777 722 822 Stačí
prozvonit
 

Začalo Milostivé léto pro státní dluhy v exekuci

Publikováno: 1. 11. 2021

Od 28. října 2021 do 28. ledna 2022 mají dlužníci možnost vypořádat se s některými svými dluhy, které jsou v exekuci. Jedná se o exekuce kvůli dluhům vůči veřejným institucím, jako jsou zdravotní pojišťovny, města, obce, dopravní podniky, školy, Česká televize nebo Český rozhlas. Milostivé léto umožňuje vyhnout se vysokým exekučním poplatkům a úrokům.

Jaké jsou podmínky pro Milostivé léto 2021?

Milostivé léto na státní dluhy v exekuciMilostivé léto je příležitostí, jak se dlužník může zbavit dluhů s exekucí za výhodných podmínek. Pokud Milostivého léta využije, uhradí jistinu dluhu + pouze 908 korun navíc. Vyhne se tak přehnaně vysokým exekučním poplatkům, které původní dluh většinou velmi navyšují.

Co je třeba splnit

 • Milostivé léto se vztahuje pouze na dluhy vůči státu, obci nebo dalším veřejným institucím. Nejčastěji se jedná o dluhy na zdravotním pojištění, nájemném u obecních či městských bytů, pokuty za jízdu načerno.
 • Dluh musí být již v exekuci
 • Dlužník nesmí být v procesu oddlužení neboli insolvenci
 • Exekuce musí být vedena soukromým exekutorem (Milostivé léto se nevztahuje na tzv. správní a daňové exekuce využívající celní správa, finanční správa či okresní správa sociálního zabezpečení.)

  Jak postupovat pro získání výhod Milostivého léta 2021?

  1. Kontaktujte nejlépe písemně doporučeným dopisem exekutora a vyžádejte o vyčíslení aktuální dlužné jistiny
  2. Zašlete na účet exekutora nesplacenou jistinu, kterou vám sdělil + 908 Kč na náklady exekuce. Je třeba uvést všechny náležitosti, variabilní symbol, do poznámky uveďte nejlépe své jméno + Milostivé léto
  3. Platba na účet exekutora musí být připsána nejpozději do 28. 1. 2022
  4. Je vhodné si platbu ověřit, zda v pořádku dorazila. Exekutor by měl po splacení vydat rozhodnutí, tzv. osvobození od placení zbytku dluhu.

  Milostivé léto není možné využít na peněžité tresty a majetkové sankce, které byly povinnému uloženy v trestním řízení pro úmyslný trestný čin. Více o informací o milostivém létu najdete na stránkách justice

  Co dělat v případě, že se jedná o dluhy, které nejsou v exekuci?

  Pokud má dlužník dluhy, které zatím nejsou v exekuci, případně exekuce, které se netýkají státu a jiných veřejných institucí, není třeba zoufat. Stále má možnost využít oddlužení neboli insolvence a vyřešit je jednou provždy. Podmínky a průběh insolvence upravuje insolvenční zákon.

  Oddlužení trvá maximálně 5 let a dlužník musí splnit následující podmínky:

  • Nacházet se v úpadku
  • Musí být schopen uhradit minimální měsíční splátku 2 300 Kč

  Zajímá vás oddlužení? Obraťte se na odborníky.

   Potřebujete pomoci? Napište nám!

   Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822.
   PSČ nám dovolí, aby vám rovnou zavolal specialista na oddlužení z vašeho okolí. Pracujeme i online.

   Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.

   Pomohli jsme 15 554 lidem z dluhů ve výši 14 309 104 284 Kč.

   Kalkulátor oddlužení

   • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
   • Najít řešení

   Kontaktujte svého poradce

   Novinky

    • V březnu se začaly vyplácet vratky na daních a daňové bonusy. Co si dlužník v insolvenci nebo exekuci může ponechat?
    • Sleva na dani a vrácení daně v insolvenci a exekuci 2023 (za rok 2022)

     V březnu 2023 začíná finanční úřad vyplácet první vrácené daně za uplynulý rok 2022. Jaké jsou přesné termíny podání daňového přiznání a vyplácení přeplatků na dani? Vrací finanční úřad přeplatek automaticky? Může si dlužník v insolvenci nebo exekuci vyplacenou vratku daně ponechat? Je to stejně i s daňovým bonusem (slevou na dani)? A věděli jste, že letos jde poprvé uplatnit […]

    • Michael N. - oddlužení podnikatelů, Martina Prudilová
    • Příběh klienta Michaela N. – dluhy z podnikání

     Publikováno: 28. 2. 2023 Všechno to začalo, když mi nevycházelo podnikání v pohostinství podle představ. Nevěděl jsem, jak řešit dluhy z podnikání, zda i jako OSVČ můžu do oddlužení. Má situace ovšem vyžadovala radikální řešení, proto jsem se po konzultaci s insolvenční specialistkou Ing. Martinou Prudilovou z webového portálu Abivia.cz rozhodl vyhlásit insolvenci neboli osobní bankrot. Díky paní Prudilové, která mi pomohla sepsat […]