Volejte 777 722 822  

Odměny zdravotníků nejsou v insolvenci mimořádným příjmem

Nedávno Vrchní soud v Praze rozhodoval o tom, zda jsou odměny zdravotníků vyplácené v souvislosti s epidemií nemoci COVID-19 mimořádným příjmem ve smyslu ustanovení § 412 odst 1 píms. b) Insolvenčního zákona.

Odměny zdravotníků nejsou v insolvenci mimořádným příjmem

Jeho rozhodnutí je takové, že tyto odměny nelze mezi mimořádné příjmy do oddlužení zahrnout. To znamená, že odměny zůstávají zdravotníkům a ti s nimi mohou volně nakládat.

Navíc soud vyslovil tezi, že takové ocenění ani nelze bez souhlasu dlužníka použít k mimořádným splátkám nad rámec splátkového kalendáře. Je-li dlužník příjemcem takového ocenění, měl by soud změnit rozhodnutí o schválení oddlužení tak, že tyto odměny výslovně vyjme z příjmů použitelných pro oddlužení.

Podrobně se tématu i rozsudku věnuje ve svém článku o  nepostižitelnosti mimořádného finančního ohodnocení zdravotnického personálu v souvislost s epidemií COVID-19 soudce Krajského soudu v Praze Tomáš Jirmásek.

Jak se dále dlužníků v insolvenci dotýkají přijatá mimořádná opatření související s epidemií COVID-19? Jak opatření ovlivňují průběh jejich oddlužení? Dlužníkům je umožněno snadnější přiznání osvobození nebo mají možnost žádat soud o snížení splátek či přerušení oddlužení. 

  Sjednejte si zdarma nezávaznou konzultaci

  Na ní nemusíte podepisovat žádnou smlouvu, ani se nám k ničemu zavazovat. Pro sjednání bezplatné konzultace nám můžete ihned zavolat na telefonní číslo 777 722 822  nebo vyplnit a odeslat jednoduchý formulář

  Na základě vámi uvedeného PSČ vás do 24 hodin (v pracovní dny) bude kontaktovat insolvenční specialista přímo z vašeho okolí, což výrazně urychlí následnou komunikaci.

  Pole označená hvězdičkou (*) je nutné vyplnit.


  Data obsažená v dotazníku budou sloužit výhradně pro naše účely a nebudou poskytnuta nikomu dalšímu.

  Pomohli jsme 12 284 lidem z dluhů ve výši 12 142 362 832 Kč.

  Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

  Kontaktujte svého poradce

  Novinky