Potřebujete poradit? 777 722 822 • Stačí prozvonit, zavoláme zpět!

Alimenty

Jak získat výživné, když je dlužník v insolvenci

Jak získat výživné, když je dlužník v oddlužení

Jak se uplatňuje dlužné výživné v oddlužení? Jak zajistit, aby mi bylo hrazeno běžné výživné z oddlužení povinného dlužníka? Co dělat, když správce neposílá alimenty? Jak se uplatňuje dlužné výživné v oddlužení? Co je to uplatnění pohledávky za majetkovou podstatou? Je na uplatnění nějaká lhůta? Jak postupovat, pokud nárok na výživné vznikne během oddlužení povinného dlužníka?

... čtěte více
Pomůžeme vám zvýšit výživné nebo vymáhat dlužné alimenty

Jak zvýšit alimenty a vymáhat dlužné výživné?

Rádi bychom vás informovali, že mimo oddlužení a insolvence se specializujeme také na zvyšování výživného a vymáhání dlužného výživného. Víte, že výživné lze zvýšit každé 3 roky? Znáte výši výživného, na kterou máte pro své dítě opravdu nárok? V praxi je běžné průměrné zvýšení výživného o 1 000–1 500 Kč na každé dítě. Zvýšit příjmy domácnosti se v této nesnadné době určitě hodí.

... čtěte více
vyživované osoby a oddlužení

Vyživované osoby a výživné v oddlužení

Jak se výživné v oddlužení realizuje? Výživné je zákonnou povinností rodiče nezletilého dítěte a tuto nemůže přenést na jinou osobu ani se jí jinak než ze zákonem určených podmínek zbavit. Výživné stejně jako pohledávka ze zákona musí být placeno i v průběhu oddlužení.

... čtěte více
Alimenty a jejich hrazení v oddlužení

Jak je to s placením výživného během insolvence?

Jak se na výživné (alimenty) pohlíží v oddlužení? Kdo mi bude výživné posílat? Na koho se obrátit, pokud mi výživné bývalý partner neposílá, i když je v insolvenci? Je dlužník povinen výživné při oddlužení nahlásit správci? Mohu při oddlužení požádat o snížení či zvýšení výživného? Má probíhající oddlužení na snížení či zvýšení výživného nějaký vliv?

... čtěte více