Potřebujete poradit? 777 722 822 • Stačí prozvonit, zavoláme zpět!

V rámci Milostivého léta 2022 odpouští dluhy i banky

V rámci akce Milostivé léto 2022 mají dlužníci v exekucích do konce listopadu letošního roku stále možnost využít zvýhodněných podmínek a zbavit se svých dluhů. Navíc se dobrovolně rozhodli připojit i někteří soukromí věřitelé – banky. Aktuálně Airbank, Česká spořitelna, Stavební spořitelna ČS, Home Credit, Raiffeisenbank, UnicreditZaplo.

 

V rámci Milostivého léta 2022 odpouští dluhy i banky

Projekt se měl původně týkat exekucí pouze u státních a státem spoluvlastněných věřitelů. Přidat se však rozhodly i některé nestátní bankovní instituce, které se snaží umožnit svým klientům snáze splatit dluhy. Při zaplacení původní dlužné částky (tzv. jistiny) banky odpouštějí úroky, pokuty a poplatky. Podmínky jednotlivých věřitelů se však liší, doporučuje se je předem ověřit.

Tíží vás dluhy a exekuce? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s oddlužením či snížením splátek?

Chci konzultaci zdarma

Milostivé léto 2022: podmínky, postup vyřízení a příklady věřitelů

Vzor žádosti o Milostivé léto

Pozor! Milostivé léto II je určeno pouze dlužníkům v exekuci

Lidé v oddlužení Milostivé léto II využít nemohou, protože by tím zvýhodnili jednoho z věřitelů. Zvýhodnění věřitele je v insolvenci překážkou, kvůli které by insolvenční soud mohl oddlužení zrušit. Podstatou insolvence je navíc osvobození od všech dluhů, ne jen od těch, které jsou v exekucích.

Vztahuje se Milostivé léto i na mou exekuci?

Ověřit si to můžete prostřednictvím exekučního poradce: https://milostiveleto.cz/#exekucniporadce. Milostivé léto je pokračováním stejnojmenné loňské akce, kterou se vláda kvůli velké úspěšnosti rozhodla zopakovat. Zároveň ale upozornila, že se jedná nejspíš o poslední událost tohoto druhu. V roce 2021 využilo Milostivého léta zhruba 15 tisíc lidí a exekutoři tehdy zastavili desítky tisíc exekucí. Dlužníci tak mají momentálně poslední příležitost splatit své dluhy v exekuci za velmi výhodných podmínek.

Zdroje: Airbank, Česká Spořitelna, Stavební spořitelna České spořitelny, Home Credit, Raiffeisenbank, Unicredit, Zaplo.

    Potřebujete pomoci?

    Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822. Pracujeme i online. Díky PSČ vás kontaktuje odborník přímo z vašeho okolí.

    Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.