777 722 822 Stačí
prozvonit
 

V rámci Milostivého léta 2022 odpouští dluhy i banky

V rámci akce Milostivé léto 2022 mají dlužníci v exekucích do konce listopadu letošního roku stále možnost využít zvýhodněných podmínek a zbavit se svých dluhů. Navíc se dobrovolně rozhodli připojit i někteří soukromí věřitelé – banky. Aktuálně Airbank, Česká spořitelna, Stavební spořitelna ČS, Home Credit, Raiffeisenbank, UnicreditZaplo.

Projekt se měl původně týkat exekucí pouze u státních a státem spoluvlastněných věřitelů. Přidat se však rozhodly i některé nestátní bankovní instituce, které se snaží umožnit svým klientům snáze splatit dluhy. Při zaplacení původní dlužné částky (tzv. jistiny) banky odpouštějí úroky, pokuty a poplatky. Podmínky jednotlivých věřitelů se však liší, doporučuje se je předem ověřit.

Tíží vás dluhy a exekuce? Nevíte, komu a kolik dlužíte? Potřebujete poradit s oddlužením či snížením splátek?

Chci konzultaci zdarma

V rámci Milostivého léta 2022 odpouští dluhy i banky

Milostivé léto 2022: podmínky, postup vyřízení a příklady věřitelů

Vzor žádosti o Milostivé léto

Pozor! Milostivé léto II je určeno pouze dlužníkům v exekuci

Lidé v oddlužení Milostivé léto II využít nemohou, protože by tím zvýhodnili jednoho z věřitelů. Zvýhodnění věřitele je v insolvenci překážkou, kvůli které by insolvenční soud mohl oddlužení zrušit. Podstatou insolvence je navíc osvobození od všech dluhů, ne jen od těch, které jsou v exekucích.

Vztahuje se Milostivé léto i na mou exekuci?

Ověřit si to můžete prostřednictvím exekučního poradce: https://milostiveleto.cz/#exekucniporadce. Milostivé léto je pokračováním stejnojmenné loňské akce, kterou se vláda kvůli velké úspěšnosti rozhodla zopakovat. Zároveň ale upozornila, že se jedná nejspíš o poslední událost tohoto druhu. V roce 2021 využilo Milostivého léta zhruba 15 tisíc lidí a exekutoři tehdy zastavili desítky tisíc exekucí. Dlužníci tak mají momentálně poslední příležitost splatit své dluhy v exekuci za velmi výhodných podmínek.

Zdroje: Airbank, Česká Spořitelna, Stavební spořitelna České spořitelny, Home Credit, Raiffeisenbank, Unicredit, Zaplo.

  Potřebujete pomoci? Napište nám!

  Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822.
  PSČ nám dovolí, aby vám rovnou zavolal specialista na oddlužení z vašeho okolí. Pracujeme i online.

  Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.

  Pomohli jsme 15 554 lidem z dluhů ve výši 14 309 645 629 Kč.

  Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

  Kontaktujte svého poradce

  Novinky

   • V březnu se začaly vyplácet vratky na daních a daňové bonusy. Co si dlužník v insolvenci nebo exekuci může ponechat?
   • Sleva na dani a vrácení daně v insolvenci a exekuci 2023 (za rok 2022)

    V březnu 2023 začíná finanční úřad vyplácet první vrácené daně za uplynulý rok 2022. Jaké jsou přesné termíny podání daňového přiznání a vyplácení přeplatků na dani? Vrací finanční úřad přeplatek automaticky? Může si dlužník v insolvenci nebo exekuci vyplacenou vratku daně ponechat? Je to stejně i s daňovým bonusem (slevou na dani)? A věděli jste, že letos jde poprvé uplatnit […]

   • Michael N. - oddlužení podnikatelů, Martina Prudilová
   • Příběh klienta Michaela N. – dluhy z podnikání

    Publikováno: 28. 2. 2023 Všechno to začalo, když mi nevycházelo podnikání v pohostinství podle představ. Nevěděl jsem, jak řešit dluhy z podnikání, zda i jako OSVČ můžu do oddlužení. Má situace ovšem vyžadovala radikální řešení, proto jsem se po konzultaci s insolvenční specialistkou Ing. Martinou Prudilovou z webového portálu Abivia.cz rozhodl vyhlásit insolvenci neboli osobní bankrot. Díky paní Prudilové, která mi pomohla sepsat […]