Volejte 777 722 822  

Pozor na krátkodobé předvánoční půjčky

Vánoce jsou pomalu za dveřmi a řada lidí si plánuje na vánoční dárky půjčit jako každý rok. V dnešní době růstu cen potravin, energií i dalšího je to o to složitější a krátkodobé půjčky pro lidi s nízkými příjmy nebezpečnější.

Předvánoční období a nákupy řeší někteří lidé velmi impulzivně a využívají nabízených krátkodobých půjček, aniž by se důkladně seznámili s jejich nevýhodnými podmínkami. Rychlá neuvážená půjčka může způsobit dlouholetý boj s dluhy.

Půjčovat si na Vánoce či dovolenou je nebezpečné

Pozor na krátkodobé předvánoční půjčkyPůjčování si na Vánoce tak jako na letní dovolenou, lze považovat za ukázkové příklady toho, proč by se lidé zadlužovat neměli.

Pokud už se kvůli krátkodobému nedostatku financí pro půjčku rozhodnou, měli by využít zavedenou bankovní instituci a nechat se detailně seznámit se všemi podmínkami.

Je třeba si pečlivě spočítat, kolik měsíčně mohou splácet a jaké úroky je čekají v případě, kdy z nějakého důvodu splácet nebudou moci nebo se se splátkou opozdí.

Každý den prodlení znamená dodatečné náklady v podobě rostoucích úroků. Stačí se nečekaně ocitnout v karanténě, dlouhodobé nemoci, či v horším případně přijít o práci a problém je na světě.

Pozor! Kreditka i kontokorent se mohou velmi prodražit

Lidé si občas neuvědomují, že kreditka či kontokorent funguje na velmi podobném principu, jako půjčka. V případě, že vyčerpají kontokorent zřízený u svého běžného účtu, či využijí peníze na kreditce, i tyto peníze musejí vrátit. Kontokorent je úročen hned od prvního dne, kdy klient běžný účet přečerpá.

Banka má stanovenu výši maximálního limitu, do kterého je možné běžný účet čerpat. Přečerpání se trestá vysokou úrokovou sazbou či pokutou. U kreditní karty je sice výhodné bezúročné období, pokud ale nesplatíte dlužnou částku během stanovené lhůty, celá půjčka se také dost prodraží.

Případné dluhy je vhodné řešit co nejdříve

Pokud už se lidé kvůli nevýhodným půjčkám dostanou do finančních problémů, je vhodné situaci řešit co nejdříve. Možností může být oddlužení, které zastaví probíhající exekuce a vymáhání dlužných splátek. Výhodou oddlužení je ochrana před věřiteli a exekutory, kteří na vás již nemohou podat žalobu k soudu a nemohou exekuci vykonat. 

Podmínky a průběh insolvence upravuje insolvenční zákon. Může o ni požádat každý dlužník, který splní podmínky pro její povolení. 

V případě, že potřebujete s oddlužením pomoci, můžete kontaktovat zkušené odborníky a domluvit si bezplatnou konzultaci v kanceláři nebo online. 

  Sjednejte si zdarma nezávaznou konzultaci

  Na ní nemusíte podepisovat žádnou smlouvu, ani se nám k ničemu zavazovat. Pro sjednání bezplatné konzultace nám můžete ihned zavolat na telefonní číslo 777 722 822  nebo vyplnit a odeslat jednoduchý formulář

  Na základě vámi uvedeného PSČ vás do 24 hodin (v pracovní dny) bude kontaktovat insolvenční specialista přímo z vašeho okolí, což výrazně urychlí následnou komunikaci.

  Pole označená hvězdičkou (*) je nutné vyplnit.


  Data obsažená v dotazníku budou sloužit výhradně pro naše účely a nebudou poskytnuta nikomu dalšímu.

  Pomohli jsme 14 375 lidem z dluhů ve výši 13 521 326 132 Kč.

  Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

  Kontaktujte svého poradce

  Novinky