Volejte 777 722 822  

Od 1. 7. 2021 je možné zřídit tzv. chráněný účet

Chráněný účet si mohou zřídit všechny fyzické osoby, které mají svůj platební účet postižen exekucí. Mohou zde tak disponovat se svým chráněným příjmem. Nezabavitelná částka dlužníka pak bude skutečně chráněna před exekucí či další exekucí v pořadí. 

Potvrzení k chráněnému účtuJako první je třeba předem písemně požádat osoby, které vám vyplácejí tzv. chráněný příjem (zaměstnavatele, případně Českou správu sociálního zabezpečení nebo osobu, která vám platí výživné) o potvrzení, které bance umožní snadno identifikovat účet a automaticky přeposílat chráněné prostředky na chráněný účet. Týká se to samozřejmě jen platebních účtů, kterou jsou postiženy exekucí. 

Potvrzení následně zašlete exekutorovi a požádáte jej, ale podle § 304d odst. 3 občanského soudního řádu oznámil vašemu peněžnímu ústavu číslo účtu, z něhož vám je vyplácen chráněný příjem a číslo vašeho obstaveného účtu, ze kterého bude na chráněný účet vyplácen chráněný příjem. 

Jako poslední požádáte vaši banku o zřízení chráněné účtu a uvedete obstavený účet, ze kterého vám bude na chráněný účet převádět chráněný příjem. 

Chráněný účet je možné zřídit pouze jeden. Jakými podmínkami se tento účet řídí? Co tvoří tzv. chráněný příjem? Přečtěte si více informací v přehledném článku o chráněném účtu

  Sjednejte si zdarma nezávaznou konzultaci

  Na ní nemusíte podepisovat žádnou smlouvu, ani se nám k ničemu zavazovat. Pro sjednání bezplatné konzultace nám můžete ihned zavolat na telefonní číslo 777 722 822  nebo vyplnit a odeslat jednoduchý formulář

  Na základě vámi uvedeného PSČ vás do 24 hodin (v pracovní dny) bude kontaktovat insolvenční specialista přímo z vašeho okolí, což výrazně urychlí následnou komunikaci.

  Pole označená hvězdičkou (*) je nutné vyplnit.


  Data obsažená v dotazníku budou sloužit výhradně pro naše účely a nebudou poskytnuta nikomu dalšímu.

  Pomohli jsme 14 375 lidem z dluhů ve výši 13 521 326 132 Kč.

  Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

  Kontaktujte svého poradce

  Novinky