Potřebujete poradit? 777 722 822 • Stačí prozvonit, zavoláme zpět!

Video: Jana Kovaříková – insolvence a oddlužení Praha

Insolvence neboli oddlužení bývá často jediným řešením, jak se z dluhů jednou provždy dostat a začít žít znovu normální život. Možnosti oddlužení může využít každý, kdo se nachází v insolvenci, má více než dva dluhy u dvou různých věřitelů po splatnosti a není schopen své závazky již plnit.

Jana Kovaříková se problematice insolvencí a oddlužení věnuje již 8 let. Přicházejí za ní nejen klienti, kteří mají dluhy z minulosti a obávají se návštěvy exekutora, ale především ti, kteří již s návštěvou exekutora mají zkušenosti.

Naši klienti často nevědí, kde všude dluhy mají a v jaké výši. V tomto případě jim nabídneme službu zjišťování dluhů a všechny potřebné informace pro ně zajistíme. Oslovíme veškeré finanční domy, pojišťovny, případně exekutory. Získají tak ucelený přehled o tom, kolik dluhů mají, v jaké výši, kdo jsou jejich věřitelé a hlavně informace, zda jsou schopni dluhy splatit či nikoli. Pokud je splácení reálné, domluvíme jim s věřiteli splátkový kalendář.

Oddlužení zastaví probíhající exekuce

V případě, že jsou dluhy a exekuce vysoké a není klient schopen je uhradit, jediným východiskem bývá oddlužení. Oddlužení je v České republice možné od roku 2007. Zastaví probíhající exekuce a vymáhání dlužných splátek a dlužník je tak chráněn před věřiteli a exekutory. Dluhy dlužníka tak dále nenarůstají.

Komu je oddlužení určeno?

Oddlužení může využít téměř každý, kdo si chce dát život do pořádku. Je určeno pro všechny fyzické osoby včetně podnikatelů OSVČ. Minimální splátka pro oddlužení činí pro jednotlivce 2 300 Kč měsíčně, pro manžele 3 200 Kč.

Pokud si není dlužník jistý, zda splňuje podmínky pro oddlužení, může využít kalkulačky oddlužení. Zde zjistí, zda plní podmínky, zda bude mít oddlužení na 3 nebo 5 let, jakou bude mít měsíční splátku pro oddlužení a kolik mu měsíčně zůstane.

Co vše je pro oddlužení potřeba?

Návrh na povolení oddlužení musí být na předepsaném formuláři a k němu připojeny povinné dokumenty. Mezi ně patří např.: seznam majetku dlužníka, přehled o příjmech dlužníka za posledních 12 měsíců, aktuální výpis z rejstříku trestů, dokumentace k uváděným dluhům, doklady prokazující vyživovací povinnost dlužníka k jiným osobám, pracovní smlouva, atd.

„Často se stává, že klienti nemají dokumentaci ke svým příjmům a závazkům, ale i s tímto jim dokážeme pomoci. Požádáme o součinnost mzdovou účetní, soud, popřípadě i exekutorský úřad,“ popisuje Jana Kovaříková.

Domluvte si bezplatnou konzultaci v kanceláři nebo online

Pokud jste z Prahy a okolí, domluvte si s Janou osobní konzultaci. Zjistí, zda splňujete podmínky pro oddlužení a zda je pro vás oddlužení vhodnou volbou. V případě, že se nemůžete dostavit do kanceláře, je možné probrat vše telefonicky a spolupracovat online. Může se obrátit také na kolegy z dalších poboček advokátní kanceláře.

Chyba: Kontaktní formulář nebyl nalezen.

    Potřebujete pomoci?

    Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822. Pracujeme i online. Díky PSČ vás kontaktuje odborník přímo z vašeho okolí.

    Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.