pro mě vysvobozením. Svou práci odvádí poctivě, citlivě a svědomitě. Moc bych chtěl poděkovat nejen jí, ale celé advokátní kanceláři. Když jste ve správných rukou, není co řešit. Vše, co mi paní Prudilová řekla, souhlasí s údaji ve smlouvě, částka, kterou jsem za právní servis zaplatil, je férová a po zkušenostech už vím, že tuto službu mnohokrát využiju a vyplatí se mi. 

Pokud bych byl odkázán jen na insolvenčního správce, ze zkušenosti přátel si myslím, že v některých případech k lidem přistupují podobně jako exekutoři a mnohdy jim v bankrotu sdělují neúplné informace v ohledu na vlastní zisk. I když díky oddlužení nejsem již hledaný exekutory, stále jsem vyděšený ze soudních dopisů, vyjádření a dokumentů, které od soudu chodí. Jakmile tam něčemu nerozumím, obratem jsem ve spojení s paní Prudilovou, která mi zajistí zpracování potřebných podkladů advokátem. Děkuji za vaše služby a velmi si jich cením. S pozdravem Jakub Novák.

Rádi pomůžeme také vám!

Ing. martina Prudilová - insolvenšní poradce Olomoucko

Nevíte, jak s oddlužením začít? Máte obavy, co vše to bude obnášet? Rádi vás celým procesem provedeme a budeme při vás stát po celou dobu. Stačí napsat kolegovi dle místa vašeho bydliště, který vám obratem zavolá a vše spolu vyřešíte.

 

  Potřebujete pomoci? Napište nám!

  Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822.
  PSČ nám dovolí, aby vám rovnou zavolal specialista na oddlužení z vašeho okolí. Pracujeme i online.

  Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.

   

  Pomohli jsme 15 949 lidem z dluhů ve výši 14 549 723 529 Kč.

  Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

  Kontaktujte svého poradce

  Novinky

   • V březnu se začaly vyplácet vratky na daních a daňové bonusy. Co si dlužník v insolvenci nebo exekuci může ponechat?
   • Sleva na dani a vrácení daně v insolvenci a exekuci 2023 (za rok 2022)

    V březnu 2023 začíná finanční úřad vyplácet první vrácené daně za uplynulý rok 2022. Jaké jsou přesné termíny podání daňového přiznání a vyplácení přeplatků na dani? Vrací finanční úřad přeplatek automaticky? Může si dlužník v insolvenci nebo exekuci vyplacenou vratku daně ponechat? Je to stejně i s daňovým bonusem (slevou na dani)? A věděli jste, že letos jde poprvé uplatnit […]

   • Michael N. - oddlužení podnikatelů, Martina Prudilová
   • Příběh klienta Michaela N. – dluhy z podnikání

    Publikováno: 28. 2. 2023 Všechno to začalo, když mi nevycházelo podnikání v pohostinství podle představ. Nevěděl jsem, jak řešit dluhy z podnikání, zda i jako OSVČ můžu do oddlužení. Má situace ovšem vyžadovala radikální řešení, proto jsem se po konzultaci s insolvenční specialistkou Ing. Martinou Prudilovou z webového portálu Abivia.cz rozhodl vyhlásit insolvenci neboli osobní bankrot. Díky paní Prudilové, která mi pomohla sepsat […]