777 722 822 Stačí
prozvonit
 

Články

Kategorie: Osobní bankrotŘešení dluhůExekuceOstatní


Milostivé léto 2023 aneb milosrdné léto 3 znamená odpuštění penále a poplatků navíc u vybraných institucí

Milostivé léto 2023

Milostivé léto pokračuje i v letošním roce 2023. A vy máte opět příležitost zbavit se dluhů, mezi něž patří penále, úroky a exekuční náklady, které vám vznikly u České správy sociálního zabezpečení, Finanční nebo Celní správy a také u soudů a ministerstva financí. Co pro to musíte udělat?

... čtěte více
V průběhu insolvence lze požádat o nižší měsíční platbu v oddlužení, zvláště když počítáte každou korunu a pořád to nevychází

Lze požádat o nižší platbu v insolvenci (oddlužení)?

Počet žádostí klientů v oddlužení o zvýšení nezabavitelné částky či žádostí o změnu fixní měsíční úhrady v poslední době narůstá. Klienti mezi důvody uvádějí zvyšující se náklady za energie nebo pokles příjmu. V jakém případě je možné požádat soud o zvýšení nezabavitelné částky, respektive o nižší platbu v insolvenci?

... čtěte více
Jak pomoci partnerovi s dluhy

Zadlužený partner: jak mu pomoci?

Má váš partner dluhy? Ať už to víte, tušíte, či máte zatím jen podezření, měli byste se mít na pozoru. Bez ohledu na to, zda žijete „na hromádce“ nebo v manželství. Neřešené závazky druhého v páru by mohly mít fatální dopady na vás i celou vaši rodinu.

... čtěte více
Zvítězte na dluhy nejen na nový rok

Návod: Jak vyřešit dluhy a dodržet předsevzetí

Leden je měsíc, kdy se na nás nejčastěji obracejí lidé, že si dali novoroční předsevzetí konečně vyřešit své dluhy. Každá taková iniciativa je klíčová, protože odhodlání je první a nezbytnou podmínkou úspěchu. Udělejte ten nejlepší krok do nového roku hned teď. 

... čtěte více
Advokáti vám vypracují prezizní návrh na povolení oddlužení

Podmínky insolvence (oddlužení) 2023

Výhodou insolvence je ochrana dlužníka před věřiteli, zastavení navyšování dluhů a osvobození od úhrady zbytku dluhů po ukončení oddlužení. Jaké jsou podmínky insolvence neboli oddlužení aktuálně v roce 2023? Co musí dlužník splnit, aby mohl vstoupit do insolvenčního řízení?

... čtěte více
Velký přehled dluhových registrů

Velký přehled dluhových registrů: Lze žádat o vymazání z evidence?

Jaké dluhové registry máme v ČR? Co je insolvenční rejstřík a k čemu slouží? Co je centrální evidence exekucí a jak funguje? Jak dlouho bude v registru veden váš dluh, exekuce nebo insolvence? Jak a kdy žádat o vymazání z insolvenčního rejstříku? Kdy vám z jiných veřejných rejstříků smažou vaše dluhy? Jak zjistit, zda máte záznam v dluhovém registru? A co dělat, pokud se zápis v registru objeví?

... čtěte více
Dluhy a exekuce

Dluhy a exekuce je vhodné vyřešit i při stěhování do jiné země

I když máte v plánu získat občanství v zahraničí, nenechávejte v ČR žádné dluhy. Proč? Nikdy totiž nevíte, kdy a z jakého důvodu se budete muset do rodné země vrátit. Několikatisícové dluhy se za pár let nesplácení mohou dostat na velmi vysoké částky, které už nebude ve vašich silách uhradit. Své o tom ví i naše klientka Alena, která si prošla podobnou životní zkušeností.

... čtěte více