777 722 822 Stačí
prozvonit
 

Zjistit dluhy a exekuce není snadné ani možné ihned

Publikováno: 18. 6. 2021

Často se na nás klienti obracejí s prosbou o zjištění svých dluhů a exekucí. Bohužel zjistit dluhy není snadné ani možné ihned. Vždy je třeba obrnit se trpělivostí a krok po kroku začít oslovovat jednotlivé registry a instituce, které dluhy evidují. 

Zjistit dluhy se dají pouze takové, které spadají do nějaké evidence. A to založené zákonem nebo soukromými subjekty. Evidenci podléhají:

 • dluhy v exekuci
 • dluhy v soudních řízeních
 • dluhy v bankovním a nebankovním registru
 • dluhy v registru SOLUS
 • dluhy u státních organizací

Za poplatek získá dlužník elektronický výpis 

Všechny tyto dluhy se následně evidují v různých evidencích. Dluhy v exekuci se evidují v Centrální evidenci exekucí, do níž je možný dálkový přístup. Za poplatek je pak možné získat elektronický výpis. 

Evidenci všech soudních řízení je povinen vést každý soud. Dlužník má tak právo za poplatek získat výpis probíhajících a ukončených soudních řízení, kterých se dlužník účastnil. 

Další dluhy se dají zjistit v registru SOLUS nebo v bankovním a nebankovním registru, kdy dlužník taktéž za poplatek získá elektronický výpis.

Jak správně s informacemi pracovat? 

Dluhy je třeba zjišťovat postupně a ve všech evidencích. Zpracování informací znamená porovnat všechny výstupy, rozpoznat jednotlivé dluhy a věřitele a následně porovnat údaje o dluzích z jednotlivých evidencí. Zpracování těchto informací není snadné a dlužník mu musí věnovat patřičnou pozornost. 

Podrobné informace o postupu zjišťování dluhů a jednotlivých evidencí dluhů si můžete přečíst v našem článku Jak zjistit své dluhy a exekuce? V jakých registrech se evidují?

Potřebujete se zjištěním dluhů a exekucí pomoci? 

Ušetřete svůj čas a nechejte to na nás. Máme se zjišťováním dluhů bohaté zkušenosti. Víme, na koho se obrátit a nač určitě nezapomenout. Lhůty pro získání informací jsou dlouhé, ale my je umíme získat velmi rychle. Stačí se obrátit na kolegy, kteří vám celý postup vysvětlí. 

  Potřebujete pomoci? Napište nám!

  Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822.
  PSČ nám dovolí, aby vám rovnou zavolal specialista na oddlužení z vašeho okolí. Pracujeme i online.

  Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.

  Pomohli jsme 15 276 lidem z dluhů ve výši 14 133 990 701 Kč.

  Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

  Kontaktujte svého poradce

  Novinky

   • PF 2023 AK Mgr. Martin Ludvík
   • PF 2023

    Krásné Vánoce a úspěšný start nového roku 2023! Mějte na paměti, že každá následující minuta je příležitostí k tomu něco změnit. » Jak dodržet novoroční předsevzetí? 💡 

   • Vyšší nezabavitelná částka 2023 je reakcí na životní náklady rodin dlužníků a jejich vyživované osoby
   • Nezabavitelná částka 2023 – vláda schválila zvýšení

    Vláda ve středu 21. 12. 2022 schválila úpravu nezabavitelné částky na rok 2023. Od 1. 1. 2023 se změní také koeficient pro její výpočet. Změna se týká až 700 00 dlužníků. V insolvenci a exekuci jim tak po provedení srážek zůstane více peněz. Když k dlužníkům připočteme i jejich rodiny, bude mít změna přímý dopad na živobytí až 1 500 000 lidí. Nárůst nákladů na energie a bydlení se […]