Potřebujete poradit? 777 722 822 • Stačí prozvonit, zavoláme zpět!

Články

Milostivé léto 2023 aneb milosrdné léto 3 znamená odpuštění penále a poplatků navíc u vybraných institucí

Milostivé léto 2023

Milostivé léto pokračuje i v letošním roce 2023. A vy máte opět příležitost zbavit se dluhů, mezi něž patří penále, úroky a exekuční náklady, které vám vznikly u České správy sociálního zabezpečení, Finanční nebo Celní správy a také u soudů a ministerstva financí. Co pro to musíte udělat?

... čtěte více
V průběhu insolvence lze požádat o nižší měsíční platbu v oddlužení, zvláště když počítáte každou korunu a pořád to nevychází

Lze požádat o nižší platbu v insolvenci (oddlužení)?

Počet žádostí klientů v oddlužení o zvýšení nezabavitelné částky či žádostí o změnu fixní měsíční úhrady v poslední době narůstá. Klienti mezi důvody uvádějí zvyšující se náklady za energie nebo pokles příjmu. V jakém případě je možné požádat soud o zvýšení nezabavitelné částky, respektive o nižší platbu v insolvenci?

... čtěte více
Jak pomoci partnerovi s dluhy

Zadlužený partner: jak mu pomoci?

Má váš partner dluhy? Ať už to víte, tušíte, či máte zatím jen podezření, měli byste se mít na pozoru. Bez ohledu na to, zda žijete „na hromádce“ nebo v manželství. Neřešené závazky druhého v páru by mohly mít fatální dopady na vás i celou vaši rodinu.

... čtěte více
Insolvenční rejstřík je registr dlužníků v České republice na justice cz

Insolvenční rejstřík

Co je insolvenční rejstřík? Veřejný elektronický informační systém, který spravuje Ministerstvo spravedlnosti. Jsou v něm uvedeny všechny údaje o subjektech v České republice, u kterých probíhá insolvenční řízení. Najdeme zde seznam insolvenčních správců, seznam dlužníků a

... čtěte více
Advokáti vám vypracují prezizní návrh na povolení oddlužení

Podmínky insolvence (oddlužení) 2023

Výhodou insolvence je ochrana dlužníka před věřiteli, zastavení navyšování dluhů a osvobození od úhrady zbytku dluhů po ukončení oddlužení. Jaké jsou podmínky insolvence neboli oddlužení aktuálně v roce 2023? Co musí dlužník splnit, aby mohl vstoupit do insolvenčního řízení?

... čtěte více
Velký přehled dluhových registrů

Velký přehled dluhových registrů: Lze žádat o vymazání z evidence?

Jaké dluhové registry máme v ČR? Co je insolvenční rejstřík a k čemu slouží? Co je centrální evidence exekucí a jak funguje? Jak dlouho bude v registru veden váš dluh, exekuce nebo insolvence? Jak a kdy žádat o vymazání z insolvenčního rejstříku? Kdy vám z jiných veřejných rejstříků smažou vaše dluhy? Jak zjistit, zda máte záznam v dluhovém registru? A co dělat, pokud se zápis v registru objeví?

... čtěte více
Dluhy a exekuce

Dluhy a exekuce je vhodné vyřešit i při stěhování do jiné země

I když máte v plánu získat občanství v zahraničí, nenechávejte v ČR žádné dluhy. Proč? Nikdy totiž nevíte, kdy a z jakého důvodu se budete muset do rodné země vrátit. Několikatisícové dluhy se za pár let nesplácení mohou dostat na velmi vysoké částky, které už nebude ve vašich silách uhradit. Své o tom ví i naše klientka Alena, která si prošla podobnou životní zkušeností.

... čtěte více
Nač si dát pozor při insolvenci a oddlužení

Pomoc s oddlužením: Nač si dát při insolvenci pozor?

Aby vaše oddlužení proběhlo v pořádku, není důležité jen kvalitně zpracovat návrh na jeho povolení, ale především hlídat váš případ po celou dobu probíhající insolvence. Proč? Návrh na povolení oddlužení dokáže vypracovat téměř každý advokát či akreditovaná organizace. Jakmile se však objeví první problém, dávají od vašeho případu ruce pryč.

... čtěte více
Co exekutor po zahájení insolvence ještě může a co naopak ne?

Změny v provádění exekucí od 1. 1. 2022

Začátek roku 2022 přináší několik zásadních změn v provádění exekucí, a to na základně novely občanského soudního řádu a exekučního řádu. Novela byla schválena loni v červenci a změny začaly platit začátkem letošního roku. Změny se týkají zastavení marných, bezvýsledných či nevymahatelných exekucí, pořadí splácení dluhu nebo snížení penále za neplacené zdravotní a sociální pojištění. Kterých situací se změny dotknou?

... čtěte více
nezabavitelná částka v oddlužení

Exekutor obstavil účet. Jak se dostat k nezabavitelné částce?

Nezbývá vám v exekuci nezabavitelné minimum? Máte srážky ze mzdy, a přesto v exekuci obstavený účet? Co je souběh exekucí a jak může dlužníka postihnout? Jak postupovat, aby mi vždy zůstalo nezabavitelné minimum? Kolik je nezabavitelné minimum? Co dělat po obstavení účtu, abych se dostal k prostředkům na něm? Kolik mi může být vyplaceno z obstaveného účtu?

... čtěte více

Lze v průběhu insolvence snížit měsíční splátku pro oddlužení?

V současné době se nám zvedl počet žádostí klientů v insolvenci o zvýšení nezabavitelné částky či žádosti o fixní splátku. Jako důvody uvádění zvyšující se náklady za energii či snížení příjmu z důvodu covidu. V jakém případě je možné požádat soud o zvýšení nezabavitelné částky, respektive snížení splátky pro oddlužení?

... čtěte více
dopravní nehoda

Do insolvence se může dostat každý…

Nezáleží na věku, vzdělání ani povolání. Oddlužení se může týkat každého. Negativní komentáře na sociálních sítích ohledně lidí v tíživé finanční situaci a insolvenci nejsou na místě. Jak se říká, nikdy neříkej „nikdy“, protože nevíš, co se ti v životě přihodí.

... čtěte více
jak zjistit dluhy a exekuce

Jak zjistit své dluhy a exekuce?

 V jakých registrech se evidují? V dnešní elektronické době snadno obyčejný člověk ztratí přehled o svých závazcích. Stačí k tomu opravdu málo. Vždyť uzavírání smluv na dálku nebo přes internet je stále častější – pár dnů či týdnů nepozornosti může způsobit ztrátu přehledu o dluzích. Jak zjistit dluhy? Uvádíme přehled dluhů, které se dají zjistit z veřejně přístupných zdrojů, a návod, jak postupovat. Držíme palce.

... čtěte více