Volejte zdarma 800 11 44 11
Vyhledávání

Video: Pomohla s dluhy synovi a sama se ocitla v bezvýchodné situaci

Důchodkyně Jaroslava z Pardubicka je velmi dobrosrdečná. Pokaždé, když syn potřeboval finančně pomoci, nedokázala říci NE. V době, kdy se syn potýkal s exekucemi, se mu rozhodla opět pomoci. Neměla dostatečnou hotovost, tudíž si vzala několik nebankovních půjček. Jejich splácení následně ale nezvládla.

Dluh je jakákoli peněžní či nepeněžní částka, kterou dlužíme někomu jinému. Ať už se týká nezaplaceného zboží na fakturu nebo neplnění splátek za půjčku či úvěr.  Šestašedesátiletá Jaroslava, která se jako každá matka snaží celý život pomáhat svých dětem, se dostala do dluhů kvůli synovi. Právě její syn byl ten, který své závazky a dluhy nesplácel a Jaroslava se mu snažila finančně pomáhat. Přišel ale okamžik, kdy její našetřené peníze nestačily. Na požádání syna se rozhodla vzít si nebankovní půjčku a nezůstalo pouze u jedné. Velice brzy se sama do dluhů zamotala a i když si našla k důchodu ještě brigádu, vysoké úroky splácet nezvládala. Z kolotoče nebylo cesty ven. Celkový dluh se pohyboval kolem 440 000 korun. Měsíčně musela splácet 13 000 korun.

Právě syn Jaroslavy byl ten, který ji našel u společnosti Abivia pomoc. Aspoň takto mohl své obětavé mamince pomoci. Jaroslava kontaktovala specialistu na oddlužení, který jí vše vysvětlil a nejprve zjistil, zda splňuje podmínky pro oddlužení. Následně pomohl se získáním všech důležitých materiálů. Jelikož si paní Jarka sehnala dárce, který ji měsíčně přispívá na oddlužení 400 Kč, bylo jí oddlužení soudem povoleno a schváleno splátkovým kalendářem.  Z celkového dluhu zaplatí v oddlužení cca 30 %.

„ Měla jsem to udělat už dřív. Jsem na tom určitě lépe, než jsem byla. Oproti 13 000 korun platím nyní polovinu a hlavně, nepřišla jsem o svou milovanou zahrádku,“ dodává Jaroslava.

Autor: Ing. Jana Kubešová, 31. 3. 2015

Tíží vás dluhy? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s konsolidací, refinancováním či oddlužením?

Chci nezávaznou konzultaci zdarma

 

Pomohli jsme 13 503 lidem z dluhů ve výši 10 202 639 488 Kč.

Kalkulátor oddlužení

Najít řešení
Jste zadlužení až po uši? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!

Kontaktujte svého poradce

Zvolte kraj
Napište nám 800 11 44 11

Novinky