Potřebujete poradit? 777 722 822 • Stačí prozvonit, zavoláme zpět!

Od 1. 7. 2021 lze zřídit tzv. chráněný účet

Publikováno: 2. 7. 2021

Chráněný účet si mohou zřídit všechny fyzické osoby, které mají svůj platební účet postižen exekucí.

Mohou zde tak disponovat se svým chráněným příjmem. Nezabavitelná částka dlužníka pak bude skutečně chráněna před exekucí či další exekucí v pořadí.

Potvrzení k chráněnému účtuJako první je třeba předem písemně požádat osoby, které vám vyplácejí tzv. chráněný příjem (zaměstnavatele, případně Českou správu sociálního zabezpečení nebo osobu, která vám platí výživné) o potvrzení, které bance umožní snadno identifikovat účet a automaticky přeposílat chráněné prostředky na chráněný účet. Týká se to samozřejmě jen platebních účtů, kterou jsou postiženy exekucí.

Potvrzení následně zašlete exekutorovi a požádáte jej, ale podle § 304d odst. 3 občanského soudního řádu oznámil vašemu peněžnímu ústavu číslo účtu, z něhož vám je vyplácen chráněný příjem a číslo vašeho obstaveného účtu, ze kterého bude na chráněný účet vyplácen chráněný příjem.

Jako poslední požádáte vaši banku o zřízení chráněné účtu a uvedete obstavený účet, ze kterého vám bude na chráněný účet převádět chráněný příjem.

Chráněný účet je možné zřídit pouze jeden. Jakými podmínkami se tento účet řídí? Co tvoří tzv. chráněný příjem? Přečtěte si více informací v přehledném článku o chráněném účtu.

    Potřebujete pomoci?

    Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822. Pracujeme i online. Díky PSČ vás kontaktuje odborník přímo z vašeho okolí.

    Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.