Hledáme posilu do kanceláře v Ústí nad Labem
Do zavedené pobočky advokátní kanceláře v Ústí nad Labem hledáme nového kolegu či kolegyni na pozici insolvenční specialista.
Leden je měsíc, kdy se na nás nejčastěji obracejí lidé, že si dali novoroční předsevzetí konečně vyřešit své dluhy. Každá taková iniciativa je klíčová, protože odhodlání je první a nezbytnou podmínkou úspěchu. Udělejte ten nejlepší krok do nového roku hned teď. Podle návodu otočíte proud financí směrem k vám a své odhodlání jednou provždy dotáhnete do konce.
Začněte tím, že si uděláte přehled dluhů a exekucí. Pokud doma nebo v mailu máte dokumenty s upomínkami a úvěrovými smlouvami, sečtěte je. Nechcete pátrat a pořizovat výpisy? Chcete zjištění dluhů zařídit a rychle to spojit s oddlužením?
» Ne, dohledám si dluhy svépomocí – postup od A do D
V případě závazků vymáhaných exekučně je pro začátek nejsnazší oslovit svou mzdovou účetní, aby vám poskytla přehled exekučních příkazů vedených na vaši osobu. Stejně tak lze také požádat o výpis z Centrální evidence exekucí. Je ale zpoplatněn a pořídíte jej buď po registraci online, nebo na pobočkách Czech POINT (na poště). Z výpisu ovšem zjistíte pouze základní informace, jako je počet exekucí, které jsou proti vám vedeny, a jejich spisovou značku. Podle spisové značky pak lze vyhledat jméno exekutora a adresu jeho úřadu. Následně jej můžete oslovit a vyžádat si více informací o daných záznamech – kdo je věřitelem, jaká je výše dluhu a kolik zbývá doplatit.
Jelikož dluhy se zpravidla vymáhají soudně, každé exekuci předchází soudní řízení. Evidenci všech soudních řízení je povinen vést každý soud: Za poplatek a po písemné žádosti tak máte právo získat výpis všech probíhajících i ukončených soudních řízení, kterých jste se kdy zúčastnili. Na rozdíl od výpisu exekucí zde naleznete i ty závazky, které (zatím) nejsou vymáhány exekučně. Výstup obsahuje i údaje o věřitelích a další užitečné informace.
Další dluhy se dají zjistit online v registru SOLUS nebo v bankovním BRKI a nebankovním NRKI registru, kdy taktéž za poplatek obdržíte elektronický výpis.
Lidé mívají často dluhy u státních organizací (např. zdravotní pojišťovny), které se ve výše zmíněných registrech nemusí evidovat. Informace o nich získáte přímým dotazem na každou z jednotlivých institucí: ZP, ČSSZ, Celní správa a Finanční úřad. V praxi jsou hlavními dlužníky u uvedených institucí podnikatelé. » Jak dlouho se údaje dlužníka v jednotlivých registrech uchovávají?
Zjistili jste, že máte dluhy a kolik to dělá? Co teď s dluhy, aby přestaly narůstat? Lze snížit vaše měsíční výdaje a snadněji splácet? Věděli jste, že některé exekuce mohou obsahovat chybu a lze je zastavit?
» Vyřeším si exekuce i dluhy sám
Chcete svou finanční situaci zkusit zlepšit omezením výdajů domácnosti? Zkuste se nejprve zaměřit na spotřební výdaje. Byli byste překvapení, o kolik je lze stáhnout. Přinášíme hned několik ověřených tipů: zrevidovat pojištění, refinancovat půjčky, zrušit nevyužívané členství a předplatné, nenakupovat nalačno, využívat veřejnou dopravu, pít obyčejnou vodu, topit účelně a topení nezakrývat, prát na nižší teploty, nenechávat spotřebiče v pohotovostním režimu, nahradit světla LED žárovkami, zalévat dešťovou vodou a sdílet – například stroje a nářadí se dá půjčovat, není nutné je vlastnit.
Pokud ani přitažení opasku v domácnosti vaší situaci nezlepší, je vhodné zjistit, zda opravdu musíte splatit tolik, kolik vám přikazuje exekutor. Pozor! Spousta exekucí je vedena na základě protiprávního jednání a lze je zastavit! Hlavně v minulosti byl velký výskyt exekucí vzniklých v rámci tzv. rozhodčího řízení, ve kterém rozhodce často automaticky rozhodoval ve prospěch věřitele, a to bez řádného zkoumání případu. Ačkoliv je dnes rozhodčí řízení ve věci spotřebitelských úvěrů zakázáno, stále jsou na jejich základě vedeny desítky tisíc exekucí.
Jedná se ve vašem případě o protiprávní záležitost? Nechejte si exekuce posoudit odborně. Pokud ano, podejte návrh na zastavení exekuce.
Dlužníci se často domnívají, že jim je lépe v exekuci, než aby podstoupili insolvenční řízení a nechali se oddlužit. Je lepší oddlužení, nebo exekuce? Jak je to s nakládáním s majetkem? Jaká je aktuální výše srážek ze mzdy? Jak může dlužník bránit svá práva? Jak exekuce či oddlužení dopadá na blízké osoby? Kdy nám přestane exekutor klepat na dveře? » Velké srovnání výhod a nevýhod z pohledu dlužníka
Pokud zjistíte, že i po zastavení exekucí vám stále zůstávají dluhy vyšší, než dokážete splatit, vyhlaste osobní bankrot neboli oddlužení. Jedná se o jedinou legální cestu k osvobození se od dluhů i exekucí, které není z čeho splácet. Exekutoři vám přestanou klepat na dveře a upomínky plnit schránku. Vyrovnejte se s prohřešky minulosti a svěřte se odborníkům. Poradí a provedou vás celým procesem od zjištění dluhů přes jednání s insolvenčním správcem až k osvobození.
» Raději se poradím s insolvenčním odborníkem
Pomohli jsme 15 276 lidem z dluhů ve výši 14 133 990 701 Kč.
Do zavedené pobočky advokátní kanceláře v Ústí nad Labem hledáme nového kolegu či kolegyni na pozici insolvenční specialista.
Krásné Vánoce a úspěšný start nového roku 2023! Mějte na paměti, že každá následující minuta je příležitostí k tomu něco změnit. » Jak dodržet novoroční předsevzetí? 💡
Vláda ve středu 21. 12. 2022 schválila úpravu nezabavitelné částky na rok 2023. Od 1. 1. 2023 se změní také koeficient pro její výpočet. Změna se týká až 700 00 dlužníků. V insolvenci a exekuci jim tak po provedení srážek zůstane více peněz. Když k dlužníkům připočteme i jejich rodiny, bude mít změna přímý dopad na živobytí až 1 500 000 lidí. Nárůst nákladů na energie a bydlení se […]