Volejte 777 722 822  

O kompenzační bonus mohou žádat i lidé v insolvenci

kompenzační bonus i pro lidi v oddluženíKompenzační bonus je určen osobám samostatně výdělečně činným, malým s.r.o. a dohodcům. Slouží jako náhrada příjmů, o které tito přišli z důvodů nemožnosti vykonávat svou činnost kvůli pandemii COVID-19 a s tím souvisejícími vládními nařízeními.

V insolvenci je nutné čestné prohlášení dlužníka

Nově mohou o kompenzační bonus žádat také dlužníci v insolvenci, nejčastěji tedy v konkurzu nebo v oddlužení. Tento žadatel musí formou čestného prohlášení podat informaci nejen o tom, že je či byl v úpadku, ale také tom, že není propojen s jiným podnikem.

Překážkou pro žádost o kompenzační bonus už není ani činnost dobrovolného pracovníka pečovatelské služby, pobírání odměny pěstouna či práce mimo hlavní pracovní poměr.

Jak žádat o kompenzační bonus 

Žádosti je možné ze strany Finanční správy ČR vyřizovat od 24. 2. 2021 nejlépe přímo přes jejich webovou aplikaci

Dne 25. 2. 2021 senát schválil zvýšení kompenzačního bonusu pro živnostníky a společníky malých firem z 500 na 1 000 korun denně. Dohodářům zůstává 500 korun. Novelu musí podepsat ale ještě prezident.

Odpovědi na nejčastější otázky ohledně kompenzačního bonusu můžete najít na webových stránkách Ministerstva financí ČR

  Sjednejte si zdarma nezávaznou konzultaci

  Na ní nemusíte podepisovat žádnou smlouvu, ani se nám k ničemu zavazovat. Pro sjednání bezplatné konzultace nám můžete ihned zavolat na telefonní číslo 777 722 822  nebo vyplnit a odeslat jednoduchý formulář

  Na základě vámi uvedeného PSČ vás do 24 hodin (v pracovní dny) bude kontaktovat insolvenční specialista přímo z vašeho okolí, což výrazně urychlí následnou komunikaci.

  Pole označená hvězdičkou (*) je nutné vyplnit.


  Data obsažená v dotazníku budou sloužit výhradně pro naše účely a nebudou poskytnuta nikomu dalšímu.

  Pomohli jsme 14 370 lidem z dluhů ve výši 13 518 555 214 Kč.

  Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

  Kontaktujte svého poradce

  Novinky