Potřebujete poradit? 777 722 822 • Stačí prozvonit, zavoláme zpět!

Články

Exekuce na bankovní účet je častou formou vymáhání pohledávky.

Exekuce na plat i účet. Co vše byste měli vědět?

Spousta lidí se děsí situace, kdy u nich zaklepe exekutor na dveře. Pravdou ovšem je, že častěji se dějí tzv. exekuce na dálku. Jedná se o exekuce formou srážek ze mzdy a jiných příjmů i exekuce na účet. Navíc se o tom, že máte exekuci na plat, můžete dozvědět až s příchodem výplatní pásky nebo v případě exekuce na účet při placení kartou.

... čtěte více
opakovaná insolvence po 5 letech od osvobození od dluhů není možná pro tutéž osobu

Opakovaná insolvence: možnosti a omezení

Zajímá vás, zda je možné projít oddlužením více než jednou? Nejste sami. Proto odpovídáme v našem článku na četné otázky lidí, kteří se nás ptají: Je možná opakovaná insolvence? Získejte i vy přehled o podmínkách i omezeních opakovaného oddlužení, abyste mohli s jistotou plánovat svou budoucnost bez dluhů. Rada odborníků může zamezit budoucím potížím!

... čtěte více
Nezabavitelná částka 2024 pro výpočet nezabavitelného minima z čistého příjmu

Nezabavitelná částka 2024

Nezabavitelná částka v oddlužení se od 1. 1. 2024 snížila. Lidé v insolvenci či exekuci změnu pocítí hned po lednové výplatě, tedy v únoru 2024. Z čisté mzdy jim po odečtení srážek na umoření dluhu zbude méně peněz.

... čtěte více
Milostivé léto 2023 aneb milosrdné léto 3 – podmínky pro ženy i muže, tečka za dluhy na abivia.cz

Milostivé léto 2023

Milostivé léto pokračuje i v letošním roce 2023. A vy máte opět příležitost zbavit se dluhů, mezi něž patří penále, úroky a exekuční náklady, které vám vznikly u České správy sociálního zabezpečení, Finanční nebo Celní správy a také u soudů a ministerstva financí. Co pro to musíte udělat?

... čtěte více
V průběhu insolvence lze požádat o nižší měsíční platbu v oddlužení, zvláště když počítáte každou korunu a pořád to nevychází

Lze požádat o nižší platbu v insolvenci (oddlužení)?

Počet žádostí klientů v oddlužení o zvýšení nezabavitelné částky či žádostí o změnu fixní měsíční úhrady v poslední době narůstá. Klienti mezi důvody uvádějí zvyšující se náklady za energie nebo pokles příjmu. V jakém případě je možné požádat soud o zvýšení nezabavitelné částky, respektive o nižší platbu v insolvenci?

... čtěte více
Jak pomoci partnerovi s dluhy

Zadlužený partner: jak mu pomoci?

Má váš partner dluhy? Ať už to víte, tušíte, či máte zatím jen podezření, měli byste se mít na pozoru. Bez ohledu na to, zda žijete „na hromádce“ nebo v manželství. Neřešené závazky druhého v páru by mohly mít fatální dopady na vás i celou vaši rodinu.

... čtěte více
Insolvenční rejstřík je registr dlužníků v České republice na justice cz

Insolvenční rejstřík

Co je insolvenční rejstřík? Veřejný elektronický informační systém, který spravuje Ministerstvo spravedlnosti. Jsou v něm uvedeny všechny údaje o subjektech v České republice, u kterých probíhá insolvenční řízení. Najdeme zde seznam insolvenčních správců, seznam dlužníků i povinných dokumentů k insolvenčnímu řízení.

... čtěte více
Advokáti vám vypracují prezizní návrh na povolení oddlužení

Podmínky insolvence (oddlužení) 2024

Výhodou insolvence je ochrana dlužníka před věřiteli, zastavení navyšování dluhů a osvobození od úhrady zbytku dluhů po ukončení oddlužení. Jaké jsou podmínky insolvence neboli oddlužení aktuálně v roce 2024? Co musí dlužník splnit, aby mohl vstoupit do insolvenčního řízení?

... čtěte více
Velký přehled dluhových registrů

Velký přehled dluhových registrů: Lze žádat o vymazání z evidence?

Jaké dluhové registry máme v ČR? Co je insolvenční rejstřík a k čemu slouží? Co je centrální evidence exekucí a jak funguje? Jak dlouho bude v registru veden váš dluh, exekuce nebo insolvence? Jak a kdy žádat o vymazání z insolvenčního rejstříku? Kdy vám z jiných veřejných rejstříků smažou vaše dluhy? Jak zjistit, zda máte záznam v dluhovém registru? A co dělat, pokud se zápis v registru objeví?

... čtěte více
Dluhy se musí vyřešit i při stěhování do zahraničí

Dluhy a exekuce je vhodné vyřešit i při stěhování do ciziny

I když máte v plánu získat občanství v zahraničí, nenechávejte v ČR žádné dluhy. Proč? Nikdy totiž nevíte, kdy a z jakého důvodu se budete muset do rodné země vrátit. Několikatisícové dluhy se za pár let nesplácení mohou dostat na velmi vysoké částky, které už nebude ve vašich silách uhradit. Své o tom ví i naše klientka Alena, která si prošla podobnou životní zkušeností.

... čtěte více
Nač si dát pozor při insolvenci a oddlužení

Pomoc s oddlužením: Nač si dát při insolvenci pozor?

Aby vaše oddlužení proběhlo v pořádku, není důležité jen kvalitně zpracovat návrh na jeho povolení, ale především hlídat váš případ po celou dobu probíhající insolvence. Proč? Návrh na povolení oddlužení dokáže vypracovat téměř každý advokát či akreditovaná organizace. Jakmile se však objeví první problém, dávají od vašeho případu ruce pryč.

... čtěte více
Co exekutor po zahájení insolvence ještě může a co naopak ne?

Změny v provádění exekucí od 1. 1. 2022

Začátek roku 2022 přináší několik zásadních změn v provádění exekucí, a to na základně novely občanského soudního řádu a exekučního řádu. Novela byla schválena loni v červenci a změny začaly platit začátkem letošního roku. Změny se týkají zastavení marných, bezvýsledných či nevymahatelných exekucí, pořadí splácení dluhu nebo snížení penále za neplacené zdravotní a sociální pojištění. Kterých situací se změny dotknou?

... čtěte více
nezabavitelná částka v oddlužení

Exekutor obstavil účet. Jak se dostat k nezabavitelné částce?

Nezbývá vám v exekuci nezabavitelné minimum? Máte srážky ze mzdy, a přesto v exekuci obstavený účet? Co je souběh exekucí a jak může dlužníka postihnout? Jak postupovat, aby mi vždy zůstalo nezabavitelné minimum? Kolik je nezabavitelné minimum? Co dělat po obstavení účtu, abych se dostal k prostředkům na něm? Kolik mi může být vyplaceno z obstaveného účtu?

... čtěte více

Lze v průběhu insolvence snížit měsíční splátku pro oddlužení?

V současné době se nám zvedl počet žádostí klientů v insolvenci o zvýšení nezabavitelné částky či žádosti o fixní splátku. Jako důvody uvádění zvyšující se náklady za energii či snížení příjmu z důvodu covidu. V jakém případě je možné požádat soud o zvýšení nezabavitelné částky, respektive snížení splátky pro oddlužení?

... čtěte více