Potřebujete poradit? 777 722 822 • Stačí prozvonit, zavoláme zpět!

Výmaz z dluhových registrů – dotazy ve videu

Video o dluhových registrech a výmazu dlužníka z nich je volným pokračováním videoseriálu s dotazy na dluhy a oddlužení. 9. díl vám prozradí, kolik dnů či let trvá, než budete vymazáni ze všech rejstříků.

Vyřešit mé dluhy

 1. Jaké dluhové registry v ČR jsou? – Centrální evidence exekucí (CEE), insolvenční rejstřík, SOLUS, BRKI, NRKI.
 2. Lze žádat o výmaz z některého registru? – Ne, vždy k němu dojde automaticky.
 3. Můžu si vzít úvěr, i když mám v některém z registrů záznam? –  Ano, ale záleží vždy na dané finanční instituci, zda žádosti vyhoví.
 4. Kdy dojde k výmazu z registrů BRKI a NRKI? – Po 4 letech od splacení.
 5. Co je SOLUS a kdy z něj budu vymazán? – Po 3 letech od splacení.
 6. Co znamená fikce doručení v insolvenčním rejstříku? – Veškeré dokumenty týkající se insolvenčního řízení jsou považovány za doručené zúčastněným stranám v okamžiku jejich zveřejnění v insolvenční rejstříku.
 7. Jak dlouho je záznam zveřejněn v insolvenčním rejstříku? – 10 let (5 let trvání insolvence a 5 let po jejím ukončení).
 8. Je výmaz z insolvenčního rejstříku opravdu výmaz? – 5 let od ukončení insolvence je záznam znepřístupněn veřejnosti, některé instituce jej však nadále vidí.
 9. Kdy dojde k výmazu z exekučního rejstříku? – 15 dní po doplacení exekuce.
 10.  Lze zdarma pořídit výpis z evidence exekucí? – Ne, výpis je zpoplatněn.
 11. Jak zjistit všechny své dluhy? – Využitím služby Zjištění dluhů.

Dobrý den, je zde další díl seriálu o oddlužení. Dnes budeme probírat téma „Velký přehled dluhových registrů“. Jelikož je jich hodně a častým vaším dotazem je, kdy budu z konkrétního registru vymazán, odpovídá opět Pavel Kovařík, který má dlouholeté zkušenosti. Takže kdykoliv s čímkoliv ohledně dluhů se na nás obraťte.

↓ Jaké dluhové registry v ČR jsou? (0:49)

Základní registr dlužníků je insolvenční rejstřík, spojený s insolvenčním řízením. Potom je to Centrální evidence exekucí (CEE), Bankovní registr klientských informací (BRKI), Nebankovní registr klientských informací (NRKI). Druhým největším registrem dlužníků v České republice je SOLUS. Každý ten registr má jinou lhůtu pro výmaz.

↓ Lze žádat o výmaz z některého registru? (1:43)

O výmaz nelze zažádat: je dán provozem registru. Každý registr má jinou lhůtu pro výmaz, danou ve stanovách. Takže výmaz proběhne automaticky.

↓ Můžu si vzít úvěr, i když mám v některém z registrů záznam? (2:06)

To je velmi častý dotaz klientů. Pokud klientovi skončí insolvenční řízení nebo byl v nějakém registru a zajímá se o hypotéku, úvěr na auto či cokoliv jiného, vždy záleží na dané bankovní instituci, která má poskytnout úvěr, zda bude brát zřetel na to, že jste v nějakém registru. Nedá se to nijak ovlivnit. Bohužel ze zkušeností víme, že je nutné většinou počkat na automatické odstranění záznamu z příslušného registru.

↓ Kdy dojde k výmazu z registrů BRKI a NRKI? (3:22)

Jedná se o bankovní a nebankovní registr, takže každý z nich vede úvěry od jiných společností. V obou případech je výmaz po 4 letech.

↓ Co je SOLUS a kdy z něj budu vymazán? (4:09)

SOLUS (Sdružení na ochranu leasingu a úvěrů spotřebitelům) je soukromé zájmové sdružení právnických osob. Jeho členy jsou bankovní i nebankovní instituce, tedy zájemci, kteří se tam přihlásí a pak vedou evidenci svých dlužníků. A výmaz má SOLUS také po 4 letech.

↓ Co znamená fikce doručení v insolvenčním rejstříku? (4:26)

Cokoliv se v insolvenčním řízení děje, vždy se objeví v insolvenčním rejstříku na wwww.justice.cz. Takže tam si každý dlužník může najít celý průběh svého insolvenčního řízení. Okamžik zveřejnění nového záznamu v insolvenčním rejstříku soudem nebo příslušnými orgány je považován za fikci doručení. Klientům doporučujeme před zavoláním prozkoumání insolvenčního rejstříku. Pak se mohou na nás obrátit s konkrétním dotazem.

↓ Jak dlouho je záznam zveřejněn v insolvenčním rejstříku? (5:46)

Od začátku insolvenčního řízení je to 10 let – dvakrát 5, to znamená 5 let insolvenční řízení (v dnešní době může být i kratší, pokud zaplatím během 3 let 60 % nebo 100 % v kratší době) a následně po ukončení insolvenčního řízení následujících dalších 5 let jsem ještě zveřejněný v insolvenčním rejstříku. Výmaz je poté prováděn automaticky.

↓ Je výmaz z insolvenčního rejstříku opravdu výmaz? (6:26)

Dlužník je vymazán z viditelného portálu, ale pro bankovní registry, insolvenční správce a insolvenční soudy jsou záznamy zpřístupněny. Dlužník může být totiž v insolvenci vícekrát za svůj život, tak aby soud měl náhled do předchozích insolvenčních řízení, o co tam vůbec šlo.

↓ Kdy dojde k výmazu z exekučního rejstříku? (7:13)

Za 15 dnů po zaplacení exekuce dá exekutor sám pokyn na výmaz.

 ↓ Lze zdarma pořídit výpis z evidence exekucí? (7:34)

Ne, tyto portály jsou všechny zpoplatněny. Pokud byste chtěli, tento výpis z centrální evidence exekucí jsme schopni provést i za vás a je to asi rychlejší. Ale záleží na každém rozhodnutí. Je to však zpoplatněno.

↓ Jak zjistit všechny své dluhy? (8:00)

Jsme schopni za vás zjistit veškeré dluhy ze všech dostupných registrů od nejčastějších věřitelů. Je velmi složité obepisovat všechny registry a čekat. Máme zkušenosti, jak dlouho trvá výpis z jakého registru, i kde ještě můžete mít dluhy.

Také obepíšeme nebo kontaktujeme nejčastější věřitele v České republice. Tato služba se jmenuje Zjištění dluhů a klienty je velmi využívána a velmi ji doporučujeme. Máte to bez práce, dozvíte se úplně všechno o svých dluzích, a pak je můžete řešit.

Jediná nevýhoda tohoto zjišťování dluhů je čas, protože instituce mají zákonnou povinnost odpovědět na naše dotazy do 30 dní. Takže opravdu těch 30 dní se obrňte trpělivostí, protože my nejsme schopni to nějak uspíšit.

A to by bylo vše. Opět video komentujte, sdílejte s ostatními, ať se s dluhy a exekucemi, případně jinými institucemi zbytečně netrápí další lidé. Pod každou otázku z videa opět vložíme krátkou odpověď a budeme se snažit i prolinkovat články, které na tato témata máme. Jsme tady pro vás a těšíme se na další komentáře. Na shledanou!

Odkazy:

Přehled dluhových registrů, Kdy budu vymazán z registru dlužníků, Insolvenční rejstřík, Jak zjistit dluhy a exekuce, služba Zjištění dluhů

  Potřebujete pomoci?

  Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822. Pracujeme i online. Díky PSČ vás kontaktuje odborník přímo z vašeho okolí.

  Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.