Volejte 777 722 822  

Jak se mimořádná opatření dotýkají dlužníků v insolvenci

Publikováno: 11. 1. 2021

mimořádná opatření a možnosti pro dlužníky v insolvenciDlužníkům v insolvenci je kvůli mimořádným opatřením a epidemii COVID-19 umožněno snadnější přiznání osvobození od dluhů. V oddlužení splátkovým kalendářem soud může od 24. 4. 2020 přiznat dlužníkovi osvobození i v případě, kdy není splněna podmínka úhrady 30 % hodnoty přihlášených nezajištěných pohledávek věřitelů. Případně jinou soudem stanovenou hranici. 

Důležité je ale prokázání okolností, které dlužník nezavinil a došlo k nim kvůli mimořádným opatřením při epidemii. 

Jaké další možnosti může dlužník v insolvenci využít? 

Další možnosti dlužníků, jak dopad mimořádných opatření ustát, jsou rozdílené podle data, kdy jim bylo oddlužení povoleno. Vše se odvíjí o data 31. květen 2019

Kdo a v jakém případě může zažádat o snížení splátek? Co je třeba soudu doložit? Je možné oddlužení přerušit a na jak dlouho? Může soud dlužníkovi prodloužit dobu oddlužení? Přečtěte si podrobné informace v článku o mimořádných opatřeních a možnostech, jak zamezit zrušení oddlužení. 

Pokud nevíte, jak postupovat a jak komunikovat se soudem, rádi vám pomůžeme

  Sjednejte si zdarma nezávaznou konzultaci

  Na ní nemusíte podepisovat žádnou smlouvu, ani se nám k ničemu zavazovat. Pro sjednání bezplatné konzultace nám můžete ihned zavolat na telefonní číslo 777 722 822  nebo vyplnit a odeslat jednoduchý formulář

  Na základě vámi uvedeného PSČ vás do 24 hodin (v pracovní dny) bude kontaktovat insolvenční specialista přímo z vašeho okolí, což výrazně urychlí následnou komunikaci.

  Pole označená hvězdičkou (*) je nutné vyplnit.


  Data obsažená v dotazníku budou sloužit výhradně pro naše účely a nebudou poskytnuta nikomu dalšímu.

  Pomohli jsme 14 726 lidem z dluhů ve výši 13 755 336 268 Kč.

  Kalkulátor oddlužení

  • Jste zadlužení? Nestíháte splácet? Můžeme vám pomoci!
  • Najít řešení

  Kontaktujte svého poradce

  Novinky