Potřebujete poradit? 777 722 822 • Stačí prozvonit, zavoláme zpět!

Z malé půjčky do úvěrové spirály? Řešením je oddlužení

V současné době si klienti mohou půjčit téměř na cokoliv: Na bydlení, na automobil, na dovolenou, na elektroniku, na estetické úkony apod., těch možností je nesčetně. Lidé ovšem kolikrát neznají základní pravidla finanční gramotnosti a snadno se dostávají do začarovaného kruhu půjček a dluhů. Z toho vám může pomoci insolvence neboli oddlužení.

Do insolvence se může dostat každý

Z male pujcky do dluhove spiraly

Jakub se jako spousta lidí do dluhů dostal vlastní vinou. Byl laik a jeho nakládání s financemi nebylo zodpovědné. Nikdo ho neučil, jak hospodařit s penězi, a že vzít si půjčku může znamenat velký problém. Nejde jen o půjčku samotnou, ale také o částku, kterou musíte navíc za půjčku zaplatit. Poslední hrozbou jsou nemalé úroky v případě, kdy splátky nehradíte včas.

Začarovaný kruh půjček a ztráta zaměstnání

U Jakuba se situace velmi zdramatizovala v době, kdy ze zdravotních důvodů ztratil dobře placené zaměstnání a tím i svůj dlouholetý vybudovaný standard i sebevědomí. Půjčku tak řešil půjčkou další a dostal se do dluhové spirály. Psychicky se zhroutil a nutně potřeboval pomoc. Ale vůbec netušil, kde ji hledat a zda vůbec existuje.

Úleva díky oddlužení a insolvenčnímu specialistovi

Až po návštěvě olomoucké pobočky advokátní kanceláře Mgr. Martin Ludvík se Jakub, dle svých slov, velmi uklidnil. Insolvenční specialistka Ing. Martina Prudilová mu zodpověděla všechny dotazy a vysvětlila průběh oddlužení. „Dodala mi odvahu už jen tím, že mi sdělila, že je situace řešitelná. Jsem s ní ve spojení neustále, vždy je milá a vše mi klidně i znovu vysvětlí.“

Oddlužení a právní pomoc v průběhu celé insolvence

Insolvence neboli oddlužení či osobní bankrot znamená, že se dlužník nachází v platební neschopnosti a nemůže platit své dluhy. Je to ale taky cesta, jak vyváznout z dluhové pasti a znovu začít život bez dluhů.  Výsledkem oddlužení je osvobození dlužníka od povinnosti platit své dluhy.

Oddlužení však není jen o sepsání návrhu na jeho povolení a podání na soud. Má několik fází, ve kterých se často řeší komplikované majetkové a právní záležitosti a důležité požadavky soudu nebo insolvenčního správce. Může jít o odvolání proti rozhodnutí soudu, doplnění a reakce na výzvy soudu, námitky věřitelů či incidenční spory (spory o majetek dlužníka či osob blízkých). Podmínky a průběh oddlužení pak upravuje insolvenční zákon.

Chci konzultaci zdarma

 

Zajistíme právní pomoc po celou dobu insolvenčního řízení

Dlouholeté zkušenosti a profesionalita během oddlužení

Na insolvenci a oddlužení se specializujeme více než 10 let. Připravíme vás na něj a profesionálně vypracujeme návrh na povolení oddlužení včetně všech povinných příloh.

Budeme s vámi po celou dobu oddlužení a váš případ pečlivě sledovat a hlídat až do úspěšného ukončení insolvence.

Jakub využil u advokátní kanceláře nejen službu sepis návrhu na povolení oddlužení, ale také službu právní pomoc po celou dobu insolvence. „Veškerá tato právní pomoc je pro mne nesmírně důležitá a upřímně k nezaplacení. Největší stres máte totiž v okamžiku, kdy nevíte, jak postupovat nebo si sám nedokážete poradit. Je to přímo zoufalé. Mít advokáta za zády a být v klidu, je to nejlepší, co jsem mohl udělat.“

Poděkování Ing. Martině Prudilové z Olomouce

Z Jakuba konečně spadl ten obrovský kámen a rozhodl se podělit o svůj příběh, ve kterém nám napsal milé poděkování. Velice si váží možnosti oddlužení a také kolegyňky Ing. Martiny Prudilové z olomoucké pobočky advokátní kanceláře Mgr. Martin Ludvík.

Co Jakub o oddlužení a spolupráci s Martinou napsal?

„Znovu se mohu usmívat a věřím, že vše dobře dopadne a budu moci žít zase jako dříve. Pomocná ruka paní Prudilové byla pro mě vysvobozením. Svou práci odvádí poctivě, citlivě a svědomitě. Moc bych chtěl poděkovat nejen jí, ale celé advokátní kanceláři. Když jste ve správných rukou, není co řešit. Vše, co mi paní Prudilová řekla, souhlasí s údaji ve smlouvě, částka, kterou jsem za právní servis zaplatil, je férová a po zkušenostech už vím, že tuto službu mnohokrát využiju a vyplatí se mi.

Ing. martina Prudilová - insolvenšní poradce OlomouckoPokud bych byl odkázán jen na insolvenčního správce, ze zkušenosti přátel si myslím, že v některých případech k lidem přistupují podobně jako exekutoři a mnohdy jim v bankrotu sdělují neúplné informace v ohledu na vlastní zisk. I když díky oddlužení nejsem již hledaný exekutory, stále jsem vyděšený ze soudních dopisů, vyjádření a dokumentů, které od soudu chodí. Jakmile tam něčemu nerozumím, obratem jsem ve spojení s paní Prudilovou, která mi zajistí zpracování potřebných podkladů advokátem. Děkuji za vaše služby a velmi si jich cením. S pozdravem Jakub Novák.“

Rádi pomůžeme také vám!

Nevíte, jak s oddlužením začít? Máte obavy, co vše to bude obnášet? Rádi vás celým procesem provedeme a budeme při vás stát po celou dobu. Stačí napsat kolegovi dle místa vašeho bydliště, který vám obratem zavolá a vše spolu vyřešíte.

    Potřebujete pomoci?

    Pro objednání konzultace zdarma nám napište nebo zavolejte 777 722 822. Pracujeme i online. Díky PSČ vás kontaktuje odborník přímo z vašeho okolí.

    Odesláním formuláře vyjadřuji souhlas se zpracováním osobních údajů.