777 722 822 Stačí
prozvonit
 

Pozor na krátkodobé předvánoční půjčky

Publikováno: 24. 11. 2021

Vánoce jsou pomalu za dveřmi a řada lidí si plánuje na vánoční dárky půjčit jako každý rok. V dnešní době růstu cen potravin, energií i dalšího je to o to složitější a krátkodobé půjčky pro lidi s nízkými příjmy nebezpečnější.

Předvánoční období a nákupy řeší někteří lidé velmi impulzivně a využívají nabízených krátkodobých půjček, aniž by se důkladně seznámili s jejich nevýhodnými podmínkami. Rychlá neuvážená půjčka může způsobit dlouholetý boj s dluhy.

Půjčovat si na Vánoce či dovolenou je nebezpečné

Pozor na krátkodobé předvánoční půjčkyPůjčování si na Vánoce tak jako na letní dovolenou, lze považovat za ukázkové příklady toho, proč by se lidé zadlužovat neměli.

Pokud už se kvůli krátkodobému nedostatku financí pro půjčku rozhodnou, měli by využít zavedenou bankovní instituci a nechat se detailně seznámit se všemi podmínkami.

Je třeba si pečlivě spočítat, kolik měsíčně mohou splácet a jaké úroky je čekají v případě, kdy z nějakého důvodu splácet nebudou moci nebo se se splátkou opozdí.

Každý den prodlení znamená dodatečné náklady v podobě rostoucích úroků. Stačí se nečekaně ocitnout v karanténě, dlouhodobé nemoci, či v horším případně přijít o práci a problém je na světě.

Pozor! Kreditka i kontokorent se mohou velmi prodražit

Lidé si občas neuvědomují, že kreditka či kontokorent funguje na velmi podobném principu, jako půjčka. V případě, že vyčerpají kontokorent zřízený u svého běžného účtu, či využijí peníze na kreditce, i tyto peníze musejí vrátit. Kontokorent je úročen hned od prvního dne, kdy klient běžný účet přečerpá.

Banka má stanovenu výši maximálního limitu, do kterého je možné běžný účet čerpat. Přečerpání se trestá vysokou úrokovou sazbou či pokutou. U kreditní karty je sice výhodné bezúročné období, pokud ale nesplatíte dlužnou částku během stanovené lhůty, celá půjčka se také dost prodraží.

Případné dluhy je vhodné řešit co nejdříve

Pokud už se lidé kvůli nevýhodným půjčkám dostanou do finančních problémů, je vhodné situaci řešit co nejdříve. Možností může být oddlužení, které zastaví probíhající exekuce a vymáhání dlužných splátek. Výhodou oddlužení je ochrana před věřiteli a exekutory, kteří na vás již nemohou podat žalobu k soudu a nemohou exekuci vykonat. 

Podmínky a průběh insolvence upravuje insolvenční zákon. Může o ni požádat každý dlužník, který splní podmínky pro její povolení. 

V případě, že potřebujete s oddlužením pomoci, můžete kontaktovat zkušené odborníky a domluvit si bezplatnou konzultaci v kanceláři nebo online. 

  Potřebujete pomoci? Napište nám!

  Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822.
  PSČ nám dovolí, aby vám rovnou zavolal specialista na oddlužení z vašeho okolí. Pracujeme i online.

  Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.

  Pomohli jsme 15 949 lidem z dluhů ve výši 14 549 723 529 Kč.

  Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

  Kontaktujte svého poradce

  Novinky

   • V březnu se začaly vyplácet vratky na daních a daňové bonusy. Co si dlužník v insolvenci nebo exekuci může ponechat?
   • Sleva na dani a vrácení daně v insolvenci a exekuci 2023 (za rok 2022)

    V březnu 2023 začíná finanční úřad vyplácet první vrácené daně za uplynulý rok 2022. Jaké jsou přesné termíny podání daňového přiznání a vyplácení přeplatků na dani? Vrací finanční úřad přeplatek automaticky? Může si dlužník v insolvenci nebo exekuci vyplacenou vratku daně ponechat? Je to stejně i s daňovým bonusem (slevou na dani)? A věděli jste, že letos jde poprvé uplatnit […]

   • Michael N. - oddlužení podnikatelů, Martina Prudilová
   • Příběh klienta Michaela N. – dluhy z podnikání

    Publikováno: 28. 2. 2023 Všechno to začalo, když mi nevycházelo podnikání v pohostinství podle představ. Nevěděl jsem, jak řešit dluhy z podnikání, zda i jako OSVČ můžu do oddlužení. Má situace ovšem vyžadovala radikální řešení, proto jsem se po konzultaci s insolvenční specialistkou Ing. Martinou Prudilovou z webového portálu Abivia.cz rozhodl vyhlásit insolvenci neboli osobní bankrot. Díky paní Prudilové, která mi pomohla sepsat […]