Volejte 777 722 822  
Nevíte komu dlužíte? Nevíte kolik dlužíte?

Potřebujete snížit splátky? Jsou příliš vysoké?

Vysoké splátky půjček nebo úvěrů jsou nejčastějším důvodem, proč se lidé dostávají do finančních potíží. Mají problém se splácením a následně se snadněji ocitnou v exekucích a insolvenci. Snížením splátek lze předejít pádu do dluhové pasti, ale je nezbytné řešit je včas.

Mnoho lidí nemá jen jednu půjčku nebo úvěr. Má jich několik a platí tak měsíčně hodně splátek. Na půjčkách, úvěrech i exekucích. Dostává se tak do situace, kdy splácí a utrácí daleko více, než je nezbytně nutné. Situace může vést až k tomu, že splátky převýší volné peníze a dostane se do dluhové pasti. Možností, jak tuto situaci vyřešit bývá pak často oddlužení

Řešení je přitom prosté. Včas prověřit a zajistit sloučení úvěrů a půjček do jediného úvěru. Obvykle jde o levnější a nejjednodušší řešení, jak přejít potížím se splácením dluhů nebo je úplně vyřešit.

Zjistíme, zda je pro vás snížení splátek možné       a vhodné

Díky naší bohaté praxi s řešením dluhů dokážeme rychle a s jistotou rozpoznat, zda splátky nepřesáhly mez, která vede ke vzniku předlužení a úpadku. Rychle a profesionálně posoudíme platební možnosti jednotlivce nebo rodiny a vyhodnotíme celkovou výši zatížení. Provedeme analýzu jednotlivých dluhů a sestavíme harmonogram jejich splácení. Zjistíme, zda snížení splátek povede ke stabilizaci splátkové situace. Navrhneme, které dluhy splatit jako první. Připravíme rozbor situace a návod na její vyřešení.

 • Nechce se vám číst všechny informace?
  Sjednejte si nezávaznou konzultaci a náš insolvenční specialista vám vše srozumitelně vysvětlí.
 • Chci snížit splátky

Co je snížení splátek a jak funguje?

Pro snížení splátek se využívá tzv. konsolidace neboli sloučení několika úvěrů či půjček v jedinou. Menší půjčky jsou výrazně dražší než půjčky větší. Proto při sloučení půjček v jednu dochází i ke snížení celkové výše splátek. Současně se z více věřitelů stává věřitel jediný (banka ale i nebankovní instituce), který poskytne více prostředků a vyplatí ostatní. Výsledkem je, že dlužník má jen jednoho věřitele a jemu platí pouze jedinou, obvykle výrazně nižší splátku.

Při konsolidaci je důležité i pořadí úhrady dluhů. Které půjčky splatit co nejrychleji a které je možné ponechat a splácet delší dobu. Nejdražší a nejméně výhodné půjčky je nejdůležitější uhradit co nejdříve, podobně jako půjčky, u kterých k doplacení chybí několik splátek. Správnou volbou pořadí úhrady půjček lze ušetřit velmi mnoho z obvyklých měsíčních výdajů.

Snížení půjček nemusí být záležitost pouze jediného sloučení splátek. Může jít o více kroků rozložených v čase, které povedou k vyšším úsporám a stabilnější finanční situaci. Nejprve se doplatí nevýhodné půjčky nebo půjčky s kratší dobou splatnosti. Tím se sitace dlužníka stabilizuje. Po několika měsících pravidelného splácení se zlepší úvěrový profil dlužníka v bankovních i nebankovních registrech a lze často dosáhnout na úvěr či půjčku s daleko příznivějšími podmínkami. Lze tak ušetřit tisíce korun měsíčně.

Snížení splátek a jak funguje

 • Nechce se vám číst všechny informace?
  Sjednejte si nezávaznou konzultaci a náš insolvenční specialista vám vše srozumitelně vysvětlí.
 • Chci snížit splátky

V čem je sloučení půjček přínosné?

Sloučení půjček a snížení splátek v situaci, kdy na ně chybí v rodinném rozpočtu peníze, může znamenat stabilizaci finanční situace rodiny. Zamezení pádu do dluhové pasti je nedůležitějším přínosem správné a včasné konsolidace.

Významná je i finanční úspora. Už při první konsolidaci dochází k úspoře v řádů tisíců korun měsíčně. Provádí-li se snížení splátek dle předem stanoveného plánu, dochází k dalšímu snížení měsíčních výdajů po několika měsících od první konsolidace. Tedy v době, kdy se dražší konsolidační úvěr mění na úvěr s příznivějšími podmínkami a nižší splátkou. Správnou konsolidací lze uspořit opakovaně, v několika krocích.

Sloučení půjček vede také k úspoře vašeho času vynakládaného dříve na správu úvěrů, placení splátek,  jednání s věřiteli a další péči o vaše dluhy.

Snížení splátky

Největším přínosem sloučení půjček je výsledek, kdy máte jeden úvěr, jednu splátku a jednoho věřitele. Při tom vždy dochází ke snížení splátky a to i o desítky procent. Důvodem je skutečnost, že všechny banky a ostatní věřitelé půjčují menší úvěry o hodně dráž (za vyšší úrok) než větší úvěry. Stačí si porovnat nabídky úvěrů na internetu nebo se podívat na náš příklad:

V čem je sloučení půjček přínosné
Půjčky Konsolidace
Zůstatek Měs. splátka Doba splatnosti Zůstatek Měs. splátka Doba splatnosti
Bankovní půjčka 30 000 Kč 458 Kč 84 měsíců 300 000 Kč 4 055 Kč 93 měsíců
Nebankovní půjčka 50 000 Kč 789 Kč 84 měsíců
Bankovní půjčka 75 000 Kč 1 125 Kč 84 měsíců
Nebankovní půjčka 40 000 Kč 1 508 Kč 48 měsíců
Bankovní půjčka 60 000 Kč 900 Kč 84 měsíců
Nebankovní půjčka 20 000 Kč 2 400 Kč 15 měsíců
Nebankovní půjčka 25 000 Kč 2 424 Kč 19 měsíců
300 000 Kč 9 604 Kč 300 000 Kč 4 055 Kč

Upozornění: Jedná se o ilustrativní příklad, nikoli o nabídku konkrétní úvěrové služby či produktu.

Sloučením ušetříte

Sloučením ušetříte

Dále se zjednoduší a zlevní spravování dluhů, protože už máte jen jednoho věřitele a jeden dluh. Sloučením půjček ušetříte i spoustu vašeho času při jednání s věřiteli a péči o vaše dluhy.

Konsolidace jsou variabilní

Konsolidace jsou variabilní

Slučovat lze nejen úvěry a půjčky, ale i dluhy na kreditních kartách, kontokorenty i leasingy a hypotéky.

Doporučíme nejlepší řešení

Doporučíme nejlepší řešení

V případě vašeho zájmu naše kancelář na základě vámi uděleného zmocnění osloví poskytovatele úvěrů, čímž se vám pokusí zajistit možnost sloučení půjček a snížení pravidelné splátky i v případě, kdy vám vaše banka již nepůjčí. 

Splácejte cokoliv

Splácejte cokoliv

Velkou výhodou je i to, že peníze poskytnuty v konsolidaci lze použít na splacení jakéhokoli dluhu či úvěru.

Peníze navíc

Peníze navíc

Mezi výhody snížení splátek konsolidací patří i to, že můžete získat další peníze navíc.

 • Nechce se vám číst všechny informace?
  Sjednejte si nezávaznou konzultaci a náš insolvenční specialista vám vše srozumitelně vysvětlí.
 • Chci snížit splátky

Jaké jsou nevýhody sloučení úvěrů a snížení splátek?

O sloučení úvěrů a půjček a snížení splátek musíte požádat některého ze svých věřitelů nebo dokonce oslovit věřitele nového. S žádostí je spojena nová administrativa obvyklá pro poskytnutí půjčky. Na základě zmocnění vše uvedené pro vás zajistí a vyřídí naše kancelář. 

Nevýhodou může být prodloužení doby splácení dluhů a zvýšení celkové nákladovosti, tj. že celkem zaplatíte více. Někdy i výrazně více. Svůj význam má sloučení půjček jedině tehdy, pokud způsobí snížení měsíčních splátek a stabilizaci finanční situace. Proto sloučení půjček s navýšením nákladů na úvěr doporučujeme, jen když vám to pomůže a vyhnete se riziku exekucí či dokonce insolvence.

Pro koho je konsolidace vhodná?

Pro každého, kdo potřebuje či chce snížit splátky. Zda snížení splátek pomůže právě vám, zjišťujeme pečlivě pomocí důkladného prověření vaší dluhové a majetkové situace. Nedoporučujeme konsolidace v situacích, kdy se sice sloučí půjčky, ale ve svém důsledku to neznamená stabilizaci finanční situace nebo vyřešení dluhových obtíží. Pro každého kdo potřebuje či chce zjednodušit správu svých dluhů a ušetřit čas na ni. O sloučení úvěrů a půjček může žádat každá osoba, zaměstnanec, důchodce, podnikatel i firma.

 • Nechce se vám číst všechny informace?
  Sjednejte si nezávaznou konzultaci a náš insolvenční specialista vám vše srozumitelně vysvětlí.
 • Chci snížit splátky

Jaký je postup sloučení půjček a snížení splátek?

Jednoduchý. Při jednání s vámi zjistíme informace o vašich dluzích, majetku u příjmech. Podíváme se na podklady o vašich dluzích, jejich výši, dobu splatnosti i strukturu jednotlivých splátek. Následně provedeme další kroky.

Jaký je postup sloučení půjček a snížení splátek
 • Prověříme, zda je pro vás sloučení úvěrů a půjček vhodné a výhodné řešení. Zda snížení splátek vyřeší vaši dluhovou situaci. Konsolidaci vám nedoporučíme, pokud na její úhrady nemáte prostředky.
 • Následně doporučíme vhodný postup konsolidace přímo pro vás. 
 • Předložíme vhodná řešení a vy si vyberete. Samozřejmostí je, že vyřízení konsolidace je úplně zdarma.
 • Nechce se vám číst všechny informace?
  Sjednejte si nezávaznou konzultaci a náš insolvenční specialista vám vše srozumitelně vysvětlí.
 • Chci snížit splátky

Sjednejte si zdarma nezávaznou konzultaci

Na ní nemusíte podepisovat žádnou smlouvu, ani se nám k ničemu zavazovat. Pro sjednání bezplatné konzultace nám můžete zavolat na telefonní číslo 777 722 822 nebo vyplnit a odeslat jednoduchý formulář

Na základě vámi uvedeného PSČ vás do 24 hodin (v pracovní dny) bude kontaktovat insolvenční specialista přímo z vašeho okolí, což výrazně urychlí následnou komunikaci.

Pole označená hvězdičkou (*) je nutné vyplnit.