Volejte 777 722 822  

Jak zastavit exekuce po insolvenci?

Jak zastavit exekuce po oddluženíLidé často neví, že exekuce pokračují i po insolvenci. Exekutor je povinen hlídat si insolvenční řízení dlužníka a včas si aktualizovat informace, které jsou o jeho řízení vkládány do insolvenčního rejstříku. Pokud tak exekutor neučiní, riskuje, že bude jednat protiprávně. 

Jakmile dlužník úspěšně ukončí své oddlužení, soud mu automaticky vydá osvobození od povinnosti hradit zbývající dluhy. V tomto okamžiku je na exekutorovi, aby exekuci zastavil respektive toto navrhl exekučnímu soudu. V praxi se však stává, že exekutor tak neučiní a dlužníkovi přijde následně exekuční příkaz a je mu například zablokován účet. V tomto případě má dlužník 15 dnů na to, aby sám podal návrh na zastavení exekuce. 

Jak postupovat při návrhu na zastavení exekuce? Může podat dlužník stížnost na exekutora? Čeho se dle § 416 insolvenčního zákona osvobození nedotýká a exekuce nebude zastavena? Přečtěte si podrobné informace v našem článku Po úspěšném ukončení oddlužení je třeba zastavit exekuce. Jak na to?

  Sjednejte si zdarma nezávaznou konzultaci

  Na ní nemusíte podepisovat žádnou smlouvu, ani se nám k ničemu zavazovat. Pro sjednání bezplatné konzultace nám můžete ihned zavolat na telefonní číslo 777 722 822  nebo vyplnit a odeslat jednoduchý formulář

  Na základě vámi uvedeného PSČ vás do 24 hodin (v pracovní dny) bude kontaktovat insolvenční specialista přímo z vašeho okolí, což výrazně urychlí následnou komunikaci.

  Pole označená hvězdičkou (*) je nutné vyplnit.


  Data obsažená v dotazníku budou sloužit výhradně pro naše účely a nebudou poskytnuta nikomu dalšímu.

  Pomohli jsme 12 659 lidem z dluhů ve výši 12 377 994 077 Kč.

  Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

  Kontaktujte svého poradce

  Novinky