Potřebujete poradit? 777 722 822 • Stačí prozvonit, zavoláme zpět!

Mgr. Martin Ludvík poskytl otevřený rozhovor pro měsíčník RESIDOMO

Publikováno: 1. 10. 2019

Od června 2019 začaly platit největší změny od zavedení insolvenčního zákona od roku 2008. Šance na oddlužení se oproti minulosti otevřela pro daleko více lidí.

Největší změna se týká vstupních podmínek do oddlužení, podmínek pro získání osvobození od dluhů po ukončení oddlužení a také podmínek pro trvání oddlužení.

Mgr. Martin Ludvík, odborník na oddlužení, jehož advokátní kancelář patří v oboru mezi nejzkušenější, poskytl otevřený rozhovor pro měsíčník RESIDOMO. Komentuje všechny důležité změny a také zdůrazňuje, nač by si lidé měli dávat největší pozor.

„Oddlužení dle insolvenčního zákona je velkým přínosem pro všechny, kteří se ať již svou vinou či z důvodu nepříznivých životních okolností dostali do tzv. dluhové pasti. Nemusí se jednat pouze o dluhy z úvěrů a půjček, ale může jít o běžné závazky jako platby nájemného, pojistného či telefonního paušálu,“ sděluje v rozhovoru Ludvík.

Jak se zbytečně nezadlužit?

„Základním pravidlem je, aby se lidé v případě uzavírání různých smluv o půjčce řádně zamysleli nad tím, zda je takové zadlužení a výše měsíčních splátek v jejich možnostech. V případě, že se do problémů dostanou, je nutné řešit situaci ihned a zabránit tzv. vytloukání klínu klínem,“ radí advokát.

Jaká pozitivita oddlužení lidem přináší? Přečtěte si další podrobnosti a celý rozhovor.

    Potřebujete pomoci?

    Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822. Pracujeme i online. Díky PSČ vás kontaktuje odborník přímo z vašeho okolí.

    Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.