Potřebujete poradit? 777 722 822 • Stačí prozvonit, zavoláme zpět!

V dluzích jsem se ocitla kvůli kamarádovi. Díky oddlužení jsem mohla začít znovu

Nikdy jsem problém s dluhy neměla. Vše jsem si řádně platila a nekoupila nic, na co bych peníze neměla. Mé problémy začaly v době, kdy mě kamarád požádal o půjčení peněz. Slíbil mi, že mi je do čtvrt roku včetně úroků vrátí. Tuto situaci jsem dlouho zvažovala a nakonec tedy souhlasila. Peníze jsem mu půjčila. Splácel mi včas každý měsíc. Po nějaké době mě znovu požádal o pomoc, tentokrát pro jeho sestru.

Rychle potřebovala půjčit peníze pouze na týden. Znovu jsem jim vyhověla. Jeli jsme spolu do banky a peníze jsem si na sebe půjčila. Sestra kamaráda je opravdu po nějaké době vrátila, ale nepředala mi je osobně, nýbrž po svém bratrovi.

Zemřel mi otec a potřebovala jsem peníze na pohřeb

Kamarád mi lhal a vrácené peníze zatajil. Splácel mi je měsíčně, ale ne včas, po dobu asi půl roku. Stále jsem z jeho úst slýchávala: „Neboj, peníze ti vrátím, ale teď nemám.“ Peníze mi byly stahovány z účtu, kde mi chodila výplata. Za rok mi zemřel otec. Nutně jsem potřebovala peníze na pohřeb a část si vzala ze svého účtu. Zaplatily jsme jej se sestrou napůl. Následně jsem musela zaplatit nájem a na splátku půjčky už mi to bohužel nevycházelo. Další měsíc mi splátka z účtu odešla i s úroky, ale po zaplacení nájmu už mi zase nezbylo na další splátku. A tímto se to vše začalo komplikovat.

Otěhotněla jsem a nečekaně musela na operaci

Zanedlouho jsem zjistila, že jsem těhotná. Dále jsem pracovala, ale ve 4. měsíci těhotenství jsem musela nečekaně na operaci a bojovala o život své dcerky. Nakonec vše úspěšně proběhlo, ale skončila jsem rázem na nemocenské a do práce se již vrátit nemohla. Snížil se mi příjem a již jsem neměla možnost půjčku splácet.

Obrátila jsem se na policii

Neustále jsem volala kamarádovi, psala několik zpráv denně. Nejprve mě stále uklidňoval, že mi peníze vrátí a následně se mnou přestal úplně komunikovat. Byla jsem tak šíleně zoufalá, až mi došla trpělivost, šla na policii a „kamaráda“ udala. Tam jsem se bohužel dozvěděla, že můj bývalý kamarád už 4 měsíce sedí a nebyla jsem jediná, komu takto ublížil. Za měsíc jsem byla předvolána na kriminální oddělení, kde jsem se dozvěděla, že nás poškozených bylo asi 10. Celková částka sahala k 5 milionům korun. Dokonce jsem se dozvěděla, že byl za podvod zavřený i v minulosti a má 6 exekucí. Byl to pro mě veliký šok a totální zoufalství.

Po porodu už jsem to nezvládla

Týden po porodu nastal zlom, kdy už jsem opravdu nevěděla, co dělat a jak dál žít. Odstěhovala jsem se s dcerkou ke své matce.  Až po velice dlouhé době jsem se odhodlala situaci řešit a obrátila se na pobočku advokátní kanceláře Mgr. Martina Ludvíka v Ostravě. Zde jsem potkala paní Hanku Witoszovou, která mi byla velkou oporou, a díky ní jsem to vše zvládla. Dlouhý běh plný starostí a nejistot se rázem změnil v radost a úsměv na tváři. Bylo mi povoleno a schváleno oddlužení a můj život nabral nový směr. Konečně ze mě spadl stres a mohu se v klidu věnovat dceři, která si to nadevšechno zaslouží!

Velice děkuji za obrovskou pomoc jak po stránce právní, tak po stránce psychické!

Alena Začalová, Ostrava

    Potřebujete pomoci?

    Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822. Pracujeme i online. Díky PSČ vás kontaktuje odborník přímo z vašeho okolí.

    Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.