Volejte 777 722 822  

Začalo Milostivé léto pro státní dluhy v exekuci

Od 28. října 2021 do 28. ledna 2022 mají dlužníci možnost vypořádat se s některými svými dluhy, které jsou v exekuci. Jedná se o exekuce kvůli dluhům vůči veřejným institucím, jako jsou zdravotní pojišťovny, města, obce, dopravní podniky, školy, Česká televize nebo Český rozhlas. Milostivé léto umožňuje vyhnout se vysokým exekučním poplatkům a úrokům.

Jaké jsou podmínky pro Milostivé léto?

Milostivé léto na státní dluhy v exekuciMilostivé léto je příležitostí, jak se dlužník může zbavit dluhů s exekucí za výhodných podmínek. Pokud Milostivého léta využije, uhradí jistinu dluhu + pouze 908 korun navíc. Vyhne se tak přehnaně vysokým exekučním poplatkům, které původní dluh většinou velmi navyšují.

Co je třeba splňovat:

 • Milostivé léto se vztahuje pouze na dluhy vůči státu, obci nebo dalším veřejným institucím. Nejčastěji se jedná o dluhy na zdravotním pojištění, nájemném u obecních či městských bytů, pokuty za jízdu načerno.
 • Dluh musí být již v exekuci
 • Dlužník nesmí být v procesu oddlužení neboli insolvenci
 • Exekuce musí být vedena soukromým exekutorem (Milostivé léto se nevztahuje na tzv. správní a daňové exekuce využívající celní správa, finanční správa či okresní správa sociálního zabezpečení.)

  Jak postupovat?

  • Kontaktujte nejlépe písemně doporučeným dopisem exekutora a vyžádejte o vyčíslení aktuální dlužné jistiny
  • Zašlete na účet exekutora nesplacenou jistinu, kterou vám sdělil + 908 Kč na náklady exekuce. Je třeba uvést všechny náležitosti, variabilní symbol, do poznámky uveďte nejlépe své jméno + Milostivé léto
  • Platba na účet exekutora musí být připsána nejpozději do 28. 1. 2022
  • Je vhodné si platbu ověřit, zda v pořádku dorazila. Exekutor by měl po splacení vydat rozhodnutí, tzv. osvobození od placení zbytku dluhu.

  Milostivé léto není možné využít na peněžité tresty a majetkové sankce, které byly povinnému uloženy v trestním řízení pro úmyslný trestný čin. Více o informací o milostivém létu najdete na stránkách justice

  Co dělat v případě, že se jedná o dluhy, které nejsou v exekuci?

  Pokud má dlužník dluhy, které zatím nejsou v exekuci, případně exekuce, které se netýkají státu a jiných veřejných institucí, není třeba zoufat. Stále má možnost využít oddlužení neboli insolvence a vyřešit je jednou provždy. Podmínky a průběh insolvence upravuje insolvenční zákon.

  Oddlužení trvá maximálně 5 let a dlužník musí splnit následující podmínky:

  –         Nacházet se v úpadku
  –         Musí být schopen uhradit minimální měsíční splátku 2 300 Kč

  Zajímá vás oddlužení? Obraťte se na odborníky.

   Sjednejte si zdarma nezávaznou konzultaci

   Na ní nemusíte podepisovat žádnou smlouvu, ani se nám k ničemu zavazovat. Pro sjednání bezplatné konzultace nám můžete ihned zavolat na telefonní číslo 777 722 822  nebo vyplnit a odeslat jednoduchý formulář

   Na základě vámi uvedeného PSČ vás do 24 hodin (v pracovní dny) bude kontaktovat insolvenční specialista přímo z vašeho okolí, což výrazně urychlí následnou komunikaci.

   Pole označená hvězdičkou (*) je nutné vyplnit.


   Data obsažená v dotazníku budou sloužit výhradně pro naše účely a nebudou poskytnuta nikomu dalšímu.

   Pomohli jsme 14 375 lidem z dluhů ve výši 13 521 326 132 Kč.

   Kalkulátor oddlužení

   • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
   • Najít řešení

   Kontaktujte svého poradce

   Novinky