777 722 822 Stačí
prozvonit
 

Mgr. Martin Ludvík poskytl otevřený rozhovor pro měsíčník RESIDOMO

Publikováno: 1. 10. 2019

Od června 2019 začaly platit největší změny od zavedení insolvenčního zákona od roku 2008. Šance na oddlužení se oproti minulosti otevřela pro daleko více lidí. Největší změna se týká vstupních podmínek do oddlužení, podmínek pro získání osvobození od dluhů po ukončení oddlužení a také podmínek pro trvání oddlužení.

Mgr. Martin Ludvík, odborník na oddlužení, jehož advokátní kancelář patří v oboru mezi nejzkušenější, poskytl otevřený rozhovor pro měsíčních RESIDOMO. Komentuje všechny důležité změny a také zdůrazňuje, nač by si lidé měli dávat největší pozor. 

„Oddlužení dle insolvenčního zákona je velkým přínosem pro všechny, kteří se ať již svou vinou či z důvodu nepříznivých životních okolností dostali do tzv. dluhové pasti. Nemusí se jednat pouze o dluhy z úvěrů a půjček, ale může jít o běžné závazky jako platby nájemného, pojistného či telefonního paušálu“, sděluje v rozhovoru Ludvík.

Jak se zbytečně nezadlužit?

„Základním pravidlem je, aby se lidé v případě uzavírání různých smluv o půjčce řádně zamysleli nad tím, zda je takové zadlužení a výše měsíčních splátek v jejich možnostech. V případě, že se do problémů dostanou, je nutné řešit situaci ihned a zabránit tzv. vytloukání klínu klínem“, radí odborník.

Jaká pozitivita oddlužení lidem přináší? Přečtěte si další podrobnosti a celý rozhovor ZDE.

  Potřebujete pomoci? Napište nám!

  Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822.
  PSČ nám dovolí, aby vám rovnou zavolal specialista na oddlužení z vašeho okolí. Pracujeme i online.

  Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.

  Pomohli jsme 15 276 lidem z dluhů ve výši 14 133 990 701 Kč.

  Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

  Kontaktujte svého poradce

  Novinky

   • PF 2023 AK Mgr. Martin Ludvík
   • PF 2023

    Krásné Vánoce a úspěšný start nového roku 2023! Mějte na paměti, že každá následující minuta je příležitostí k tomu něco změnit. » Jak dodržet novoroční předsevzetí? 💡 

   • Vyšší nezabavitelná částka 2023 je reakcí na životní náklady rodin dlužníků a jejich vyživované osoby
   • Nezabavitelná částka 2023 – vláda schválila zvýšení

    Vláda ve středu 21. 12. 2022 schválila úpravu nezabavitelné částky na rok 2023. Od 1. 1. 2023 se změní také koeficient pro její výpočet. Změna se týká až 700 00 dlužníků. V insolvenci a exekuci jim tak po provedení srážek zůstane více peněz. Když k dlužníkům připočteme i jejich rodiny, bude mít změna přímý dopad na živobytí až 1 500 000 lidí. Nárůst nákladů na energie a bydlení se […]