Potřebujete poradit? 777 722 822 • Stačí prozvonit, zavoláme zpět!

Obrana proti exekuci

Milostivé léto 2023 aneb milosrdné léto 3 – podmínky pro ženy i muže, tečka za dluhy na abivia.cz

Milostivé léto 2023

Milostivé léto pokračuje i v letošním roce 2023. A vy máte opět příležitost zbavit se dluhů, mezi něž patří penále, úroky a exekuční náklady, které vám vznikly u České správy sociálního zabezpečení, Finanční nebo Celní správy a také u soudů a ministerstva financí. Co pro to musíte udělat?

... čtěte více
nezabavitelná částka v oddlužení

Exekutor obstavil účet. Jak se dostat k nezabavitelné částce?

Nezbývá vám v exekuci nezabavitelné minimum? Máte srážky ze mzdy, a přesto v exekuci obstavený účet? Co je souběh exekucí a jak může dlužníka postihnout? Jak postupovat, aby mi vždy zůstalo nezabavitelné minimum? Kolik je nezabavitelné minimum? Co dělat po obstavení účtu, abych se dostal k prostředkům na něm? Kolik mi může být vyplaceno z obstaveného účtu?

... čtěte více
chráněný účet v exekuci

Chráněný účet pro lidi v exekuci

Exekutor může postihnout výkonem rozhodnutí nebo exekucí jakýkoli účet dlužníka a vůbec nerozlišuje, jaké prostředky na něj dorazily. Často tak exekutor postihne prostředky, které již dříve postihla jiná exekuce nebo které jsou nezabavitelnou částkou dlužníka. Banky proto začaly zřizovat tzv. účet pro dlužníky neboli bankovní účet, na který nemůže exekuce.

... čtěte více

Co dělat při návštěvě exekutora? Co exekutor může?

Exekutor vychází při exekuci z předpokladu, že věci, které dlužník ovládá, jsou také v jeho vlastnictví. Proto exekutor může zabavit i věci, které jsou v bytě dlužníka, ale ve skutečnosti mu nepatří. Patří například spolubydlícímu, družce nebo rodičům. Aby se exekuce na věci třetích osob nevztahovala, musí se v exekučním řízení prokázat vlastnictví jiné osoby než dlužníka.

... čtěte více

Jak se bránit proti exekuci 2024

Proti usnesení o nařízení exekuce je možno podat návrh na zastavení exekuce i v roce 2024. Podává se písemně přímo exekutorovi. Důvodů, proč zastavit exekuci, je ovšem jen málo – tyto skutečnosti musí být uvedeny v zákoně. O jaké důvody se jedná? Poradíme, na koho se obrátit i v případě neoprávněného jednání exekutora.

... čtěte více