Volejte 777 722 822  

Chráněný účet pro dlužníky v exekuci a větší ochrana účtu manžela

Chráněný účet dlužníkům v exekuci byl schválenV úterý 19. 1. 2021, schválili poslanci znění zákona, který zřizuje tzv. chráněný účet a zvyšuje jednorázovou výplatu z obsazeného účtu povinného a zvyšuje také ochranu účtu manžela povinného v exekuci. Platnosti nabývá od 1. 7. 2021. 

Chráněný účet bude účet, na který budou poukazovány prostředky, které nelze postihnout exekucí. Nebo také prostředky, které byly již dříve exekucí postiženy, nejčastěji srážkami ze mzdy. Smyslem je jednak vytvořit účet, na kterém budou důsledně chráněny příjmy povinného, které nemají podléhat exekuci, a dále je smyslem zamezit dvojímu či vícerému opakovanému postižení prostředků povinného, ke kterému dosud v exekuci často docházelo. 

Úprava platná do 31. 3. 2021 totiž umožňuje exekutorovi postihnout výkonem rozhodnutí nebo exekucí JAKÝKOLI účet povinného a přitom se nerozlišuje, jaké prostředky na něj dorazily. A na účet povinného často dorazí jak prostředky z pohledávek, které jsou z exekuce vyloučeny, tak prostředky, které už byly dříve exekucí postiženy (například srážkami ze mzdy a jiných příjmů). Založením klasického jiného účtu v bance dlužník nic nevyřeší. 

Co patří mezi chráněné prostředky? Kdy lze chráněný účet zřídit? Jak se změnila výše jednorázové dávky, která může být z účtu dlužníku vyplacena? Podrobnější informace najdete v článku Chráněný účet poskytne dlužníkům v exekuci větší jistotu

  Sjednejte si zdarma nezávaznou konzultaci

  Na ní nemusíte podepisovat žádnou smlouvu, ani se nám k ničemu zavazovat. Pro sjednání bezplatné konzultace nám můžete ihned zavolat na telefonní číslo 777 722 822  nebo vyplnit a odeslat jednoduchý formulář

  Na základě vámi uvedeného PSČ vás do 24 hodin (v pracovní dny) bude kontaktovat insolvenční specialista přímo z vašeho okolí, což výrazně urychlí následnou komunikaci.

  Pole označená hvězdičkou (*) je nutné vyplnit.


  Data obsažená v dotazníku budou sloužit výhradně pro naše účely a nebudou poskytnuta nikomu dalšímu.

  Pomohli jsme 14 375 lidem z dluhů ve výši 13 521 326 132 Kč.

  Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

  Kontaktujte svého poradce

  Novinky